Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums deviņos mēnešos sarucis par 21%

Lasīšanas laiks: 3 min

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerns šogad pirmajos deviņos mēnešos strādāja ar 78,3 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā laika periodā, savukārt grupas zaudējumi saruka par 42% un bija 3,5 miljoni eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Savukārt koncerna mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” šogad deviņos mēnešos strādāja ar 66,4 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

“Valmieras stikla šķiedras” grupas peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas jeb EBITDA veidoja 12,4 miljonus eiro, kas ir trīs reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā. Savukārt mātesuzņēmuma EBITDA bija 13 089 miljoni eiro, kas ir par 0,5 miljoniem eiro jeb 3,7% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, šī gada pirmajos deviņos mēnešos mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 48 pasaules valstīm ar eksporta apjomu 96%. Lielākā daļa no tiem jeb 71% realizēts Eiropas Savienības valstīs, ieskaitot Apvienoto Karalisti, 11% – Ziemeļamerikā, 3% – NVS valstīs un 15% eksportēti uz citām valstīm, tostarp Šveice, Japāna, Dienvidkoreja, Austrālija.

Uzņēmuma vadība skaidro, ka, ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītās tirgus svārstības, uzņēmums ir pārskatījis 2020.gada budžetu un, salīdzinot ar 2019.gadu, prognozē pārdošanas apjomu samazinājumu par 20%, ievērojamāko kritumu sasniedzot maijā un jūnijā.

Lai arī trešajā ceturksnī, sekojot tirgus tendencēm, ir izdevies neto apgrozījumu palielināt, “Valmieras stikla šķiedra” joprojām sagaida ievērojamu pārdošanas apjomu samazinājumu autobūves un kompozītmateriālu segmentos Āzijas un Eiropas reģionos, pieprasījuma samazinājumu būvniecības nozarē Itālijā, Spānijā, Francijā un Austrumeiropā, un mērenu noieta samazinājumu pārējās Eiropas valstīs. Mazāk izteikts pieprasījuma samazinājums vērojams un turpmāk tiek sagaidīts siltumizolācijas produktu tirgū. Sagaidāms, ka vīrusa ierobežošanas pasākumiem var būt negatīva ietekme uz pārdošanas apjomiem arī citos reģionos – Ziemeļamerikā un NVS.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos “Valmieras stikla šķiedras” grupā nodarbināti 1348 darbinieki, no tiem mātes uzņēmumā bija nodarbināti 1167 darbinieki. Apvienotās Karalistes meitas uzņēmumā tika nodarbināti vidēji 128 darbinieki, bet ASV meitas uzņēmumā tika nodarbināts vidēji 53 darbinieki.

2020.gada deviņos mēnešos akciju sabiedrības tirgoto akciju skaits sasniedza 225 508 un akciju apgrozījums bija 291 100. Šajā laikā ar AS “Valmieras stikla šķiedra” akcijām tika veikti 1074 darījumi. Deviņos mēnešos akcijas cena ir pieaugusi par 48,31%. Pārskata periodā akciju cena ir svārstījusies robežās no viena eiro līdz 1,78 eiro un šajā periodā vidējā svērtā akciju cena ir bijusi 1,26 eiro.

Kā ziņots, “Valmieras stikla šķiedra” koncerns 2019.gadā strādāja ar 119,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 4,6% vairāk nekā 2018.gadā, bet grupas zaudējumi veidoja 3,8 miljonus eiro. Savukārt pašas “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums 2019.gadā bijis 88,7 miljoni eiro, kas ir kritums par 2%, salīdzinot ar 2018.gadu, bet uzņēmuma zaudējumi bija 397 962 eiro.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu pērn veidoja “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” (100%) Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” (52,21%) un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” (100%) ASV. Jūnijā “Valmieras stikla šķiedra” ASV meitasuzņēmuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ražotne par 17,5 miljoniem ASV dolāru tika pārdota uzņēmumam “Saint-Gobain Adfors America, Inc.”

“Valmieras stikla šķiedras” lielākie īpašnieki šogad februāra beigās bija Vācijas uzņēmumi “P-D Glasseiden GmbH Oschatz” (26,07%), “P-D Management Industries-Technologies GmbH” (23,93%) un “P-D Aircraft Composites GmbH” (22,82%), kā arī Beatrise Preisa-Daimlere (17,47%).

Oktobra beigās “Valmieras stikla šķiedra” akcionāru vairākums nolēmis pārdot 83,14% uzņēmuma akciju Luksemburgas alternatīvo ieguldījumu uzņēmumam “Duke I S.à r.l.”.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri