Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedra” grupas apgrozījums pērn provizoriski pieaudzis par 6,8%

AS “Valmieras stikla šķiedras” un tās meitas uzņēmumu konsolidētais neto apgrozījums pērn sasniedzis 122 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 6,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu, liecina uzņēmuma sagatavotais nerevidētais finanšu pārskats par aizvadīto gadu.

Savukārt paša “Valmiera stikla šķiedras” apgrozījums pērn sasniedza 100 miljonus eiro, proti, 0,5% pieaugumu salīdzinājumā ar 2018.gadu.

Salīdzinot ar 2018.gadu, grupas EBITDA jeb peļņas pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa, finanšu izmaksām, finanšu ieņēmumiem un nolietojuma un amortizācijas rādītājs ir uzlabojies un bija 1,1 miljons eiro.

Savukārt grupas EBIT jeb peļņas pirms procentiem un nodokļiem un neto peļņas rādītāji ir saglabājušies negatīvi, attiecīgi -8,8 miljonu eiro un -5 miljonu eiro apmērā.

Pārskatā norādīts, ka gan 2018.gadā, gan 2019.gadā šos radītājus negatīvi ietekmēja ASV meitas sabiedrības finanšu rādītāji. Tikmēr uzņēmumu grupas mātes sabiedrība AS “Valmieras stikla šķiedra” sasniedza EBITDA rādītāju 13,2 miljonu apmērā un EBIT 3,7 miljonu apmērā, lai gan neto peļņas rādītājs ir negatīvs 0,4 miljonu eiro apmērā, kas saistīts ar būtiskām finanšu restrukturizācijas izmaksām 2019.gadā.

Tāpat pārskatā norādīts, ka pērn “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 51 pasaules valsti, eksporta apjomam sastādot 97% no saražotā. Galvenie uzņēmuma grupas noieta tirgi saglabājušies līdzīgi kā 2018.gadā – 72% no kopējā realizācijas apjoma realizēti Eiropas Savienības valstīs, 15% – Ziemeļamerikā, 2% – NVS valstīs un 11% eksportēti uz citām valstīm.

Pārdošanas apjoms palielinājies tādiem augstas pievienotās vērtības produktiem kā E-stikla šķiedras tehniskie audumi, būvniecības siets, neaustie materiāli ar termoizturību virs 600 grādiem, kā arī augsta silīcija satura stikla šķiedras audumi ar termoizturību virs 1000 grādiem. Pārējos produktu segmentos vērojama stabilitāte vai samazinājums. Grupas ietvaros lielākais apgrozījuma kāpums vērojams izejmateriālu – stikla šķiedra, diegs, cirstā šķiedra, rovings, pamatnes – un siltumizolācijas produktu segmentos.

2019.gadā grupas uzņēmumi vidēji nodarbināja 1313 darbiniekus, proti, “Valmieras stikla šķiedrā” tika nodarbināti 1120 cilvēki, “Valmiera glass UK ltd” nodarbināja 131 cilvēku, bet “P-D Valmiera glass USA corp” – 62 cilvēkus.

Auditēto 2019.gada konsolidēto un atsevišķo finanšu plānots iesniegt līdz 2020.gada 31.jūlijam.

Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corporation” un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: grāmatvedības procesu un finanšu operāciju kārtošana atbilstoši LR likumdošanai un uzņēmuma standartiem; grāmatvedības pirmdokumentu apstrāde un kontēšana; debitoru uzskaite un kontrole; krājumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; pamatlīdzekļu un nemateriālo ieguldījumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; statistikas atskaišu sagatavošana, VID atskaišu sagatavošana; analītisko aprēķinu un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; piedalīties Slimnīcas līdzekļu un bilances posteņu inventarizācijās un norakstīšanas procesos; · citu grāmatveža ikdienas pienākumu veikšana atbilstoši darba uzdevumiem. Prasības kandidātiem: augstākā izglītība grāmatvedības, ekonomikas vai finanšu jomā; darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 3 gadi; zināšanas LR normatīvajos aktos grāmatvedības jomā, zināšanas LR nodokļu likumdošanā; valsts valodas zināšanas atbilstoši Valodu likuma prasībām; labas datora lietošanas prasmes ar MS Office programmām; analītiska domāšana, precizitāte un augsta atbildības sajūta; prasme strādāt komandā un individuāli, labas komunikācijas prasmes; · pieredze darbā ar grāmatvedības programmu Horizon tiks uzskatīta par priekšrocību. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; normālais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga 1050 līdz 1210 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2020.gada 9.aprīlim uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Personāla vadības daļas vadītājas S.Kandeles pa tālr.: 29443898. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: GRĀMATVEDIS (TREŠĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-09 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” A.Upīša iela 10, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, A.Upīša ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Andreja Upīša iela 10, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri