Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums deviņos mēnešos sarucis par 21%

Lasīšanas laiks: 3 min

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerns šogad pirmajos deviņos mēnešos strādāja ar 78,3 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā laika periodā, savukārt grupas zaudējumi saruka par 42% un bija 3,5 miljoni eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Savukārt koncerna mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” šogad deviņos mēnešos strādāja ar 66,4 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

“Valmieras stikla šķiedras” grupas peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas jeb EBITDA veidoja 12,4 miljonus eiro, kas ir trīs reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā. Savukārt mātesuzņēmuma EBITDA bija 13 089 miljoni eiro, kas ir par 0,5 miljoniem eiro jeb 3,7% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, šī gada pirmajos deviņos mēnešos mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 48 pasaules valstīm ar eksporta apjomu 96%. Lielākā daļa no tiem jeb 71% realizēts Eiropas Savienības valstīs, ieskaitot Apvienoto Karalisti, 11% – Ziemeļamerikā, 3% – NVS valstīs un 15% eksportēti uz citām valstīm, tostarp Šveice, Japāna, Dienvidkoreja, Austrālija.

Uzņēmuma vadība skaidro, ka, ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītās tirgus svārstības, uzņēmums ir pārskatījis 2020.gada budžetu un, salīdzinot ar 2019.gadu, prognozē pārdošanas apjomu samazinājumu par 20%, ievērojamāko kritumu sasniedzot maijā un jūnijā.

Lai arī trešajā ceturksnī, sekojot tirgus tendencēm, ir izdevies neto apgrozījumu palielināt, “Valmieras stikla šķiedra” joprojām sagaida ievērojamu pārdošanas apjomu samazinājumu autobūves un kompozītmateriālu segmentos Āzijas un Eiropas reģionos, pieprasījuma samazinājumu būvniecības nozarē Itālijā, Spānijā, Francijā un Austrumeiropā, un mērenu noieta samazinājumu pārējās Eiropas valstīs. Mazāk izteikts pieprasījuma samazinājums vērojams un turpmāk tiek sagaidīts siltumizolācijas produktu tirgū. Sagaidāms, ka vīrusa ierobežošanas pasākumiem var būt negatīva ietekme uz pārdošanas apjomiem arī citos reģionos – Ziemeļamerikā un NVS.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos “Valmieras stikla šķiedras” grupā nodarbināti 1348 darbinieki, no tiem mātes uzņēmumā bija nodarbināti 1167 darbinieki. Apvienotās Karalistes meitas uzņēmumā tika nodarbināti vidēji 128 darbinieki, bet ASV meitas uzņēmumā tika nodarbināts vidēji 53 darbinieki.

2020.gada deviņos mēnešos akciju sabiedrības tirgoto akciju skaits sasniedza 225 508 un akciju apgrozījums bija 291 100. Šajā laikā ar AS “Valmieras stikla šķiedra” akcijām tika veikti 1074 darījumi. Deviņos mēnešos akcijas cena ir pieaugusi par 48,31%. Pārskata periodā akciju cena ir svārstījusies robežās no viena eiro līdz 1,78 eiro un šajā periodā vidējā svērtā akciju cena ir bijusi 1,26 eiro.

Kā ziņots, “Valmieras stikla šķiedra” koncerns 2019.gadā strādāja ar 119,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 4,6% vairāk nekā 2018.gadā, bet grupas zaudējumi veidoja 3,8 miljonus eiro. Savukārt pašas “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums 2019.gadā bijis 88,7 miljoni eiro, kas ir kritums par 2%, salīdzinot ar 2018.gadu, bet uzņēmuma zaudējumi bija 397 962 eiro.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu pērn veidoja “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” (100%) Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” (52,21%) un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” (100%) ASV. Jūnijā “Valmieras stikla šķiedra” ASV meitasuzņēmuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ražotne par 17,5 miljoniem ASV dolāru tika pārdota uzņēmumam “Saint-Gobain Adfors America, Inc.”

“Valmieras stikla šķiedras” lielākie īpašnieki šogad februāra beigās bija Vācijas uzņēmumi “P-D Glasseiden GmbH Oschatz” (26,07%), “P-D Management Industries-Technologies GmbH” (23,93%) un “P-D Aircraft Composites GmbH” (22,82%), kā arī Beatrise Preisa-Daimlere (17,47%).

Oktobra beigās “Valmieras stikla šķiedra” akcionāru vairākums nolēmis pārdot 83,14% uzņēmuma akciju Luksemburgas alternatīvo ieguldījumu uzņēmumam “Duke I S.à r.l.”.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri