Valmieras Ziņas

Valmieras pagastā dzēsts kūlas ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 26.maija plkst. 6.30 līdz 27.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – visus uz ugunsgrēku dzēšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 12.11 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur dega neapsaimniekota vienstāva dzīvojamā māja 120m2 platībā. Plkst. 16.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.44 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastu, kur dega kūla 300m2 platībā un koks 1m2 platībā. Plkst. 14.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.39 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur dega kūla 200m2 platībā. Plkst. 19.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD brīdina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un to nav iespējams kontrolēt! Aizvadītajā gadā kūlas ugunsgrēkos cieta 11 cilvēki, izdega vairāk nekā trīs tūkstoši hektāru Latvijas teritorijas un nodega 130 ēkas un būves. Šos postījumus varēja novērst, savlaicīgi nopļaujot zāli un apsaimniekojot savus īpašumus, lai pavasarī nebūtu iespējama kūlas degšana.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri