Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības veiksmes stāsts – “Sudrabkalnu Viesistabas” saimniece Judīte Bukša

Lasīšanas laiks: 5 min

Klāt ir marts, kas ir ne tikai pavasara pirmais mēnesis, bet zināms arī kā sievišķības mēnesis. Turpinot iepriekš aizsākto – ik mēnesi aicināt uz sarunu kādu no Valmieras novada tūrisma uzņēmējiem – mums šķita ļoti atbilstoši martā jūs iepazīstināt ar ļoti sievišķīgu būtni – Judīti Bukšu, Sudrabkalnu Viesistabas saimnieci.

Sarunu ar Judīti ir grūti uzlikt melns uz balta, lai nodotu to īpašo vibrāciju un enerģiju, kas valda gan Viesistabā, kur sarunu fonā ritmiski sprakšķ kamīns, gan esot kopā ar Judīti, malkojot kafiju no Rozentāla porcelāna. Lai sajustu īpašo auru, kas tur valda, noteikti ir jābrauc ciemos!

Katrā Latvijas galā ir kāda spēcīga sieviete, un Judīte noteikti ir Kocēnu puses spēcīgā sieviete, kura spēku smeļas no dabas, īpaši no nezāļu vannām. Kā viņa pat smej, idejas un vēlmes pašas atskrien pretī. Judīte palīdz sievietēm iztaisnot muguru, jo citāda stāja ar kroni galvā nemaz nav iespējama.

Iesākot sarunu, Judīte kopā ar fotogrāfi Lauru Strautiņu iepazīstina ar Sudrabkalnu Viesistabu – plašu, stiklotu siltumnīcu, kurā iekārtota viesu uzņemšanas telpa ar pieskaņotiem dīvāniem, kristāla lustrām, kamīnu un Judītes darinātiem kroņiem. Ikvienai lietai, kas šeit nonākusi, ir savs stāsts un atgadījums. Judīte ar Lauru atminas kādu gadījumu no siltumnīcas labiekārtošanas darbiem: “Cik bieži tu siltumnīcā līmē tapetes? Tas taču ir notikums! Braucam dzert kapučīno!” Īpašs stāsts tiek veltīts arī cimperlīgajam kamīnam, kas nodrošina iespēju apdzīvot Viesistabu visu gadu.

Sudrabkalnu Viesistabā tiek organizētas gan privātas, gan tematiskas fotosesijas, kā arī  dažādas meistarklases. No sākotnēji piedāvātajām 19 meistarklasēm šobrīd ir pieejamas 11, kurām ir sezonāls raksturs. Vispopulārākā un zināmākā ir Kroņu meistarklase, kuru vada pati Judīte. Tas ir īpašs notikums sievietēm, kuras tajā piedalās – katrai ir savs dzīvesstāsts, sava nasta un rūpes, taču, gatavojot sev kroni, ko var saukt arī par meditatīvu procesu, sievietes atbrīvo un paceļ savu auru. Vasaras laikā ir dažādi sezonālie piedāvājumi, balstoties uz viesu vēlmēm, piemēram, visi kopā var gatavot un mieloties ar nātru pesto vai baudīt zāļu vannas. Judīte min, ka nereti it kā pašiem pašsaprotama lieta citiem var šķist kas īpašs – tā ir radusies ideja par paparžu sienu veidošanas meistarklasi. Kā spilgts piemērs tam, ka saimniece ir atvērta dažādām iespējām, ir ciešā sadarbība ar fotogrāfi Lauru Strautiņu, kura Sudrabkalnu Viesistabā īsteno dažādas fotosesijas – gan tematiskās (ar kroņu un tērpu īri), piemēram, Ziemassvētku, gan ģimeņu, darba kolektīvu vai draugu loka fotosesijas. Patīkamas sadarbības rezultātā Sudrabkalnu Viesistaba ir arī jaunlaulāto kāzu pieturvieta, kur viesi tiek cienāti ar labi pazīstamās kūku cepējas Antras Antonijas gardajiem un vizuāli pievilcīgajiem keksiņiem. Ziemassvētku laikā fotosesiju dalībnieki varēja iegādāties Sandras Krīgeres saldumus – tas bija veids, kā atbalstīt mājražotājus laikā, kad tirdziņi nenotika un savu produkciju nebija iespējams realizēt. Judīte min vēl vairākus sadarbības partnerus, kā piemēram, Aruna rotas no Āraišiem, stikla trauku meistarus Glass Design Garage, Pļavas smaržu sveces, Katrīnas keramika, ZIB un vēl citus.

Sudrabkalnu Viesistabā viss sākās aiz izmisuma, kad bija sarežģīti atrast darbu. Kad divus gadus Viesistaba jau uzņēma ciemiņus, Judīte tik un tā turpināja meklēt darbu. Viņa sēdējusi pie datora, un mazais dēls prasījis: “Mammu, ko Tu dari?” Judīte atbildējusi, ka meklējot darbu, un dēls teicis: “Bet, mammu, Tev taču ir darbs!” Kad pagalmā sākuši braukt pilni autobusi, tad arī apkārtējie pieņēmuši, ka Viesistaba un meistarklases ir darbs. Kokmuižas svētki iedeva atspēriena sajūtu, ka viss var sanākt. Kad Sudrabkalnu Viesistaba tika pārstāvēta Uzņēmēju dienās un kāds viņai prasīja: “Judīt, ko tad tu pārdod?”, viņa ar prieku atbildējusi: “Plezīru es pārdodu!” Ja visu sāktu no sākuma, Judīte saka, ka tik ļoti nemocītu savu vīru. Gan siltumnīcas, gan teritorijas labiekārtošanas darbi ir ģimenes kopīgiem spēkiem paveikti.

Judīte pastāsta kādu atgadījumu, kad ieradusies ekskursantu grupa no Kurzemes, starp kuriem bijusi maza meitenīte ar savu vecmāmiņu. Dzerot tēju, meitenīte prasījusi vecmāmiņai: “Kur mēs dosimies pēc šīs Princeses?” Judīte saviļņoti atzīst, ka tas ir bijis augusta mēneša labākais teikums – tikt nosauktai par Princesi! Vēlāk viņa uzmeklējusi šo ģimeni, un viņi satikušies Kuldīgā, kur Judīte meitenītei uzdāvinājusi to kroni, kas viņai bijis galvā, viesojoties Viesistabā. Judītes krājumos ir daudz emocionāli piesātinātu un pat ļoti personīgu stāstu.

Pēdējo divu gadu notikumu ietekmē nereti ir bijusi situācija, kad Judītes ziņas sociālais medijs Facebook ir nobloķējis, jo algoritms vārdu kronis ir attiecinājis uz vārdu corona. Brīžiem tas ir bijis izaicinoši – atkal un atkal rakstīt, skaidrot un lūgt ziņu tomēr publicēt. Judīte min, ka raizes brīžiem radījusi navigācijas lietotne Waze, kurā ilgu laiku bijušas nepareizas koordinātas Sudrabkalnu Viesistabai, kā rezultātā viesi esot aizvesti uz kaimiņmāju. Laipnās attiecības ar kaimiņiem un saprotošie viesi situāciju parasti izglāba, bet šobrīd viss darbojas korekti, kā arī vasaras sākumā pie Sudrabkalnu māju iebraucamā ceļa tiks novietota īpaša norādes zīme.

Daloties atmiņās par pašiem pirmajiem Sudrabkalnu Viesistabas viesiem, Judīte min, ka tie bijuši no Amerikas – sabraucis pilns pagalms ar melniem džipiem. Pa šiem gadiem pie Judītes viesojušies gan tuvējo kaimiņvalstu iedzīvotāji, gan ceļotāji no Kipras, Norvēģijas, Kanādas, Japānas, Taizemes, Filipīnām un pat Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Ir neliela daļa vietējo viesu, kuri atgriežas atkal un atkal. Judīte saka: “Kronis jau nepaliek vecs! Katru gadu kronim var pieaudzēt klāt jaunu kārtu.” Kopumā Judīte ir radījusi ap 400 kroņu. Izejmateriāli tiem rasti dažādos veidos – gan speciāli meklēti, gan atrasti pavisam nejauši, piemēram, kaklarotas veidā vīramātei ap kaklu. Vislielāko atdevi ir nesusi reklāma no mutes mutē, taču šobrīd ļoti liela nozīme ir sociālajiem medijiem Facebook un Instagram, kā arī informācijai Valmieras novada tūrisma vortālā visit.valmiera.lv. Šobrīd daudzi jau zina Sudrabkalnu Viesistabu un aicina to piedalīties dažādās aktivitātēs un pasākumos.

Sarunas nobeigumā Judīte dod ceļavārdus: “Ļaujieties sajūtai, ka ir atnākusi TĀ sajūta, ka nevar nedarīt! Sāciet darīt!” Viņa aicina arī atcerēties, ka viens mazs krikumiņš rauga spēj uzraudzēt visu mīklas katlu.

Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju veiksmes stāstā būs iespējams iepazīties ar Berga vīns īpašnieku Rihardu Bergu un uzzināt par viņa ceļu uz tūrisma uzņēmējdarbību.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri