Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība pērn sniegusi atlaides 25 telpu nomniekiem, pandēmijas dēļ neviens līgums nav lauzts

Portāls “Valmieras Ziņas” jau rakstīja, ka Covid-19 pandēmija radījusi būtiskas izmaiņas nekustamo īpašumu nozarē Valmierā. Starp privātajiem tirgus dalībniekiem arī Valmieras pilsētas pašvaldība ir viena no nekustamā īpašuma telpu iznomātājiem pilsētā. Šajā publikācijā informējam par to, kā situāciju nozarē vērtē pašvaldībā un kādu atbalstu uzņēmēji var saņemt no pilsētas vietvaras.

Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne,

lai atbalstītu uzņēmējus un pakalpojumu sniedzējus, kuru darbība tiek ietekmēta vai nav iespējama ieviesto drošības pasākumu Covid-19 izplatības mazināšanai dēļ, Valmieras pilsētas pašvaldība tās īpašumā esošo telpu nomniekiem ir sniegusi atbalstu 2020.gadā, samazinot vai atbrīvojot no telpu nomas maksas,

pamatojoties uz domes lēmumu Nr.257 (protokols Nr.16, 22.§) “Par nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu piemērošanu Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas laikā”, kā arī uz Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā un MK noteikumos Nr.453 “Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību” noteikto.

Valmieras pilsētas pašvaldība no 13.03.2020. līdz 31.12.2020. izvērtējusi un sniegusi telpu nomas maksas samazinājumus vai atbrīvojumus 25 komersantiem vai cita saimnieciskās darbības veicējiem vai nodibinājumiem, kuru darbība tika ierobežota vai uz laiku pārtraukta Latvijā ieviesto drošības pasākumu Covid-19 ierobežošanai dēļ. Piešķirtā telpu nomas maksas samazinājuma vai atbrīvojuma kopsumma ir 33141,75 EUR.

2020.gadā vairākkārt ieviestās ārkārtējās situācijas un drošības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai nav bijis iemesls neviena no noslēgtajiem telpu nomas līgumiem izbeigšanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības īpašumā nomai pieejamo brīvo telpu saraksts publicēts šeit. 2020.gadā par iespēju nomāt brīvās biroja telpas Valmieras pilsētas pašvaldībā ir vērsies neliels skaits interesentu.

Valmieras pilsētas pašvaldība strādā pie uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides radīšanas un 2021.gadā turpina attīstīt uzņēmējdarbības vidi industriālajās teritorijās Rūpniecības ielā 1, Dzelzceļa ielā 9 un Eksporta ielā 8, kur ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu notiek veco un bīstamo būvju demontāža, teritorijas sakopšana, inženierkomunikāciju un ielu un stāvlaukuma būvniecības darbi. Rūpniecības ielā 1 notiek ne vien ēku demontāža, bet arī plānota jauna ražošanas ēkas būvniecība. Lai Rūpniecības un Eksporta ielas industriālajā teritorijā būtu pieejama visa uzņēmējdarbībai nepieciešamā infrastruktūra, projekts paredz arī industriālo elektroenerģijas pieslēgumu ierīkošanu un tam saistītās jaudas palielināšanu. Visas ar industriālo teritoriju izveidi saistītās aktivitātes plānots pabeigt līdz 2022.gada beigām.  Plašāka informācija par industriālās teritorijas attīstību šeit.

Jāpiemin, ka Valmieras Attīstības aģentūra (VAA) ir izveidojusi interaktīvu datu bāzi, kas ne tikai sniedz iespēju aplūkot investīcijām pieejamās teritorijas un objektus pilsētā, bet arī ļauj tuvāk iepazīt Valmieras sniegtās iespējas uzņēmējiem un investoriem.

Plašāka informācija šeit.

Valmieras pilsētas pašvaldība ir ieviesusi vēl citus atbalsta mehānismus, kas saistīti ar dažādu atvieglojumu piešķiršanu Covid-19 ietekmes mazināšanai: visi Valmieras pilsētas sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzēji varēja pieteikties uz pašvaldības āra teritorijām par minimālo izmantošanas maksu, lai paplašinātu galdiņu un cita viegli pārvietojama aprīkojuma izvietošanu, laikā, kad Covid-19 drošības pasākumi vēl atļāva ielu tirdzniecību, Valmieras pilsētas pašvaldībā tika atcelta nodevas maksa ielu tirdzniecībai publiskās vietās. Šādi Valmierā tika organizēti tirdzniecība Hanzas namiņos laukumā pie Hanzas sienas, tajā skaitā tematiskie tirgi “Gatavs skolai, gatavs septembrim”, “Nobaudi rudeni Valmierā” u.c., iniciatīvu paredzēts turpināt, kad epidemioloģiskā situācija Latvijā būs stabilizējusies un drošības noteikumi to pieļaus. 2020.gada pavasarī un rudenī sadarbībā ar VAA organizētas tiešsaistes diskusijas uzņēmējiem par pieejamo atbalstu un sadarbības iespējām ārkārtējās situācijas laikā, tāpat Valmieras pilsētas pašvaldības un VAA mājaslapās tika izveidotas atsevišķas sadaļas, kur tika ievietota uzņēmējiem aktuālā informācija par pieejamā atbalsta veidiem, VAA un Valmieras Tūrisma informācijas centrs apkopoja informāciju par uzņēmējiem Valmierā un apkārtējos novados, kuri piedāvā savas produkcijas piegādi klientiem uz mājām, kā arī īstenotas citas uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātes.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri