Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums pirmajā pusgadā audzis par 16,4%; zaudējumi sasnieguši 7,4 miljonus eiro

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerna apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 70,939 miljoni eiro, kas ir par 16,4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, bet koncerna zaudējumi pieauguši 2,6 reizes, sasniedzot 7,419 miljonus eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka tostarp “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums 2019.gada pirmajā pusgadā bija 48,3 miljoni eiro, kas ir par 0,4% mazāk nekā 2018.gada pirmajā pusgadā, vienlaikus koncerna uzņēmuma “Valmiera Glass UK Ltd.” (Apvienotā Karaliste) apgrozījums pieauga par 7,8% un bija 12,8 miljoni eiro, bet “P-D Valmiera Glass USA Corp.” (ASV) apgrozījums palielinājās par 56,1% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un sasniedza 18 miljonus eiro.

Pārskatā arī minēts, ka 2019.gada pirmajā pusgadā ASV uzņēmums “P-D Valmiera Glass USA Corp.” cieta zaudējumus 11,458 miljonu eiro apmērā, kamēr uzņēmumi Latvijā un Apvienotajā Karalistē strādāja ar peļņu, tostarp “Valmieras stikla šķiedras” peļņa bija 2,429 miljoni eiro, bet “Valmiera Glass UK Ltd.” – 1,426 miljoni eiro.

2019.gada pirmajā pusgadā grupas māteskompānija “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 45 pasaules valstīm, eksporta īpatsvaram veidojot 97%. Galvenie noieta tirgi saglabājās nemanīgi, bet nedaudz mainījās to īpatsvars: 63% realizēti Eiropas Savienības valstīs, 15% – Ziemeļamerikā, 3% – NVS valstīs un 19% eksportēti uz citām valstīm, tostarp Šveici, Japānu, Dienvidkoreju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem u.c.

Šogad pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar 2018.gada pirmo pusgadu, straujākais grupas realizācijas pieaugums bija Ziemeļamerikā – par 82%.

2018.gada pirmajā pusgadā “Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums bija 60,935 miljoni eiro, bet koncerna zaudējumi bija 2,81 miljons eiro.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Vidzemes rajona tiesa 2019.gada 18.jūnijā ierosināja “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa lietu un noteica termiņu tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna izstrādei un saskaņošanai ar kompānijas kreditoriem līdz 2019.gada 19.augustam, taču “Valmieras stikla šķiedra” iepriekš vēstīja par vēlmi pagarināt tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna izstrādes un saskaņošanas termiņu par vienu mēnesi – līdz 2019.gada 18.septembrim.

Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV – “Valmieras stikla šķiedra”, lai izveidotu ražotni ASV, noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, nodibināšanu “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nespēja izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3,013 miljoni ASV dolāru.

Tāpat uzņēmumam ir būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67,014 miljonu eiro un vismaz 17,836 miljonu ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi bankas, kura 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri