Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums deviņos mēnešos sarucis par 21%

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerns šogad pirmajos deviņos mēnešos strādāja ar 78,3 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā laika periodā, savukārt grupas zaudējumi saruka par 42% un bija 3,5 miljoni eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Savukārt koncerna mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” šogad deviņos mēnešos strādāja ar 66,4 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

“Valmieras stikla šķiedras” grupas peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas jeb EBITDA veidoja 12,4 miljonus eiro, kas ir trīs reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā. Savukārt mātesuzņēmuma EBITDA bija 13 089 miljoni eiro, kas ir par 0,5 miljoniem eiro jeb 3,7% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, šī gada pirmajos deviņos mēnešos mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 48 pasaules valstīm ar eksporta apjomu 96%. Lielākā daļa no tiem jeb 71% realizēts Eiropas Savienības valstīs, ieskaitot Apvienoto Karalisti, 11% – Ziemeļamerikā, 3% – NVS valstīs un 15% eksportēti uz citām valstīm, tostarp Šveice, Japāna, Dienvidkoreja, Austrālija.

Uzņēmuma vadība skaidro, ka, ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītās tirgus svārstības, uzņēmums ir pārskatījis 2020.gada budžetu un, salīdzinot ar 2019.gadu, prognozē pārdošanas apjomu samazinājumu par 20%, ievērojamāko kritumu sasniedzot maijā un jūnijā.

Lai arī trešajā ceturksnī, sekojot tirgus tendencēm, ir izdevies neto apgrozījumu palielināt, “Valmieras stikla šķiedra” joprojām sagaida ievērojamu pārdošanas apjomu samazinājumu autobūves un kompozītmateriālu segmentos Āzijas un Eiropas reģionos, pieprasījuma samazinājumu būvniecības nozarē Itālijā, Spānijā, Francijā un Austrumeiropā, un mērenu noieta samazinājumu pārējās Eiropas valstīs. Mazāk izteikts pieprasījuma samazinājums vērojams un turpmāk tiek sagaidīts siltumizolācijas produktu tirgū. Sagaidāms, ka vīrusa ierobežošanas pasākumiem var būt negatīva ietekme uz pārdošanas apjomiem arī citos reģionos – Ziemeļamerikā un NVS.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos “Valmieras stikla šķiedras” grupā nodarbināti 1348 darbinieki, no tiem mātes uzņēmumā bija nodarbināti 1167 darbinieki. Apvienotās Karalistes meitas uzņēmumā tika nodarbināti vidēji 128 darbinieki, bet ASV meitas uzņēmumā tika nodarbināts vidēji 53 darbinieki.

2020.gada deviņos mēnešos akciju sabiedrības tirgoto akciju skaits sasniedza 225 508 un akciju apgrozījums bija 291 100. Šajā laikā ar AS “Valmieras stikla šķiedra” akcijām tika veikti 1074 darījumi. Deviņos mēnešos akcijas cena ir pieaugusi par 48,31%. Pārskata periodā akciju cena ir svārstījusies robežās no viena eiro līdz 1,78 eiro un šajā periodā vidējā svērtā akciju cena ir bijusi 1,26 eiro.

Kā ziņots, “Valmieras stikla šķiedra” koncerns 2019.gadā strādāja ar 119,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 4,6% vairāk nekā 2018.gadā, bet grupas zaudējumi veidoja 3,8 miljonus eiro. Savukārt pašas “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums 2019.gadā bijis 88,7 miljoni eiro, kas ir kritums par 2%, salīdzinot ar 2018.gadu, bet uzņēmuma zaudējumi bija 397 962 eiro.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu pērn veidoja “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” (100%) Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” (52,21%) un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” (100%) ASV. Jūnijā “Valmieras stikla šķiedra” ASV meitasuzņēmuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ražotne par 17,5 miljoniem ASV dolāru tika pārdota uzņēmumam “Saint-Gobain Adfors America, Inc.”

“Valmieras stikla šķiedras” lielākie īpašnieki šogad februāra beigās bija Vācijas uzņēmumi “P-D Glasseiden GmbH Oschatz” (26,07%), “P-D Management Industries-Technologies GmbH” (23,93%) un “P-D Aircraft Composites GmbH” (22,82%), kā arī Beatrise Preisa-Daimlere (17,47%).

Oktobra beigās “Valmieras stikla šķiedra” akcionāru vairākums nolēmis pārdot 83,14% uzņēmuma akciju Luksemburgas alternatīvo ieguldījumu uzņēmumam “Duke I S.à r.l.”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā KVALITĀTES VADĪTĀJA ASISTENTU Kandidāta raksturojums: pozitīvi domājoša personība ar vēlmi pilnveidoties; vēlama pieredze kvalitātes vadības procesos; izglītība kvalitātes vadībā vai ceļā uz to. Tavi darba pienākumi: asistēšana kvalitātes vadītājam ikdienas darbā; kvalitātes vadības sistēmas un saistošās dokumentācijas pārskatīšana, analīze, pilnveidošana un uzturēšana; procesu analīze (struktūrshēma); risku noteikšana un analīze (FMEA); procesu kontroles plānu izstrāde. Mēs piedāvājam: dinamisku darba vidi un iespēju profesionāli pilnveidoties; pilna laika darbu ar darba samaksu 1000-1200 EUR/bruto; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA “Padtex Insulation” komandas, sūti savu CV un motivācijas vēstuli uz alise@padtex.lv! Iesniedzot savu CV un motivācijas vēstuli, Jūs piekrītat personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Pārzinis: SIA “Padtex Insulation”, reģ. nr. LV44103028772 Profesija: KVALITĀTES VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-14 Darba sākšanas datums: 2021-02-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri