Valmieras Ziņas

Valmieras SOS bērnu ciemats nosvinējis 9 gadu jubileju

Lasīšanas laiks: 3 min

Sirsnīgā, saulainā un ļoti draudzīgā gaisotnē ceturtdien, 25.augustā, Valmieras SOS bērnu ciemats atzīmēja deviņu gadu jubileju. Dzimšanas dienas pasākumā uzstājās ciemata bērni, savukārt, kā īpašā viešņa pasākumu pagodināja Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja klausīties SOS bērnu ciemata priekšnesumus, kā arī baudīt saldējumu un fotografēties īpaši izveidotā fotostūrī. Koncerta noslēgumā uzstājās Valters Frīdenbergs, kas sev pievienoties aicināja visus SOS ciemata bērnus, tādējādi kopīgi sniedzot SOS mammām un pārējiem apmeklētājiem improvizētu koncertu.

Jubilejas pasākumu atklāja SOS ciematā dzīvojošais Dzintars ar bungu priekšnesumu, kam sekoja uzrunas. “Tiem, kuriem tagad ir 19 gadi, 2007. gadā bija tikai 10. Mums šis gads ir nozīmīgs, jo no mums ir aizgājusi meitene Sanita, kas iestājās augstskolā Amerikā, Beāte dosies studēt uz Rīgu, bet pamatskolu absolvēja astoņi bērni,” tā stāsta Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons. Pavisam Valmieras SOS bērnu ciematā dzīvo 64 bērni, kas sadalījušies četrās grupiņās. “Pie mums dzīvo 46 bērni, 12 jaunieši, kas pabeiguši 9. klasi un kas jau mācās vai rudenī uzsāks mācības kādā vidusskolā vai arodskolā, četri pilngadīgie bērni, kas dzīvo šeit un divas topošās māmiņas,” uzskaita SOS ciemata direktors.

“Paskatoties šeit, visapkārt, es redzu smaidošus bērnus, prieku visu klātesošo sejās un šķiet, ka esmu ciemos pie lielas ģimenes. Vislabāk būtu, ja katrs no šiem bērniņiem augtu savā ģimenē, taču ne vienmēr tas ir iespējams. No sirds pateicos vecākiem par pašaizliedzīgo mīlestību, sirdsdegsmi un rūpēm, ļaujot bērniem uzaugt pilnvērtīgās un mīlošās ģimenēs ,” saka Valsts prezidenta kundze un SOS bērnu ciematu asociācijas patronese Iveta Vējones kundze.

SOS bērnu ciemata māmiņa Ināra Krūmiņa atzīst, ka visu četru SOS ģimenē pieņemto bērnu pulciņā jūtas kā mājās. “Par SOS mammu strādāju jau piecus gadus. Man ir četri SOS ciemata bērni, jaunākais ir mans mīļais Jānītis, kuram ir 8 gadi, savukārt, vecākajai meitai ir 16, kā arī man pašai ir viens dēls, kurš nu jau ir liels. Lielāko daļu savas ikdienas pavadu šeit, SOS ciematā.” Ināras SOS ciemata meita dejo tautas deju kolektīvā, dzied korī, kā arī skolā viņai ir ļoti labas sekmes, tāpēc ieguva “Dzīvesprieka” stipendiju. “Man ar viņiem ir ļoti paveicies, jo mēs saprotamies lieliski. Esam piedzīvojuši dažādas situācijas, ne vienmēr vieglas, taču tādā veidā savu pieķeršanos viens otram tikai stiprinām,” stāsta SOS mamma Ināra.

“Bērni savā starpā sadzīvo ļoti labi, lai gan viņiem tas ir grūti. Viņu šeit ir daudz un jāspēj diendienā savā starpā sadzīvot. Skolas laikā vecākie palīdz mazākajiem ar mājasdarbiem, kopā spēlējas, aktīvi darbojas. Arī ar SOS mammām un auklītēm sadzīvo labi, ar to mums nav problēmu. Svarīgākais ir tas, lai bērni un pieaugušie šeit justos labi. Mēs šeit esam draudzīga, iejūtīga un savstarpēji cienoša sabiedrība,” stāsta SOS ciemata direktors Edijs. Divās ģimenēs esot arī SOS tēti, ar kuriem arī bērni saprotas labi.

Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone uzskata, ka gadu gaitā arvien vairāk cilvēku Latvijā atsaucas dažādām labdarības iniciatīvām, jo cilvēki ir kļuvuši informētāki un pieraduši darīt labus darbus.

“Diemžēl ne visiem bērniem ir iespēja augt savā bioloģiskajā ģimenē, taču šeit, SOS ciematos, viņi ir nonākuši labās rokās un mīlošās ģimenēs,”

uzsver Iveta Vējone.

Valmieras SOS ciemata direktors Edijs Pētersons saka lielu paldies SOS mammām un auklītēm par drosmi un uzdrīkstēšanos iesaistīties un audzināt bērnus, kas nonākuši SOS ciematos. “Būt mammai diviem bērniem jau ir liela atbildība, taču jūs, SOS mammas, esat mammas pat pieciem un sešiem bērniem, tāpēc no sirds pateicos par jūsu rūpēm un mīlestību,” labajiem vārdiem pievienojas arī Valsts prezidenta kundze.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SOL Baltics Latvija, reģ.Nr.40103933760, veiksmīgi sniedz uzkopšanas pakalpojumus visās trijās Baltijas valstīs.  Aicinām darbā Apkopēju Darba vietas adrese: Vanagu ielā 1, Valmiermuižā, Valmieras pag, Valmieras nov.  Darba laiks:  P-Pk: 17.00-20.30 vai 17.30-21.00 Se-Sv: Brīvdienas Piedāvājam: sociālās garantijas; nodrošinām stabilu ikmēneša darba samaksu līdz mēneša 10. datumam; darba apģērbu, darba inventāru, saudzīgus uzkopšanas līdzekļus; pastāvīgu darbu un karjeras iespējas; profesionālās apmācības un kvalifikācijas celšanu; patīkamu darba vidi un draudzīgu komandu. Darba pienākumi: Iekštelpu uzkopšana biroju ēkā Sīkāka informācija pa tālruni zemāk (zvanīt darba dienās no 8.30-17.00).  Pieteikties var zvanot, rakstot e-pastu vai aizpildot pieteikuma anketu mājaslapā: https://sol.lv/vakance/282-apkopeja-s-valmiermuiza-valmieras-nov/ Kontakti: t. 22003267, cv@sol.lv; SOL Biroja adrese: Uriekstes iela 2A-13, Rīga SOL Baltics OU Latvijas Filiāle, reģ. Nr.: 40103933760 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 1, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-11 Darba sākšanas datums: 2026-06-05 Kontaktpersona: Liene SOL

"MAXIMA Latvija" SIA, reģ. Nr.: 40003520643 Krāvējs Aicinām darbā Valmierā, Rīgas ielā 46, Krāvēju. Lūdzam pieteikties: - šeit, atverot saiti!; - apciemojot tuvumā esošo Maxima veikalu un aizpildot anketu klātienē, informācijas centrā. Mēs nodrošināsim: - stabilu atalgojumu vienmēr laikā no 5.30 EUR/h līdz 5.75 EUR/h bruto; - apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi; - garšīgas bezmaksas pusdienas katru dienu; - atbalstu un apmācības, lai Tev būtu viss nepieciešamais veiksmīgam darba sākumam; - veselības apdrošināšanu (pēc nostrādātiem 3 mēnešiem); - studiju stipendiju līdz 500 Eiro semestrī; - dāvanas svētkos un stipendijas bērniem par izcilām sekmēm - mēs novērtējam un atbalstām ģimenes vērtības. Mēs sagaidām: - latviešu valodas zināšanas atbilstoši A1 līmenim; - vēlmi un spēju aktīvi strādāt. Mēs tev uzticēsim: - veikt preču iekraušanas - izkraušanas darbus; - izkraut un pārvietot preces, starp noliktavu un veikalu; - pārbaudīt pieņemto preču iepakojumu un izskatu; - savākt no tirdzniecības zāles un noliktavas tukšo taru. Ja ir kādi jautājumi, droši zvani uz mūsu tālruni 80000088. Priecāsimies palīdzēt! Nosūtot savu pieteikumu, Jūs apstiprināt, ka pieteikumā norādītie dati ir pareizi, ka esat iepazinies ar MAXIMA Latvija SIA “Personas datu apstrādes politiku personāla atlases nodrošināšanai”, kas atrodama mūsu tīmekļvietnes sadaļā “Privātuma politika”, un tās saturs Jums ir saprotams, ka Jums ir saprotama informācija par Jūsu personas datu apstrādi un Jūsu tiesībām kā datu subjektam, ka šajā pieteikumā sniegtie apliecinājumi ir patiesi un Jūs izprotat to nozīmi. Profesija: KRĀVĒJS (ROKU DARBS) Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 46, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-31 Kontaktpersona: Tālrunis: 80000088 E-pasts: darbs@maxima.lv Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Mūsu partneri