Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība pērn sniegusi atlaides 25 telpu nomniekiem, pandēmijas dēļ neviens līgums nav lauzts

Lasīšanas laiks: 3 min

Portāls “Valmieras Ziņas” jau rakstīja, ka Covid-19 pandēmija radījusi būtiskas izmaiņas nekustamo īpašumu nozarē Valmierā. Starp privātajiem tirgus dalībniekiem arī Valmieras pilsētas pašvaldība ir viena no nekustamā īpašuma telpu iznomātājiem pilsētā. Šajā publikācijā informējam par to, kā situāciju nozarē vērtē pašvaldībā un kādu atbalstu uzņēmēji var saņemt no pilsētas vietvaras.

Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne,

lai atbalstītu uzņēmējus un pakalpojumu sniedzējus, kuru darbība tiek ietekmēta vai nav iespējama ieviesto drošības pasākumu Covid-19 izplatības mazināšanai dēļ, Valmieras pilsētas pašvaldība tās īpašumā esošo telpu nomniekiem ir sniegusi atbalstu 2020.gadā, samazinot vai atbrīvojot no telpu nomas maksas,

pamatojoties uz domes lēmumu Nr.257 (protokols Nr.16, 22.§) “Par nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu piemērošanu Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas laikā”, kā arī uz Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā un MK noteikumos Nr.453 “Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību” noteikto.

Valmieras pilsētas pašvaldība no 13.03.2020. līdz 31.12.2020. izvērtējusi un sniegusi telpu nomas maksas samazinājumus vai atbrīvojumus 25 komersantiem vai cita saimnieciskās darbības veicējiem vai nodibinājumiem, kuru darbība tika ierobežota vai uz laiku pārtraukta Latvijā ieviesto drošības pasākumu Covid-19 ierobežošanai dēļ. Piešķirtā telpu nomas maksas samazinājuma vai atbrīvojuma kopsumma ir 33141,75 EUR.

2020.gadā vairākkārt ieviestās ārkārtējās situācijas un drošības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai nav bijis iemesls neviena no noslēgtajiem telpu nomas līgumiem izbeigšanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības īpašumā nomai pieejamo brīvo telpu saraksts publicēts šeit. 2020.gadā par iespēju nomāt brīvās biroja telpas Valmieras pilsētas pašvaldībā ir vērsies neliels skaits interesentu.

Valmieras pilsētas pašvaldība strādā pie uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides radīšanas un 2021.gadā turpina attīstīt uzņēmējdarbības vidi industriālajās teritorijās Rūpniecības ielā 1, Dzelzceļa ielā 9 un Eksporta ielā 8, kur ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu notiek veco un bīstamo būvju demontāža, teritorijas sakopšana, inženierkomunikāciju un ielu un stāvlaukuma būvniecības darbi. Rūpniecības ielā 1 notiek ne vien ēku demontāža, bet arī plānota jauna ražošanas ēkas būvniecība. Lai Rūpniecības un Eksporta ielas industriālajā teritorijā būtu pieejama visa uzņēmējdarbībai nepieciešamā infrastruktūra, projekts paredz arī industriālo elektroenerģijas pieslēgumu ierīkošanu un tam saistītās jaudas palielināšanu. Visas ar industriālo teritoriju izveidi saistītās aktivitātes plānots pabeigt līdz 2022.gada beigām.  Plašāka informācija par industriālās teritorijas attīstību šeit.

Jāpiemin, ka Valmieras Attīstības aģentūra (VAA) ir izveidojusi interaktīvu datu bāzi, kas ne tikai sniedz iespēju aplūkot investīcijām pieejamās teritorijas un objektus pilsētā, bet arī ļauj tuvāk iepazīt Valmieras sniegtās iespējas uzņēmējiem un investoriem.

Plašāka informācija šeit.

Valmieras pilsētas pašvaldība ir ieviesusi vēl citus atbalsta mehānismus, kas saistīti ar dažādu atvieglojumu piešķiršanu Covid-19 ietekmes mazināšanai: visi Valmieras pilsētas sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzēji varēja pieteikties uz pašvaldības āra teritorijām par minimālo izmantošanas maksu, lai paplašinātu galdiņu un cita viegli pārvietojama aprīkojuma izvietošanu, laikā, kad Covid-19 drošības pasākumi vēl atļāva ielu tirdzniecību, Valmieras pilsētas pašvaldībā tika atcelta nodevas maksa ielu tirdzniecībai publiskās vietās. Šādi Valmierā tika organizēti tirdzniecība Hanzas namiņos laukumā pie Hanzas sienas, tajā skaitā tematiskie tirgi “Gatavs skolai, gatavs septembrim”, “Nobaudi rudeni Valmierā” u.c., iniciatīvu paredzēts turpināt, kad epidemioloģiskā situācija Latvijā būs stabilizējusies un drošības noteikumi to pieļaus. 2020.gada pavasarī un rudenī sadarbībā ar VAA organizētas tiešsaistes diskusijas uzņēmējiem par pieejamo atbalstu un sadarbības iespējām ārkārtējās situācijas laikā, tāpat Valmieras pilsētas pašvaldības un VAA mājaslapās tika izveidotas atsevišķas sadaļas, kur tika ievietota uzņēmējiem aktuālā informācija par pieejamā atbalsta veidiem, VAA un Valmieras Tūrisma informācijas centrs apkopoja informāciju par uzņēmējiem Valmierā un apkārtējos novados, kuri piedāvā savas produkcijas piegādi klientiem uz mājām, kā arī īstenotas citas uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātes.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri