Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši pārstāvējuši Latviju jauniešu parlamentā Strasbūrā

Aizvadītajā nedēļā 24 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.klašu skolēni atgriezušies no Eiropas Savienības jauniešu diskusijām Eiropas Parlamentā (EP). Plenārsēdē jauniešus uzrunāja un uz viņu jautājumiem atbildēja EP deputāte, Spānijas pārstāve Inés Ayala Sender. Viņa komentēja arī VPĢ skolnieces Lenoras Annas Gorskas jautājumu jauniešu nodarbinātības kontekstā.

Katras valsts pārstāvis/pārstāvji plenārsēdē iepazīstināja pārējos 530 klātesošos ar viņuprāt būtiskāko par savu valsti. Par Latviju un Valmieru 22 valstu pārstāvjiem stāstīja Petra Razgale.

Pēcpusdienā jaunieši, jau mājās sagatavojušies, piedalījās grupu debatēs, kopā ar citu valstu jauniešiem veidojot ziņojumu plenārsēdei, kurā jaunieši balsojot atbalstīja vai noraidīja kolēģu ieteiktos risinājumus par tādiem tematiem kā vide un atjaunojamie resursi, drošība un cilvēktiesības, ES attīstības palīdzība citām valstīm, Eiropas vērtības un nozīme nākotnes pasaulē, migrācija un integrācija un jauniešu bezdarbs. Pēdējo tēmu plenārsēdē grupas kolēģi bija aicinājuši pieteikt VPĢ skolniecei Lenorai Annai Gorskai.

Jau trešo reizi pēdējo sešu gadu laikā VPĢ skolēni uzaicināti piedalīties EP jauniešu debatēs. Iespēju piedalīties jaunieši ieguva, piedaloties EP Informācijas biroja izsludinātajā konkursā „Euroscola” un sagatavojot spēli par Eiropas Savienību. Pateicoties EP finansiālajam atbalstam, jaunieši uz Strasbūru devās, iepazīstot Eiropas kultūras vērtības Polijā, Čehijā, Vācijā un Francijā. Katrs no jauniešiem saņēma arī sertifikātu par dalību EP jauniešu debatēs.

Konkursam skolēnus gatavoja filozofijas un angļu valodas skolotāja Evija Kārkliņa un politikas un tiesību un vēstures skolotāja Māra Gavare.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vaidava Ceramics ir ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Tie apvieno cieņu pret vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilglaicīgu dizainu, kas turas pretī laikam un mainīgajām tendencēm. Aicinām darbā: FORMĒŠANAS MEISTARU / TRAUKU PODNIEKU (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Normālu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu no 4.00 – 5.00 EUR stundā, pirms nodokļu nomaksas Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Trauku izgatavošana uz formēšanas virpas - Trauku apstrāde pēc formēšanas procesa - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “FORMĒŠANAS MEISTARS” uz info@vaidava.lv līdz 31.05.2019. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un vaidava.lv. SIA “Rebeka”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 26425050. Profesija: PODNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-05-31 Darba sākšanas datums: 2019-06-03 Kontaktpersona: Miks Balodis Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri