Valmieras Ziņas

Valmieras pilsētas svētkos – ceļojums uz viduslaikiem

Viduslaikos Valmierā slējās pils, un to sargāja baznīca. Svinot 736. dzimšanas dienu, Valmieras viesiem un iedzīvotājiem būs iespēja ceļot laikā, piedzīvojot viduslaikus tepat – pilsētas centrā. Radošās darbnīcas, viduslaiku spēles, tērpu, ieroču, bruņu un vairogu iepazīšana, koncerts, fotografēšanās kara kungu un viduslaiku tērpā – “Dzīve senā pilsētā” pils laukumā norisināsies 27.jūlijā no plkst.10.00 līdz 16.00, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare. 

“Būs interesanti gan maziem, gan lieliem. Spēles, cīņu demonstrējumi, iespēja piedalīties radošajās darbnīcās vai izkalt seno Valmieras monētu. Varēs ne tikai skatīties, bet arī piedalīties. Cik smaga ir bruņu cepure vai cita bruņu tērpa detaļa, vai viegli un veikli var cilāt vairogu un zobenu – to varēs izmēģināt klātienē. Uzzināsim ko jaunu par dzīvi viduslaikos. Taču būs atklājumi, ka daudz turpinām arī mūsdienās. Piemēram, dambreti visi zina, taču tā ir izdomāta un spēlēta jau pirms daudziem gadsimtiem,” stāsta Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Bruņinieku cīņas un aprīkojumu demonstrēs aktīvās atpūtas un vēstures piedzīvojumu organizācija “ARAISIS”. Valmieras muzeja kolektīvs būs galvenie varoņi neparastā modes skatē, izrādot senos tērpus. Savukārt pusdienlaikā skanēs renesanses dziesmu stāsts. To atskaņos Lauma Liepiņa (viola da gamba), Lenards Gotlubs (lauta), Dārta Treija (soprāns), Mārtiņš Garkevičs (bass).

“Viduslaikos svētki pilsētā bija retā reize, kad iedzīvotāji varēja izklaidēties. Muzikanti bija lielā cieņā. Tā kā ne katrs mācēja spēlēt kādu instrumentu, turklāt ne katrs varēja atļauties to nopirkt, šos māksliniekus vienmēr bija aizraujoši dzirdēt un redzēt. Aicinām Valmieras pilsētas svētkos sajust, redzēt un izmēģināt, kāda bija dzīve senā pilsētā,” aicina I.Blūma.

Valmieras pilsētas svētku programma šeit.

Valmieras pilsētas svētkus atbalsta: SIA “PATA TIMBER”, AS “SEB banka”, “Latio”, SIA “VALPRO”, GRASBERGS Z/S “Zilūži”, veikparks “Rancho parks”, VSIA “Valmieras drāmas teātris”, Valmieras peldbaseins, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, Ādažu čipsi, “DRAKO”, vietējais “top!”, AS “Latvijas valsts meži”, koncertzāle “Valmiera”, restorāns “Rātes Vārti”, kafejnīca “Jauna Saule”, SIA “Valmiermuižas alus”. Informē portāls “Valmieras Ziņas”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri