Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība: Skolu salīdzināšana pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem nav objektīva

Latvijā pastāv vairāki skolu reitingi un topi, kuros tās tiek vērtētas pēc dažādiem kritērijiem. Viens no tiem ir Ata Kronvalda fonda veidotas Skolu reitings darbā ar talantīgajiem bērniem jeb “Lielās pūces” balva, ko veido, ņemot vērā mācību priekšmetu valsts un atklāto olimpiāžu, skolēnu zinātnisko konferenču rezultātus. Savukārt vēl viens tops ir Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitings, ko veido pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem. Pēdējos gados abos reitingos Valmieras skolas nav atrodamas topu augšgalā, tādēļ jautājām Valmieras pilsētas pašvaldībai, kāds ir iemesls šādai situācijai.

“Valmieras pilsētas pašvaldība vērš uzmanību, ka Izglītības un zinātnes ministrija nav noteikusi vienotu skolu reitinga sistēmu,”

portālam “Valmieras Ziņas” norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka iekļūšana Ata Kronvalda fonda Latvijas skolu reitingā ir atzinības vērta, jo reitings tiek sastādīts, vadoties pēc skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencēs un valsts mēroga konkursos.

2017.gadā gan netika ņemti vērā vairāku valsts atklāto olimpiāžu rezultāti (Latvijas 41.atklātā ģeogrāfijas olimpiāde, Valsts atklātā ķīmijas olimpiāde, Valsts 42.atklātā fizikas olimpiāde, Valsts 45.atklātā astronomijas olimpiāde, Latvijas 44.atklātā matemātikas olimpiāde, kā arī Latvijas 41.skolēnu zinātniskās konferences rezultāti), kur Valmieras skolu skolēni uzrādījuši labus rezultātus.

Tāpat jāpiemin, ka reitingā nosauktajā “mazo” skolu (ar vidusskolēnu skaitu zem 100) kategorijā iekļautas arī sākumskolas un pamatskolas, lai gan šo skolēnu rezultātus nav korekti salīdzināt ar vidusskolēnu rezultātiem, tādējādi neatspoguļojot objektīvu skolas darbu ar talantīgajiem skolēniem. Jaunāko klašu skolēniem ir mazāk iespēju piedalīties mācību priekšmetu valsts olimpiādēs, atklātajās olimpiādēs un citos konkursos, liedzot iespēju iegūt pietiekamu punktu skaitu, kas nosaka vietu reitingā.

Skolu salīdzināšana pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem nav objektīva,

jo, piemēram, Valmierā rezultātu veido centralizētajos eksāmenos uzrādītais līmenis gan vispārizglītojošajās skolās, gan Valmieras tehnikumā, Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā-attīstības centrā, Valmieras Mākslas vidusskolā, Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienības vakara (maiņu) vidusskolā. Programmu apjoms dažāda tipa skolās ir atšķirīgs. Tādējādi izglītības kvalitātes novērtēšanai centralizēto eksāmenu rezultāti var būt tikai viens no kritērijiem, pēc kā tiek vērtēta mācību kvalitāte.

Valstī ir maz sistemātisku pētījumu, kas ļautu saprast, kādi skolu raksturlielumi saistīti ar augstākiem mācību sasniegumiem.

Pašlaik izglītības kvalitātes novērtēšanā 80% ir akadēmisko sasniegumu novērtējums. Notiek virzība uz mācīšanās pieejas maiņu, lai skolēni prastu reālā dzīves situācijā pielietot skolā apgūto, saprastu, kā jāmācās un kā var attīstīt prasmes. Šajā procesā ir svarīgi, ka izglītības kvalitātes novērtēšanā nav tikai akadēmiskie sasniegumi, bet arī vērtību attīstība un personības izaugsme, skolas spēja pielāgoties pārmaiņām, skolēna pozitīvais vērtējums par mācību iestādi. Tādējādi, lai uzlabotu izglītības satura piedāvājumu, izaicinājums ir padarīt mācību procesu interesantu, tā ir jauna atbildība pedagogam, motivācijas celšana ne tikai skolēniem, bet arī skolotājiem. Tā ir arī izpratnes veidošana vecākiem par mācību procesu skolā.

Lai virzītos izglītības piedāvājuma kvalitātes celšanas virzienā, Valmieras pilsētas pašvaldībā 2016.gada 27.oktobrī stājusies spēkā Valmieras pilsētas Izglītības nozares attīstības stratēģija 2016.–2020.gadam, kuras ieviešanu, īstenošanu un uzraudzību nodrošina Valmieras Izglītības pārvalde.

Tajā analizēti aktuālie nacionāla un reģionāla līmeņa plānošanas dokumenti un salīdzināti Valmieras pilsētas attīstības programmā 2015.–2020.gadam un Izglītības stratēģijā iekļautie uzdevumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri