Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši pārstāvējuši Latviju jauniešu parlamentā Strasbūrā

Aizvadītajā nedēļā 24 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.klašu skolēni atgriezušies no Eiropas Savienības jauniešu diskusijām Eiropas Parlamentā (EP). Plenārsēdē jauniešus uzrunāja un uz viņu jautājumiem atbildēja EP deputāte, Spānijas pārstāve Inés Ayala Sender. Viņa komentēja arī VPĢ skolnieces Lenoras Annas Gorskas jautājumu jauniešu nodarbinātības kontekstā.

Katras valsts pārstāvis/pārstāvji plenārsēdē iepazīstināja pārējos 530 klātesošos ar viņuprāt būtiskāko par savu valsti. Par Latviju un Valmieru 22 valstu pārstāvjiem stāstīja Petra Razgale.

Pēcpusdienā jaunieši, jau mājās sagatavojušies, piedalījās grupu debatēs, kopā ar citu valstu jauniešiem veidojot ziņojumu plenārsēdei, kurā jaunieši balsojot atbalstīja vai noraidīja kolēģu ieteiktos risinājumus par tādiem tematiem kā vide un atjaunojamie resursi, drošība un cilvēktiesības, ES attīstības palīdzība citām valstīm, Eiropas vērtības un nozīme nākotnes pasaulē, migrācija un integrācija un jauniešu bezdarbs. Pēdējo tēmu plenārsēdē grupas kolēģi bija aicinājuši pieteikt VPĢ skolniecei Lenorai Annai Gorskai.

Jau trešo reizi pēdējo sešu gadu laikā VPĢ skolēni uzaicināti piedalīties EP jauniešu debatēs. Iespēju piedalīties jaunieši ieguva, piedaloties EP Informācijas biroja izsludinātajā konkursā „Euroscola” un sagatavojot spēli par Eiropas Savienību. Pateicoties EP finansiālajam atbalstam, jaunieši uz Strasbūru devās, iepazīstot Eiropas kultūras vērtības Polijā, Čehijā, Vācijā un Francijā. Katrs no jauniešiem saņēma arī sertifikātu par dalību EP jauniešu debatēs.

Konkursam skolēnus gatavoja filozofijas un angļu valodas skolotāja Evija Kārkliņa un politikas un tiesību un vēstures skolotāja Māra Gavare.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri