Valmieras Ziņas

Valmieras pilsētas pašvaldība medicīnas studentiem piešķirs stipendijas

Ceturtdien, 25.janvārī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika lemts turpmāk piešķirt stipendijas studentiem, kuri apgūst medicīnas izglītības programmu un rezidentūru veic SIA “Vidzemes slimnīca”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu kvalitatīvas veselības aprūpes pieejamību Valmierā un Vidzemes reģionā. Plānots, ka stipendijas piešķiršana jaunajiem medicīnas speciālistiem sekmēs kvalificēta personāla piesaisti darbam SIA “Vidzemes slimnīca”, līdzsvarojot speciālistu paaudžu nomaiņu. Tāpat stipendijas nodrošināšana būs ilgtermiņā ieguldījums SIA “Vidzemes slimnīca”, lai sekmētu tās turpmākās darbības nodrošināšanu, jo slimnīcu arvien būtiskāk ietekmē jauno speciālistu trūkums, kas nākotnē var noteikt veselības pakalpojumu pieejamību ne tikai Valmieras, bet arī visa Vidzemes reģiona iedzīvotājiem.

2018.gadā stipendijām paredzēts finansējums 12900 eiro apmērā, ko plānots sadalīt divām medicīnas māsām-speciālistēm un diviem ārstiem-rezidentiem, kuriem vienlaikus ir nodibinātas darba tiesiskās attiecības ar SIA “Vidzemes slimnīca”. Katru mēnesi ārstiem-rezidentiem stipendijas apmērs būs vienas valstī noteiktās minimālās mēnešalgas apmērā, savukārt divām medicīnas māsām-speciālistēm stipendija katru mēnesi būs 50% apmērā no vienas valstī noteiktās minimālās mēnešalgas. Plānots, ka arī turpmāk stipendijas saņēmēju skaitu un stipendijas apmēru noteiks katra gada sākumā, apstiprinot Valmieras pilsētas pašvaldības ikgadējo budžetu.

Kārtību, kādā tiek piešķirta stipendija, paredz Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi “Par stipendijām studējošiem, kuri apgūst medicīniskās izglītības programmu”. Saistošie noteikumi ietver stipendijas piešķiršanas atlases kārtību, kā arī nosacījumus stipendijas saņēmējiem.

Ar saistošajiem noteikumiem būs iespējams iepazīties Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Pašvaldība” – “Dokumenti” – “Saistošie noteikumi” pēc to publicēšanas Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2021-04-08 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri