Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības veiksmes stāsts – “Sudrabkalnu Viesistabas” saimniece Judīte Bukša

Lasīšanas laiks: 5 min

Klāt ir marts, kas ir ne tikai pavasara pirmais mēnesis, bet zināms arī kā sievišķības mēnesis. Turpinot iepriekš aizsākto – ik mēnesi aicināt uz sarunu kādu no Valmieras novada tūrisma uzņēmējiem – mums šķita ļoti atbilstoši martā jūs iepazīstināt ar ļoti sievišķīgu būtni – Judīti Bukšu, Sudrabkalnu Viesistabas saimnieci.

Sarunu ar Judīti ir grūti uzlikt melns uz balta, lai nodotu to īpašo vibrāciju un enerģiju, kas valda gan Viesistabā, kur sarunu fonā ritmiski sprakšķ kamīns, gan esot kopā ar Judīti, malkojot kafiju no Rozentāla porcelāna. Lai sajustu īpašo auru, kas tur valda, noteikti ir jābrauc ciemos!

Katrā Latvijas galā ir kāda spēcīga sieviete, un Judīte noteikti ir Kocēnu puses spēcīgā sieviete, kura spēku smeļas no dabas, īpaši no nezāļu vannām. Kā viņa pat smej, idejas un vēlmes pašas atskrien pretī. Judīte palīdz sievietēm iztaisnot muguru, jo citāda stāja ar kroni galvā nemaz nav iespējama.

Iesākot sarunu, Judīte kopā ar fotogrāfi Lauru Strautiņu iepazīstina ar Sudrabkalnu Viesistabu – plašu, stiklotu siltumnīcu, kurā iekārtota viesu uzņemšanas telpa ar pieskaņotiem dīvāniem, kristāla lustrām, kamīnu un Judītes darinātiem kroņiem. Ikvienai lietai, kas šeit nonākusi, ir savs stāsts un atgadījums. Judīte ar Lauru atminas kādu gadījumu no siltumnīcas labiekārtošanas darbiem: “Cik bieži tu siltumnīcā līmē tapetes? Tas taču ir notikums! Braucam dzert kapučīno!” Īpašs stāsts tiek veltīts arī cimperlīgajam kamīnam, kas nodrošina iespēju apdzīvot Viesistabu visu gadu.

Sudrabkalnu Viesistabā tiek organizētas gan privātas, gan tematiskas fotosesijas, kā arī  dažādas meistarklases. No sākotnēji piedāvātajām 19 meistarklasēm šobrīd ir pieejamas 11, kurām ir sezonāls raksturs. Vispopulārākā un zināmākā ir Kroņu meistarklase, kuru vada pati Judīte. Tas ir īpašs notikums sievietēm, kuras tajā piedalās – katrai ir savs dzīvesstāsts, sava nasta un rūpes, taču, gatavojot sev kroni, ko var saukt arī par meditatīvu procesu, sievietes atbrīvo un paceļ savu auru. Vasaras laikā ir dažādi sezonālie piedāvājumi, balstoties uz viesu vēlmēm, piemēram, visi kopā var gatavot un mieloties ar nātru pesto vai baudīt zāļu vannas. Judīte min, ka nereti it kā pašiem pašsaprotama lieta citiem var šķist kas īpašs – tā ir radusies ideja par paparžu sienu veidošanas meistarklasi. Kā spilgts piemērs tam, ka saimniece ir atvērta dažādām iespējām, ir ciešā sadarbība ar fotogrāfi Lauru Strautiņu, kura Sudrabkalnu Viesistabā īsteno dažādas fotosesijas – gan tematiskās (ar kroņu un tērpu īri), piemēram, Ziemassvētku, gan ģimeņu, darba kolektīvu vai draugu loka fotosesijas. Patīkamas sadarbības rezultātā Sudrabkalnu Viesistaba ir arī jaunlaulāto kāzu pieturvieta, kur viesi tiek cienāti ar labi pazīstamās kūku cepējas Antras Antonijas gardajiem un vizuāli pievilcīgajiem keksiņiem. Ziemassvētku laikā fotosesiju dalībnieki varēja iegādāties Sandras Krīgeres saldumus – tas bija veids, kā atbalstīt mājražotājus laikā, kad tirdziņi nenotika un savu produkciju nebija iespējams realizēt. Judīte min vēl vairākus sadarbības partnerus, kā piemēram, Aruna rotas no Āraišiem, stikla trauku meistarus Glass Design Garage, Pļavas smaržu sveces, Katrīnas keramika, ZIB un vēl citus.

Sudrabkalnu Viesistabā viss sākās aiz izmisuma, kad bija sarežģīti atrast darbu. Kad divus gadus Viesistaba jau uzņēma ciemiņus, Judīte tik un tā turpināja meklēt darbu. Viņa sēdējusi pie datora, un mazais dēls prasījis: “Mammu, ko Tu dari?” Judīte atbildējusi, ka meklējot darbu, un dēls teicis: “Bet, mammu, Tev taču ir darbs!” Kad pagalmā sākuši braukt pilni autobusi, tad arī apkārtējie pieņēmuši, ka Viesistaba un meistarklases ir darbs. Kokmuižas svētki iedeva atspēriena sajūtu, ka viss var sanākt. Kad Sudrabkalnu Viesistaba tika pārstāvēta Uzņēmēju dienās un kāds viņai prasīja: “Judīt, ko tad tu pārdod?”, viņa ar prieku atbildējusi: “Plezīru es pārdodu!” Ja visu sāktu no sākuma, Judīte saka, ka tik ļoti nemocītu savu vīru. Gan siltumnīcas, gan teritorijas labiekārtošanas darbi ir ģimenes kopīgiem spēkiem paveikti.

Judīte pastāsta kādu atgadījumu, kad ieradusies ekskursantu grupa no Kurzemes, starp kuriem bijusi maza meitenīte ar savu vecmāmiņu. Dzerot tēju, meitenīte prasījusi vecmāmiņai: “Kur mēs dosimies pēc šīs Princeses?” Judīte saviļņoti atzīst, ka tas ir bijis augusta mēneša labākais teikums – tikt nosauktai par Princesi! Vēlāk viņa uzmeklējusi šo ģimeni, un viņi satikušies Kuldīgā, kur Judīte meitenītei uzdāvinājusi to kroni, kas viņai bijis galvā, viesojoties Viesistabā. Judītes krājumos ir daudz emocionāli piesātinātu un pat ļoti personīgu stāstu.

Pēdējo divu gadu notikumu ietekmē nereti ir bijusi situācija, kad Judītes ziņas sociālais medijs Facebook ir nobloķējis, jo algoritms vārdu kronis ir attiecinājis uz vārdu corona. Brīžiem tas ir bijis izaicinoši – atkal un atkal rakstīt, skaidrot un lūgt ziņu tomēr publicēt. Judīte min, ka raizes brīžiem radījusi navigācijas lietotne Waze, kurā ilgu laiku bijušas nepareizas koordinātas Sudrabkalnu Viesistabai, kā rezultātā viesi esot aizvesti uz kaimiņmāju. Laipnās attiecības ar kaimiņiem un saprotošie viesi situāciju parasti izglāba, bet šobrīd viss darbojas korekti, kā arī vasaras sākumā pie Sudrabkalnu māju iebraucamā ceļa tiks novietota īpaša norādes zīme.

Daloties atmiņās par pašiem pirmajiem Sudrabkalnu Viesistabas viesiem, Judīte min, ka tie bijuši no Amerikas – sabraucis pilns pagalms ar melniem džipiem. Pa šiem gadiem pie Judītes viesojušies gan tuvējo kaimiņvalstu iedzīvotāji, gan ceļotāji no Kipras, Norvēģijas, Kanādas, Japānas, Taizemes, Filipīnām un pat Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Ir neliela daļa vietējo viesu, kuri atgriežas atkal un atkal. Judīte saka: “Kronis jau nepaliek vecs! Katru gadu kronim var pieaudzēt klāt jaunu kārtu.” Kopumā Judīte ir radījusi ap 400 kroņu. Izejmateriāli tiem rasti dažādos veidos – gan speciāli meklēti, gan atrasti pavisam nejauši, piemēram, kaklarotas veidā vīramātei ap kaklu. Vislielāko atdevi ir nesusi reklāma no mutes mutē, taču šobrīd ļoti liela nozīme ir sociālajiem medijiem Facebook un Instagram, kā arī informācijai Valmieras novada tūrisma vortālā visit.valmiera.lv. Šobrīd daudzi jau zina Sudrabkalnu Viesistabu un aicina to piedalīties dažādās aktivitātēs un pasākumos.

Sarunas nobeigumā Judīte dod ceļavārdus: “Ļaujieties sajūtai, ka ir atnākusi TĀ sajūta, ka nevar nedarīt! Sāciet darīt!” Viņa aicina arī atcerēties, ka viens mazs krikumiņš rauga spēj uzraudzēt visu mīklas katlu.

Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju veiksmes stāstā būs iespējams iepazīties ar Berga vīns īpašnieku Rihardu Bergu un uzzināt par viņa ceļu uz tūrisma uzņēmējdarbību.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (turpmāk – Iestāde) (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai dienesta viesnīcā; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7. jūlijam plkst.12.00 personīgi (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-07 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv, 64207148, 64207156 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola ar 1. septembri aicina darbā latviešu valodas un literatūras skolotāju Ja Jūs vēlaties: • pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši skolas mērķiem un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar skolas darbiniekiem, izglītojamajiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, psiholoģiskā noturība; • precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • darba līgums uz nenoteiktu laiku pilnas slodzes darbam (30 stundas); • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē; • atalgojumu 919 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā (adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Latviešu valodas skolotāja vakancei” līdz 2022.gada 15. jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 29286619 Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt pers., t.29286619

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Kocēnu apvienībā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu pirms nodokļu nomaksas (atbilstoši 7.mēnešalgas grupai no 690 līdz 865 EUR); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos neteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2022.gada 8.jūlijam plkst. 13.00. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Piet.vēstuli, CV, izgl.dok.kopiju ar amata norādi sūtīt uz vinda@valmiera.edu.lv, t.28304268.

Mūsu partneri