Valmieras Ziņas

Valmieras sākumskolas skolēni izzina uzņēmēju profesiju

Atzīmējot “Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018”,  Valmieras sākumskolas 3. un 4.klašu skolēni 22.maijā devās mācību ekskursijā pie Valmieras uzņēmējiem, kas darbojas paklāju tirdzniecības jomā.

Tā bija iespēja iepazīt uzņēmuma “ABE paklāji un grīdas segumi” darba vidi, uzņēmējiem nepieciešamās prasmes un rakstura īpašības, kā arī iepazīt uzņēmējdarbības plusus un mīnusus. Kopumā tika organizētas 4 mācību ekskursijas – lekcijas.

Skolēnu aptaujas anketās tika paustas šādas galvenās atziņas:

  • “Uzņēmumā atrodas paklājs, kas ir vienīgais eksemplārs pasaulē!”
  • “Paklājus var gatavot arī, izmantojot jūras zāles!”
  • “Lai precīzi nogrieztu paklāju, nepieciešamas arī matemātiskas zināšanas!”
  • “Ir paklāji, kurus izmanto pat 1000 gadus!”
  • “Paklāju cena ir atkarīga no diega kvalitātes!”
  • “Ir paklājs, kas kvadrātmetrā maksā pat 2000 eiro!”
  • “Ir mākslīga un dabīga materiāla paklāji!”
  • “Paklāju uzņēmējam ir svarīgi sadarboties ar partneriem ārzemēs, tāpēc ir jāmācās svešvalodas!”
  • “Uzņēmējam ir jābūt gatavam savā biznesā piedzīvot gan kāpumus, gan kritumus!”
  • “Lai būtu veiksmīgs uzņēmējs, svarīgi ir izveidot labu komandu!”

Valmieras sākumskola saka sirsnīgu paldies par viesmīlīgo uzņemšanu un iespēju bērniem ne tikai klausīties uzņēmēju stāstītajā, bet arī sēdēt uz dažādiem paklājiem, izjūtot to dažādo atšķirību.

Valmieras sākumskolas karjeras izglītības atbalsta aktivitātes organizētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties finanšu direktoru/i. Darba apraksts: Nodrošināt uzņēmuma finanšu politikas un stratēģijas izstrādi ar mērķi uzlabot finanšu vadības un kontroles sistēmu Izstrādāt, standartizēt un organizēt atskaišu sistēmu Vadīt un organizēt budžeta plānošanu, pārskatīšanu, kontrolēt tā izpildi, ienākumu un izdevumu prognožu sastādīšana, gatavot priekšlikumus rīcības plānam budžeta neizpildes gadījumā. Plānot un organizēt finanšu līdzekļu plūsmu, pārraudzīt krājumu atlikumus un pieņemt citus ar finanšu plānošanu saistītus lēmumus Realizēt debitoru norēķinu kontroli Nodrošināt uzņēmuma kredītsaistību kontroli Nodrošināt investīciju programmu izstrādi un izpildi, uzņēmuma rezervju un uzkrājuma fondu plānošanu Plānot finanšu uzskaites un aprites procesus un procedūras Gatavot informāciju un dokumentus vadības sapulcēm Prasības kandidātiem: Augstākā izglītība ekonomikā, grāmatvedībā vai finansēs Vismaz 3 gadu pieredze finanšu nodaļas vadītāja/finanšu direktora amatā Labas grāmatvedības zināšanas un pieredze vadības atskaišu, budžeta un naudas plūsmas sastādīšanā Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas Teicamas MS Excel zināšanas Stratēģiskā un biznesa domāšana Uzņēmums piedāvā: Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Finanšu direktors” uz e-pastu personals@bazalts.lv . Profesija: FINANŠU DIREKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-20 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz personals@bazalts.lv .

Mūsu partneri