Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums pirmajā ceturksnī sarucis par 8,3%

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerns šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 32,851 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 8,3% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā laika periodā, un guva peļņu 2,09 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Savukārt koncerna mātesuzņēmuma “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 26,392 miljoni eiro, kas ir par 0,3% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, bet kompānijas peļņa pieauga par 12% un bija 2,141 miljons eiro.

Tajā pašā laikā “Valmiera Glass UK Ltd” apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 6,068 miljoni eiro, kas ir par 7,1% mazāk nekā pērn pirmajā ceturksnī, bet kompānijas peļņa pieauga divas reizes un bija 955 044 eiro, savukārt “P-D Valmiera Glass USA Corp.” apgrozījums bija 1,761 miljons eiro, kas ir 6,2 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, un kompānija cieta 1,772 miljonu eiro zaudējumus, kas ir kritums 2,9 reizes.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2020.gada pirmajos trijos mēnešos “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 37 pasaules valstīm, eksporta īpatsvaram veidojot 97%. Tostarp 69% produkcijas realizēti Eiropas Savienības valstīs un Apvienotajā Karalistē, 15% – Ziemeļamerikā, 2% – NVS valstīs, bet 14% eksportēti uz citām valstīm, tostarp Šveici, Japānu, Dienvidkoreju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju u.c.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka pārdošanas apmērs pieaudzis tādiem augstas pievienotās vērtības produktiem kā E-stikla šķiedras tehniskie audumi, būvniecības siets un neaustie materiāli ar termoizturību 600+°C, kā arī augsta silīcija satura stikla šķiedras audumi un neaustie materiāli ar termoizturību 1000+°C. Pārējos produktu segmentos pārdošanas apmēri ir stabili vai ir nenozīmīgi samazinājušies. Koncerna ietvaros lielākais apgrozījuma kāpums bija būvniecības materiālu un kompozītmateriālu segmentos.

Ņemot vērā ar koronavīrusa Covid-19 izplatību saistītās svārstības tirgū, kompānija pārskatījusi 2020.gada budžetu, paredzot pārdošanas apmēru samazinājumu līdz 20%. Tostarp lielākais pārdošanas apmēru kritums prognozēts maijā un jūnijā.

Kompānija sagaida pārdošanas apmēru samazinājumu autobūves un kompozītmateriālu segmentos Āzijas un Eiropas tirgos, kā arī būtisku īslaicīgu pieprasījuma samazinājumu būvniecības nozarē Itālijā, Spānijā, Francijā un Austrumeiropā, un mērenāku samazinājumu pārējās Eiropas valstīs.

Pēc kompānijas finanšu pārskatā minētā, siltumizolācijas produktu tirgū vērojams un arī turpmāk tiek sagaidīts mērens pieprasījuma samazinājums. Paredzēts, ka striktie vīrusa ierobežošanas pasākumi negatīvi ietekmēs pārdošanas apmērus arī Ziemeļamerikas un NVS valstu tirgos.

2019.gadā “Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums bija 122,013 miljoni eiro, bet koncerna zaudējumi bija 14,383 miljoni eiro.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” (100%) Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” (52,21%) un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” (100%) ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri