Valmieras Ziņas

Valmieras “roņi” spēlē šahu Gaujā

Lasīšanas laiks: 3 min

Vienā no aukstākajām šīs ziemas dienām sociālajā medijā “Facebook” tika ievietotas fotogrāfijas, uz kurām skatoties, daudziem uzmetās zosāda, pat neizejot laukā. Fotogrāfijās redzams, kā Valmieras ziemas peldēšanas entuziasti vēsā mierā spēlē šahu, peldoties Gaujā pie Daliņu pludmales.

Viens no peldētājiem un šahistiem, Kaspars Pakers, pastāstīja, ka fotogrāfijā redzamais izskatās iespaidīgāk, nekā tas ir patiesībā. Viņš kopā ar saviem domubiedriem ziemas peldēšanai pievērsies šajā ziemā, tāpēc šaha partijas ilgums nav lielāks par vienu minūti.

Elīnai Krūklei radusies ideja izveidot šaha galdiņu āliņģī. To atbalstījuši arī pārējie “roņi”, lai būtu jautrāka peldēšana.

“Es jau ilgi nodarbojos ar airēšanas sportu, tādēļ auksts ūdens man nav svešs. Treniņi notiek no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim. Lai gan izmantojam hidrotērpus, tie ir plānāki, nekā ūdenslīdējiem vai ūdens tūristiem, lai neierobežotu kustības. Tāpēc, iekrītot ūdenī, neesi pasargāts no aukstuma. Taču līdz šim nebiju interesējies par ziemas peldēšanu.

Tas sākās pirms pāris gadiem kā jautra atrakcija pēc kontūras skrējieniem, ko rīkojām Valmierā 18.novembrī un gadumijā. Ik reizi pēc skrējiena mūsu bariņš devās peldēties uz Gauju. Kā uzzinājām vēlāk no rūdīšanās ekspertiem, tā nebija pareiza rīcība – mesties aukstā ūdenī pēc fiziskas slodzes,”

stāsta Kaspars.

10.februārī Burtniekos notika ziemas peldēšanas seminārs, ko vadīja pieredzējuši ziemas peldētāji no biedrības “Latvijas roņi”. Arī Kaspars ar saviem domubiedriem tur piedalījies un uzzinājis, kā pareizi sākt nodarboties ar ziemas peldēšanu.

“Salīdzinot ar pieredzējušiem ziemas peldētājiem, mēs vēl esam “ronīši autiņos”.

Daliņu pludmalē izzāģējām āliņģi un cenšamies to uzturēt neaizsalušu. Dodamies tur peldēt divas līdz trīs reizes nedēļā. Lielajā spelgonī atļāvāmies peldēt tikai četri pieaugušie. Kad gaisa temperatūra bija ap nulli, arī mani airēšanas kluba audzēkņi, 13 – 14 gadus veci jaunieši, mums pievienojās. Kā novērojām, Daliņu pludmali apmeklē ne tikai mūsu kompānija, bet arī daudzi citi “roņi”, kurus līdz šim nezinājām – gan vīrieši, gan sievietes.

Kā izrādās, Valmierā šī nodarbe ir populāra, tikai par to nav ziņots publiski. Par mūsu bariņu informācija izskanēja plašāk, jo esam jautra kompānija, kurai patīk darīt neparastas lietas un dalīties ar tām internetā.”

Kaspars iesaka ar ziemas peldēšanu sākt nodarboties pakāpeniski, vispirms rūdoties ar citām metodēm. Var sākt ar kontrasta dušu, plānāka apģērba un apavu nēsāšanu aukstā laikā, rīvēšanos ar sniegu. Ziemas peldēšana ir pati pēdējā pakāpe, kas prasa nopietnu sagatavošanos un atbildīgu rīcību. Kaspars iesaka nodarboties ar ziemas peldēšanu kompānijā, lai kāds varētu palīdzēt, ja notiek nelaime. Drošāk peldēt ir ezerā, kur ir stāvošs ūdens. Upēs ir vairāk jāuzmanās, lai straume neparauj zem ledus.

“Nevajag darīt sev pāri un pārspīlēt. Pietiek ar vienu minūti ūdenī. Pieredzējušāki “roņi” var atļauties divas līdz trīs minūtes. Pēc peldes noteikti ir ātri jānoslaukās, jāuzvelk apģērbs un jāsāk kustēties, lai ķermenis atgūtu siltumu,”

piekodina Kaspars.

Viņš atzīst, ka ieiet aukstā ūdenī un pavadīt tajā minūti joprojām nav viegli. Šaha galdiņš kalpo kā mērķis, kas palīdz pārvarēt aukstumu.

“Ir jātiek līdz galdiņam, jāizdara gājieni, tikmēr aizmirstas aukstums. Taču pēc peldes ir pacilāta sajūta. Daži saka, ka jūt kaut ko līdzīgu vieglam reibumam. Katrā ziņā, visi “roņi” pēc peldes ir priecīgi un starojoši.”

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri