Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedra” un arodbiedrība paraksta stikla šķiedras nozares ģenerālvienošanos

Stikla šķiedras ražotāja AS “Valmieras stikla šķiedra” un Latvijas Industriālo nozaru arodbiedrība parakstījuši stikla šķiedras nozares ģenerālvienošanos, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”. 

Ģenerālvienošanās mērķis ir veicināt abpusēju sadarbību sociālā dialoga attīstībā darba tiesību, darba aizsardzības, darba produktivitātes, labvēlīgas sociālās vides radīšanā nozarē nodarbinātajiem darba ņēmējiem un attīstīt ilgtspējīgas un konkurētspējīgas stikla šķiedras nozares izaugsmi un nozares uzņēmējdarbības vides sakārtošanu.

“Valmieras stikla šķiedra” ir lielākais stikla šķiedras nozares uzņēmums Latvijā, kas nozarē nodarbina vislielāko strādājošo skaitu. 

“Uzskatām, ka mums jārāda piemērs un labā griba risināt jautājumus, kas ļautu uzlabot darbinieku darba apstākļus, veicinātu darbinieku prasmju attīstību un izaugsmi, atvieglotu citus ar darbu saistītus jautājumus, piemēram, transporta iespējas nokļūšanai darbā,” paziņojumā biržai norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels. 

Ar šo vienošanos “Valmieras stikla šķiedra” apņēmusies ne tikai saviem spēkiem turpināt darbu pie uzlabojumiem, bet arī aktīvi virzīt izmaiņas normatīvo aktu jomā, lai nodrošinātu arvien labākus nosacījumus un ieguvumus uzņēmumā un nozarē strādājošajiem.

“Valmieras stikla šķiedras” personāla direktore Dace Purmale paziņojumā biržai skaidro, ka, parakstot vienošanos, uzņēmums apstiprina un garantē, ka uzņēmumā darbinieku atalgojums ir augstāks kā valstī noteiktā minimālā mēneša alga. 

Uzņēmums noteicis minimālo atalgojuma limitu katrā amatu līmeņa kategorijā pret valsts minimālo mēneša algu. 

“Ņemot vērā, ka uzņēmuma vidējais atalgojums ievērojami pārsniedz minimālo mēneša algu un tādējādi arī uzņēmuma maksāto nodokļu apmērs ir lielāks nekā vidēji, kopdarbā ar darba ņēmēju pārstāvjiem vēlamies virzīt uzņēmumam labvēlīgākus nosacījumus nodokļu jautājumos, kas skar tieši labumus, ko dodam uzņēmuma darbiniekiem, piemēram, transports, izglītošana un darba veikšanas palīglīdzekļi,” norāda Purmale.

Latvijas Industriālo nozaru arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Rita Pfeifere paziņojumā biržai uzsver, ka ar šīs ģenerālvienošanās parakstīšanu ir izpildīti Darba likumā noteiktie priekšnosacījumi, kas saistās ar apgrozījumu un nodarbināto skaitu.

Ģenerālvienošanās stāsies spēkā sešu mēnešu laikā pēc tās publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un ir saistoša trīs gadus pēc tās stāšanās spēkā brīža.

Jau ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 114,245 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,2% mazāk nekā 2017.gadā, un cieta zaudējumus 114,711 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Vienlaikus kompānijas revidents – “KPMG Baltics” – atteicies sniegt atzinumu par koncerna finanšu pārskatu.

LETA jau ziņoja, ka Vidzemes rajona tiesa 2019.gada 18.oktobrī apstiprināja “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu.

Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV – “Valmieras stikla šķiedra”, lai izveidotu ražotni ASV, noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nespēja izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3,013 miljoni ASV dolāru.

Tāpat uzņēmumam ir būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67,014 miljonu eiro un vismaz 17,836 miljonu ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi banka, kura 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

2017.gadā “Valmieras stikla šķiedras” koncerns, pēc koriģētajiem datiem, strādāja ar 125,864 miljonu eiro apgrozījumu un guva 7,478 miljonu eiro peļņu.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corporation” un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri