Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība pērn sniegusi atlaides 25 telpu nomniekiem, pandēmijas dēļ neviens līgums nav lauzts

Lasīšanas laiks: 3 min

Portāls “Valmieras Ziņas” jau rakstīja, ka Covid-19 pandēmija radījusi būtiskas izmaiņas nekustamo īpašumu nozarē Valmierā. Starp privātajiem tirgus dalībniekiem arī Valmieras pilsētas pašvaldība ir viena no nekustamā īpašuma telpu iznomātājiem pilsētā. Šajā publikācijā informējam par to, kā situāciju nozarē vērtē pašvaldībā un kādu atbalstu uzņēmēji var saņemt no pilsētas vietvaras.

Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne,

lai atbalstītu uzņēmējus un pakalpojumu sniedzējus, kuru darbība tiek ietekmēta vai nav iespējama ieviesto drošības pasākumu Covid-19 izplatības mazināšanai dēļ, Valmieras pilsētas pašvaldība tās īpašumā esošo telpu nomniekiem ir sniegusi atbalstu 2020.gadā, samazinot vai atbrīvojot no telpu nomas maksas,

pamatojoties uz domes lēmumu Nr.257 (protokols Nr.16, 22.§) “Par nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu piemērošanu Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas laikā”, kā arī uz Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā un MK noteikumos Nr.453 “Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību” noteikto.

Valmieras pilsētas pašvaldība no 13.03.2020. līdz 31.12.2020. izvērtējusi un sniegusi telpu nomas maksas samazinājumus vai atbrīvojumus 25 komersantiem vai cita saimnieciskās darbības veicējiem vai nodibinājumiem, kuru darbība tika ierobežota vai uz laiku pārtraukta Latvijā ieviesto drošības pasākumu Covid-19 ierobežošanai dēļ. Piešķirtā telpu nomas maksas samazinājuma vai atbrīvojuma kopsumma ir 33141,75 EUR.

2020.gadā vairākkārt ieviestās ārkārtējās situācijas un drošības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai nav bijis iemesls neviena no noslēgtajiem telpu nomas līgumiem izbeigšanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības īpašumā nomai pieejamo brīvo telpu saraksts publicēts šeit. 2020.gadā par iespēju nomāt brīvās biroja telpas Valmieras pilsētas pašvaldībā ir vērsies neliels skaits interesentu.

Valmieras pilsētas pašvaldība strādā pie uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides radīšanas un 2021.gadā turpina attīstīt uzņēmējdarbības vidi industriālajās teritorijās Rūpniecības ielā 1, Dzelzceļa ielā 9 un Eksporta ielā 8, kur ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu notiek veco un bīstamo būvju demontāža, teritorijas sakopšana, inženierkomunikāciju un ielu un stāvlaukuma būvniecības darbi. Rūpniecības ielā 1 notiek ne vien ēku demontāža, bet arī plānota jauna ražošanas ēkas būvniecība. Lai Rūpniecības un Eksporta ielas industriālajā teritorijā būtu pieejama visa uzņēmējdarbībai nepieciešamā infrastruktūra, projekts paredz arī industriālo elektroenerģijas pieslēgumu ierīkošanu un tam saistītās jaudas palielināšanu. Visas ar industriālo teritoriju izveidi saistītās aktivitātes plānots pabeigt līdz 2022.gada beigām.  Plašāka informācija par industriālās teritorijas attīstību šeit.

Jāpiemin, ka Valmieras Attīstības aģentūra (VAA) ir izveidojusi interaktīvu datu bāzi, kas ne tikai sniedz iespēju aplūkot investīcijām pieejamās teritorijas un objektus pilsētā, bet arī ļauj tuvāk iepazīt Valmieras sniegtās iespējas uzņēmējiem un investoriem.

Plašāka informācija šeit.

Valmieras pilsētas pašvaldība ir ieviesusi vēl citus atbalsta mehānismus, kas saistīti ar dažādu atvieglojumu piešķiršanu Covid-19 ietekmes mazināšanai: visi Valmieras pilsētas sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzēji varēja pieteikties uz pašvaldības āra teritorijām par minimālo izmantošanas maksu, lai paplašinātu galdiņu un cita viegli pārvietojama aprīkojuma izvietošanu, laikā, kad Covid-19 drošības pasākumi vēl atļāva ielu tirdzniecību, Valmieras pilsētas pašvaldībā tika atcelta nodevas maksa ielu tirdzniecībai publiskās vietās. Šādi Valmierā tika organizēti tirdzniecība Hanzas namiņos laukumā pie Hanzas sienas, tajā skaitā tematiskie tirgi “Gatavs skolai, gatavs septembrim”, “Nobaudi rudeni Valmierā” u.c., iniciatīvu paredzēts turpināt, kad epidemioloģiskā situācija Latvijā būs stabilizējusies un drošības noteikumi to pieļaus. 2020.gada pavasarī un rudenī sadarbībā ar VAA organizētas tiešsaistes diskusijas uzņēmējiem par pieejamo atbalstu un sadarbības iespējām ārkārtējās situācijas laikā, tāpat Valmieras pilsētas pašvaldības un VAA mājaslapās tika izveidotas atsevišķas sadaļas, kur tika ievietota uzņēmējiem aktuālā informācija par pieejamā atbalsta veidiem, VAA un Valmieras Tūrisma informācijas centrs apkopoja informāciju par uzņēmējiem Valmierā un apkārtējos novados, kuri piedāvā savas produkcijas piegādi klientiem uz mājām, kā arī īstenotas citas uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātes.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri