Valmieras Ziņas

Valmieras pusē dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki un meža ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 8. aprīļa plkst. 6.30 līdz 9.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 23 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem, kā arī vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē kopumā dzēsti 14 kūlas ugunsgrēki Valmierā, Amatas, Vecpiebalgas, Alojas, Salacgrīvas, Burtnieku, Apes, Līgatnes, un Alūksnes novados:

  • Valmieras pusē tika dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki Burtnieku novada Ēveles pagastā 2 hektāru lielā platībā, kā arī divi ugunsgrēki Valmierā 300m2 un 50m2 platībās. Vakar dzēsts arī viens meža ugunsgrēks Imantas ielā Valmierā, kur dega meža zemsedze 200m2 platībā;
  • Cēsu pusē dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā 1000m2 lielā platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), Amatas novada Drabešu pagastā 100m2 platībā (likvidācija pirms VUGD ierašanās), kā arī Līgatnes novada Līgatnes pagastā 2500m2 platībā;
  • Limbažu pusē dzēsti divi kūlas ugunsgrēks Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, kur kūla dega 1,5 hektāru lielā platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Alojas novada Staicelē 4000m2 platībā;
  • Alūksnes pusē dzēsti seši kūlas ugunsgrēki Alūksnes novada Alsviķu pagastā 5 hektāru un 1200m2 lielās platībās, kā arī Apes novada Virešu pagastā 240m2 platībā, Apes novada Apes pagastā 2500m2 platībā; Alūksnes novada Ziemera pagastā 1 hektāra lielā platībā divās vietās.

VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās, tie apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Ērgļu novada Ērgļu pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Par piedūmojumu mājoklī bija signalizējis tur uzstādītais dūmu detektors, kas ļāva nelaimi pamanīt ļoti ātri un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Viens no vadošajiem ceļu būves uzņēmumiem Latvijā SIA “Binders”, īstenojot jaunus būvniecības projektus, aicina savai komandai pievienoties Eskavatora vadītāju. Darba pienākumi: Veikt darbus, kas saistīti ar ceļu un laukumu izbūvi; Veikt mehānisma tehniskās apkopes, atbilstoši izgatavotāja rūpnīcas dotajām instrukcijām; Veikt remontus, kas saistīti ar mehānisma sagatavošanu tehniskām apskatēm. Prasības: Vēlama pieredze ceļu būvē; Augsta atbildības sajūta; Atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība (C kategorija). Mēs piedāvājam: Veicamajam darbam atbilstošu, konkurētspējīgu atalgojumu (no 1100.00 līdz 1500.00 mēnesī, pirms nodokļu nomaksas); Visas sociālās garantijas; Visu nepieciešamo inventāru darbam; Iespēju apmesties uzņēmuma kopmītnēs. Gaidīsim Tavu pieteikumu uz e-pastu personals@binders.lv . Kontaktinformācija: e-pasts personals@binders.lv . Par konkursa rezultātiem informēsim tikai uz darba interviju uzaicinātos pretendentus/-es. Iesniedzot/nosūtot savu pieteikumu, kandidāts apliecina, ka piekrīt savu personas datu apstrādei Personāla atlases procesa nodrošināšanai. Ceļu būves firma SIA “BINDERS” nodrošinās Jūsu personas datu konfidencialitāti. Profesija: EKSKAVATORA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Latvija Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-06-30 Kontaktpersona: personals@binders.lv; 26156775

Mūsu partneri