Valmieras Ziņas

Valmieras novadā vairākām iedzīvotāju grupām pieejams atbalsts mācību piederumu iegādei

Lasīšanas laiks: 5 min

Valmieras novada pašvaldība ir apkopojusi informāciju par iedzīvotājiem pieejamo atbalstu mācību piederumu iegādei un mācību uzsākšanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Atbalsta apjoms un tā saņēmēju loks ir noteikts pašlaik spēkā esošajos saistošajos noteikumos, ko savulaik ir izstrādājušas Valmieras novadā apvienotās pašvaldības – Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Strenču novadi un Valmieras pilsēta.

Kamēr vēl nav izstrādāti un stājušies spēkā vienotie Valmieras novada pašvaldības saistošie noteikumi sociālajā jomā, iedzīvotāji var saņemt tos pabalstus, ko noteikusi tā Valmieras novadā apvienotā bijusī pašvaldība, kurā atrodas iedzīvotāja deklarētā dzīvesvieta. Piemēram, Valmieras pagasta iedzīvotājiem ir saistoši vēl spēkā esošie Burtnieku novada pašvaldības apstiprinātie saistošie noteikumi. Tāpat kā līdz šim darbu lokāli turpina sociālo darbinieku pieņemšanas punkti, un jautājumu gadījumā iedzīvotāji aicināti ar viņiem sazināties.

Valmieras novada pašvaldības domes deputāti un Valmieras novada pašvaldības Sociālo lietu pārvalde ir uzsākuši apjomīgu darbu, lai pašlaik spēkā esošos vairāk kā 50 saistošos noteikumus apvienotu trīs līdz četros, tādējādi sniedzot Valmieras novada iedzīvotājiem iespēju saņemt vienādus sociālos pakalpojumus neatkarīgi no teritorijas, kurā dzīvo.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā (Brenguļu, Kauguru, Trikātas pagasts) aizbildnībā esošiem, kā arī trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu bērniem, kuri mācās 2. – 9. klasē un apmeklē Brenguļu sākumskolu, J.Endzelīna Kauguru pamatskolu, Trikātas pamatskolu vai specializētu izglītības iestādi, piešķir pabalstu 30,00 eiro apmērā katram bērnam skolai nepieciešamo mācību līdzekļu iegādei. Pabalstu 30,00 eiro apmērā saņem arī Brenguļu sākumskolas, J.Endzelīna Kauguru pamatskolas un Trikātas pamatskolas 1. klašu skolēni. Pabalstu izsniedz laika posmā no 17. augusta līdz 30. septembrim.

Burtnieku apvienībā (Burtnieku, Ēveles, Matīšu, Rencēnu, Vecates, Valmieras pagasts) pabalstu mācību piederumu iegādei izsniedz dāvanu kartes veidā 30,00 eiro vērtībā: 1) ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgās ģimenes statuss (obligātā izglītības programma no piecu gadu vecuma līdz pabeigta 9. klase); 2) ģimenēm, kurām piešķirts maznodrošinātas ģimenes statuss (obligātā izglītības programma no piecu gadu vecuma līdz pabeigta 9. klase); 3) katram audžuģimenē ievietotam bērnam, kurš apmeklē vispārizglītojošo vai profesionālo izglītības iestādi. Plašāka informācija šeit.

Kocēnu apvienībā (Kocēnu, Bērzaines, Dikļu, Vaidavas, Zilākalna pagasts) katrs 1. klases skolēns, kurš uzsāk skolas gaitas Jura Neikena Dikļu pamatskolā, Kocēnu pamatskolā vai Rubenes pamatskolā, saņem mācību līdzekļus, ko par pašvaldības piešķirto finansējumu 25,00 eiro apmērā vienam skolēnam iegādājas konkrētā izglītības iestāde.

Mazsalacas apvienībā (Mazsalacas pilsēta un Mazsalacas, Ramatas, Sēļu, Skaņkalnes pagasts):

  • trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, kurās bērni vai bērns iegūst pamatizglītību vai turpina pamatizglītības iegūšanu līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai un kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas Mazsalacas apvienībā, ir iespēja saņemt pabalstu skolas piederumu iegādei 25,00 eiro apmērā katram bērnam, ko izmaksā vienu reizi gadā (augustā, septembrī). Plašāka informācija šeit;
  • daudzbērnu, aizbildņu un audžuģimenēm un ģimenēm, kurās ir bērns ar invaliditāti, piešķir vienreizēju materiālo atbalstu skolas piederumu iegādei 25,00 eiro apmērā katram bērnam, kurš mācās vispārējās vidējās izglītības iestādē. Pabalstu izmaksā augustā, septembrī. Plašāka informācija šeit.

Naukšēnu apvienībā (Naukšēnu, Ķoņu pagasts) skolēniem, kuri uzsākuši mācības Naukšēnu novada vidusskolas 1. klasē, un ģimenēm, kurām dzīvesvieta ir deklarēta Naukšēnu novada administratīvajā teritorijā un kurās ir divi un vairāk skolēni, kuri mācās Naukšēnu novada vidusskolā, ir iespēja saņemt dāvanu karti 30,00 eiro vērtībā. Plašāka informācija šeit.

Rūjienas apvienībā (Rūjienas pilsēta un Ipiķu, Jeru, Lodes, Vilpulkas pagasts) pabalstu skolas piederumu iegādei ir tiesības saņemt ģimenēm, kurām noteikts trūcīgas mājsaimniecības statuss. Pabalsta apmērs ir 25,00 eiro katram bērnam, to izmaksā vienu reizi gadā, periodā no 1. augusta līdz 31. septembrim. Pabalstu piešķir no piecu gadu vecuma līdz pamatizglītības ieguvei. Ja izglītojamais netiek pārcelts nākamajā klasē, pabalsts tiek piešķirts 50% apmērā. Plašāka informācija šeit.

Strenču apvienībā (Strenču un Sedas pilsēta, un Jērcēnu, Plāņu pagasts) pabalstu skolas piederumu iegādei ir tiesības saņemt ģimenēm, kuras Strenču novada Sociālais dienests ir atzinis par trūcīgām un kuru bērni mācās Strenču novada vidusskolā un tās filiālē vai iegūst vispārējo vidējo, vidējo profesionālo vai arodizglītību līdz 21 gada vecumam, vai mācās izglītības iestādē, kur apgūst kādu no speciālās izglītības programmām. Pabalstu piešķir 20,00 eiro apmērā par katru bērnu vienu reizi gadā no augusta līdz oktobrim, iesniedzot izdevumus apliecinošus dokumentus. Plašāka informācija šeit.

Valmieras pilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem pieejamais atbalsts:

  • trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm: vienreizējs pabalsts 40,00 eiro vērtībā, ko izsniedz dāvanu kartes veidā. Pabalstu individuālo mācību līdzekļu un skolas piederumu iegādei Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde piešķir par bērnu no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes, kurš iegūst pamatizglītību un nav sasniedzis 18 gadu vecumu. Tiesības saņemt pabalstu ir par Valmieras pilsētā dzīvesvietu deklarējušu bērnu, kura ģimenei Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde ir noteikusi atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusam, izsniedzot statusu apliecinošu izziņu. Iesniegumi pabalsta saņemšanai Sociālo lietu pārvaldē tiek pieņemti no pirmās jūlija mēneša apmeklētāju pieņemšanas dienas līdz pēdējai septembra mēneša apmeklētāju pieņemšanas dienai. Plašāka informācija šeit;
  • daudzbērnu ģimenēm: Valmieras daudzbērnu ģimenēm vienu reizi kalendārajā gadā ir iespējams pieteikties pabalstam mācību piederumu iegādei par katru ģimenē dzīvojošu bērnu, kurš iegūst obligāto pamatizglītību. Pabalsta apmērs ir 40,00 eiro, kas tiek pārskaitīts pabalsta pieprasītāja kontā. Pabalstu ir tiesības saņemt daudzbērnu ģimenei, ja vismaz vienam no vecākiem kopā ar vismaz trīs bērniem dzīvesvieta deklarēta Valmieras pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā (Valmieras pilsētā). Ja daudzbērnu ģimenei ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss, pabalsts tiek izsniegts dāvanu kartes veidā. Plašāka informācija šeit.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri