Valmieras Ziņas

Valmieras novads 2021. gada Meža dienās kļuvis zaļāks

Lasīšanas laiks: 3 min

Meža dienas ir Meža attīstības fonda atbalstīta ikgadēja akcija. Šī gada Meža dienu mērķis bija pievērst uzmanību mežsaimniecībai un ainavai teritorijā, kā arī zaļās zonas nepieciešamībai, īpaši parku, mežaparku, dendroloģisko stādījumu stāvoklim, un palīdzēt risināt to labiekārtošanu.

Ar Meža dienu moto “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!” Valmieras novadā notika vairāki pasākumi, kuru laikā iestādīti dažādi koki un krūmi, kā arī uzzināts daudz jauna par mežsaimniecību un mežu.

Strenčos, Trikātas ielā iestādītas 32 kļavas. Izglītojošu lekciju Strenču iedzīvotājiem par sugu nomaiņu mežā un meža kopšanu vadīja mežsaimniecības inženieris, AS “PATA Strenči” meža resursu daļas vadītājs, Valmieras novada pašvaldības domes deputāts Reinis Muižnieks.

Valmierā, Lucas skvērā ar Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6.e klases skolēnu līdzdalību iestādīti septiņu aso egļu Picea pungens šķirnes Hoopsii stādi. Meža dienu laikā jaunieši piedalījās izglītojošā seminārā “Meži un mežsaimniecība Latvijā un Valmieras novadā”, ko vadīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Laila Šestakovka, iepazīstinot jauniešus ar mežu apsaimniekošanas pamatprincipiem, ar mežu kā Latvijai un Valmieras novadam nozīmīgu tautsaimniecības nozari.

Dikļu pagastā, Budenbrokas muižas parkā norisinājās muižas parka labiekārtošanas talka. Lai piešķirtu parka ainavai ar dažiem lieliem kokiem nedaudz estētiskāku vizuālo tēlu, sadarbībā ar ainavu arhitekti Agnesi Vasiļjevu izveidota skice muižas dārzam. Apstādījumos izmantoti rododendri, hortenzijas un kalnu priedes.

Pie Naukšēnu vidusskolas 6. klases skolēniem viesojās Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības Valmieras mežniecības Rūjienas nodaļas mežzinis Jānis Čeirāns. Jaunieši uzzināja par koku nozīmi ainavā un koku sugu nomaiņu mežā, izmantojot dažādus instrumentus, iemācījās noteikt koka sugu, apkārtmēru, augstumu un attālumu starp kokiem. Meža parka teritorijā pie Naukšēnu Cilvēkmuzeja uzstādītas šūpoles.

Sēļu muižas parkā darbi notika saskaņā ar parku ainavu speciālista Jāņa Sirlaka izstrādāto Sēļu muižas parka stādījumu plānu. Daudzveidīgie stādījumi papildināti un atjaunoti, lai izceltu muižas un parka kultūrvēsturisko nozīmi.

Rūjienas vidusskolas 6. klases skolēni Ternejas parkā iestādīja korintes. Projekta laikā plānots turpināt veidot Ternejas parka dienvidu daļas ainavu, izveidojot ziedošo, smaržīgo parka rožu un korinšu grupu. Vieta iecerēta kā atpūtas stūris parka apmeklētājiem, taču papildus tas arī norobežos parku no blakus esošās dzīvojamās zonas. Rūjienas vidusskolas klasēm par meža nozīmi mūsu reģionā un Latvijā, kā arī katra cilvēka dzīvē Meža dienu laikā tika organizēts divu dienu izglītojošs pasākums.

Lai veidotu daudzveidīgu un tīkamu ainavu, Mūrmuižas ciema parkā iedzīvotāji no Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības un audzēkņi no Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” kopīgi iestādīja dažādus kokus un košumkrūmus.

Meža dienu projektu Valmieras novadā atbalstīja Meža attīstības fonds, apzaļumošanas un labiekārtošanas darbiem piešķirot  5400 EUR.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu vecākam bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšana; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; apmaksātus kursus, meistarklases profesionālajai izaugsmei; apmaksātas pusdienas; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; darba alga no EUR 1080-1130 (bruto)/ no 6.50 EUR/h. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Vecākais bistro pakalpojuma darbinieks Valmierā, vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26 167 218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-06

“Rūjienas saldējums” komanda aicina pievienoties saldējuma masas vārītāju! Darba pienākumi: Saldējuma masas sagatavošana un vārīšana; Izejvielu sagatavošana atbilstoši receptūrām; Iekārtu, līniju mazgāšana, dezinfekcija; Iekārtu uzturēšana labā darba kārtībā; Telpu un iekārtu uzturēšana atbilstoši sanitārajām prasībām. No Tevis sagaidām: Spēju uzņemties atbildību un veikt darba pienākumus ar precizitāti; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 7.5 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas un piemaksu par savārīto saldējuma masas apjomu; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) līdz 23. augustam uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: VĀRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri