Valmieras Ziņas

Valmieras skolas pakāpušās Ata Kronvalda fonda skolu reitingā

Publicēts 2019. gada Latvijas skolu reitings “Lielā Pūce”, ko veido Ata Kronvalda fonds. Šogad, Ata Kronvalda fonda 30 gadu jubilejā, atklāta jauna reitingu grupa, kurā iekļautas tikai valsts ģimnāzijas statusa skolas. Tādējādi šogad reitingā ir iekļautas 27 valsts ģimnāzijas, 74 “lielās” skolas un 144 “mazās” skolas.

Ģimnāziju grupā Valmieras Valsts ģimnāzija ierindojusies 22.vietā (pērn 22.vieta), liecina fonda publicētais skolu reitings.

Lielo skolu grupā starp Valmieras skolām augstākā pozīcija reitingā ir Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai – 13. vieta (pērn 17.vieta), Valmieras Viestura vidusskola ierindojās 38. vietā (pērn 52. vieta), Valmieras 2.vidusskola – 56. vietā.

Mazo skolu grupā reitingā no Valmieras skolām iekļuvusi tikai Valmieras sākumskolas, kas atrodas 45. vietā (pērn 62.vietā). Savukārt Rūjienas vidusskola ierindojās augstajā 7 .vietā (pērn 15.vieta) un Naukšēnu novada vidusskola 24. vietā (pērn 17. vieta).

2018./2019.mācību gada skolu reitings “Lielā Pūce” veidots, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās.

“Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

“Lielā Pūces” pasniegšanas ceremonija plānota šī gada augustā vienlaikus ar labāko skolotāju godināšanu, kas ieguldījuši visnozīmīgāko darbu talantīgo skolēnu attīstībā.

Ata Kronvalda balvas visticamāk tradicionāli pasniegs Valsts prezidents, Ata Kronvalda fonda padomes priekšsēdētāja Iveta Ķestere un fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

Ata Kronvalda fonds ir nodibinājums, kura mērķis ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Fonda darbība aizsākās jau 1988. gadā un tā dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes uzņēmums „Kontakts,” kā arī virkne jauno zinātnieku un pedagogu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri