Valmieras Ziņas

Valmieras novada uzņēmēji “Pēcpusdienā ar mēru” iepazīstas ar Valmieras novada attīstības plāniem

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītās darba nedēļas izskaņā Valmierā norisinājās jau par gandrīz tradīciju kļuvušais pasākums “Pēcpusdiena ar mēru”, kur Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks novada uzņēmējus iepazīstināja ar dažādām Valmieras un Valmieras novada aktualitātēm.

“Pēcpusdiena ar mēru” šoreiz tika veltīta Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijai 2022. – 2038. gadam. Klātesošie tika iepazīstināti ar Valmieras pilsētas un Valmieras novada attīstības plāniem, kuri sniedzas gandrīz 20 gadu tālā nākotnē. Jebkurš interesents ar Valmieras novada plānošanas dokumentiem var iepazīsties ŠEIT.

Pasākumu iesāka Raivis Bremšmits, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departamenta direktors, kurš klātesošos iepazīstināja ar Administratīvi teritoriālās reformas tehnisko pusi.

Zināms, ka Valmieras novads pēc iedzīvotāju skaita ir otrais lielākais novads Latvijā. Valmieras novada izmērs ievieš dažādus izaicinājumus, tomēr ir arī zināmi ieguvumi, piemēram, ja aplūkojam pašvaldību budžetus – Valmieras novadam plānoti lielākie ieņēmumi 84. miljonu apmērā.

Lai veiksmīgi saimniekotu Valmieras novadā pašvaldība piesaistījusi pieredzes bagātāko plānošanas kompāniju Latvijā – SIA Grupa 93, kuriem uzticēts izstrādāt jau iepriekš minēto Valmieras novada attīstības stratēģiju.

Redzējumu līdz 2038. gadam prezentēja Neils Balgalis, SIA Grupa 93 vadītājs. Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijai 2022. – 2038. gadam izvirzītas trīs ilgtermiņa prioritātes.

  • Vesela, radoša un zinoša sabiedrība – Ilgtermiņa prioritātes rezultātā tiks nodrošināts, ka Valmieras novada sabiedrība ir izglītota, aktīva, saliedēta, radoša, kulturāla, pašapzinīga, vesela, atbildīga un iekļaujoša;
  • Pievilcīga dzīves vide un telpa – Ilgtermiņa prioritātes rezultātā tiks nodrošināta pievilcīga, droša un veselīga dzīves vide pilsētās un ciemos ar pieejamu un energoefektīvu mājokli, rekreācijas vietām, ar modernu, ilgtspējīgu un atjaunojamos resursos balstītu inženierapgādi un transporta sistēmu;
  • Rosīga ekonomika – Ilgtermiņa prioritātes mērķis ir augsti apmaksātas darba vietas un augsts nodarbinātības līmenis Valmieras novadā.

Lai gan iedzīvotāju skaitam Latvijā ir tendence sarukt – Valmierā un Valmieras novadā plāno sagaidīt iedzīvotāju skaita stabilizēšanos un pat pieaugumu. Plāni, protams, šajā stratēģijā ir lieli, skaļi un daudz.

Lai realizētu daļu no tiem gan vajadzēs vairāk nekā tikai gribēšanu. ’’Valmieru ar Rīgu savieno ātra četru joslu automaģistrāle un elektrovilcienu satiksme.’’’ Skan, protams, fantastiski, bet cik tas ir reāli? To, varbūt, varam jautāt Jums. Kādas ir Jūsu domas par piedāvāto Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijai 2022. – 2038. gadam?

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri