Valmieras Ziņas

Valmieras novads 2021. gada Meža dienās kļuvis zaļāks

Lasīšanas laiks: 3 min

Meža dienas ir Meža attīstības fonda atbalstīta ikgadēja akcija. Šī gada Meža dienu mērķis bija pievērst uzmanību mežsaimniecībai un ainavai teritorijā, kā arī zaļās zonas nepieciešamībai, īpaši parku, mežaparku, dendroloģisko stādījumu stāvoklim, un palīdzēt risināt to labiekārtošanu.

Ar Meža dienu moto “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!” Valmieras novadā notika vairāki pasākumi, kuru laikā iestādīti dažādi koki un krūmi, kā arī uzzināts daudz jauna par mežsaimniecību un mežu.

Strenčos, Trikātas ielā iestādītas 32 kļavas. Izglītojošu lekciju Strenču iedzīvotājiem par sugu nomaiņu mežā un meža kopšanu vadīja mežsaimniecības inženieris, AS “PATA Strenči” meža resursu daļas vadītājs, Valmieras novada pašvaldības domes deputāts Reinis Muižnieks.

Valmierā, Lucas skvērā ar Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6.e klases skolēnu līdzdalību iestādīti septiņu aso egļu Picea pungens šķirnes Hoopsii stādi. Meža dienu laikā jaunieši piedalījās izglītojošā seminārā “Meži un mežsaimniecība Latvijā un Valmieras novadā”, ko vadīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Laila Šestakovka, iepazīstinot jauniešus ar mežu apsaimniekošanas pamatprincipiem, ar mežu kā Latvijai un Valmieras novadam nozīmīgu tautsaimniecības nozari.

Dikļu pagastā, Budenbrokas muižas parkā norisinājās muižas parka labiekārtošanas talka. Lai piešķirtu parka ainavai ar dažiem lieliem kokiem nedaudz estētiskāku vizuālo tēlu, sadarbībā ar ainavu arhitekti Agnesi Vasiļjevu izveidota skice muižas dārzam. Apstādījumos izmantoti rododendri, hortenzijas un kalnu priedes.

Pie Naukšēnu vidusskolas 6. klases skolēniem viesojās Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības Valmieras mežniecības Rūjienas nodaļas mežzinis Jānis Čeirāns. Jaunieši uzzināja par koku nozīmi ainavā un koku sugu nomaiņu mežā, izmantojot dažādus instrumentus, iemācījās noteikt koka sugu, apkārtmēru, augstumu un attālumu starp kokiem. Meža parka teritorijā pie Naukšēnu Cilvēkmuzeja uzstādītas šūpoles.

Sēļu muižas parkā darbi notika saskaņā ar parku ainavu speciālista Jāņa Sirlaka izstrādāto Sēļu muižas parka stādījumu plānu. Daudzveidīgie stādījumi papildināti un atjaunoti, lai izceltu muižas un parka kultūrvēsturisko nozīmi.

Rūjienas vidusskolas 6. klases skolēni Ternejas parkā iestādīja korintes. Projekta laikā plānots turpināt veidot Ternejas parka dienvidu daļas ainavu, izveidojot ziedošo, smaržīgo parka rožu un korinšu grupu. Vieta iecerēta kā atpūtas stūris parka apmeklētājiem, taču papildus tas arī norobežos parku no blakus esošās dzīvojamās zonas. Rūjienas vidusskolas klasēm par meža nozīmi mūsu reģionā un Latvijā, kā arī katra cilvēka dzīvē Meža dienu laikā tika organizēts divu dienu izglītojošs pasākums.

Lai veidotu daudzveidīgu un tīkamu ainavu, Mūrmuižas ciema parkā iedzīvotāji no Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības un audzēkņi no Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” kopīgi iestādīja dažādus kokus un košumkrūmus.

Meža dienu projektu Valmieras novadā atbalstīja Meža attīstības fonds, apzaļumošanas un labiekārtošanas darbiem piešķirot  5400 EUR.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri