Valmieras Ziņas

Valmieras novada pašvaldībai izstrādā administratīvās struktūras projektu

2021.gada 1.jūlijā Latvijā būs jauna pašvaldība – Valmieras novads, kurā apvienosies Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Strenču novadu pašvaldības. Šobrīd Valmieras novadā apvienojamo pašvaldību izveidota vadības grupa kopā ar pašvaldību speciālistiem un Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) pētniekiem izstrādā Valmieras novada administratīvās struktūras projektu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Par vadības grupas, ko veido apvienojamo pašvaldību izpilddirektori, izveidi lēma apvienojamo pašvaldību domju priekšsēdētāji. Ekspertu komandā ir personāls ar pieredzi pētniecībā attīstības un telpiskās plānošanas, kultūras, tūrisma, sporta, finanšu, investīciju, izglītības, sociālās politikas, komunālās saimniecības, ceļu infrastruktūras, informācijas tehnoloģiju, drošības, sabiedrisko attiecību un komunikācijas jomās.

Valmieras novada administratīvās struktūras projektu izstrādā atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem nr.577 “Kārtība, kādā administratīvi teritoriālās reformas ietvaros pašvaldībām piešķir valsts mērķdotāciju kopīga jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādei” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajai Metodikai 2021.gada apvienoto pašvaldību darbības uzsākšanai.

Valmieras novada administratīvās struktūras projektu izstrādā trīs secīgos soļos. Šobrīd notiek izpētes darbs, kura laikā eksperti apkopo un analizē informāciju par apvienojamo pašvaldību iestāžu un struktūrvienību, kapitālsabiedrību, biedrību un nodibinājumu, kā arī citu pašvaldības institūciju darbības raksturojumu un veic iegūto datu analīzi. Nākamais solis būs apvienojamo pašvaldību iestāžu un struktūrvienību, kapitālsabiedrību, biedrību un nodibinājumu, kā arī citu pašvaldības institūciju turpmākās darbības modeļa, izvērtējot vismaz divus iespējamos variantus, izstrāde. Administratīvās struktūras projekta izstrāde noslēgsies ar jaunizveidotā Valmieras novada pašvaldības administrācijas pārvaldes modeļa (ar izvērtētiem vismaz 3 iespējamiem variantiem) un pašvaldības nolikuma projekta izstrādi.

Lēmumu par rīcību ar izstrādāto jaunā novada administratīvās struktūras projektu pieņems Valmieras novada dome 30 dienu laikā pēc pirmās domes sēdes.

Šim mērķim ir piešķirta valsts mērķdotācija 18 750 eiro. Valmieras novada administratīvās struktūras projekts pašvaldībām kopā jāizstrādā sešu mēnešu laikā – līdz 2021.gada 1.jūnijam.

Administratīvi teritoriālā reforma Valmieras novadā apvienotajām astoņām pašvaldībām radīs būtiskas pārmaiņas, tāpēc gatavošanās notiek savlaicīgi, sadarbojoties un ar lielu atbildību. Valmieras novada administratīvās struktūras izveides mērķis ir rast visefektīvāko modeli, lai stiprinātu pašvaldības darba kapacitāti, lai nodrošinātu iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu nepārtrauktību un pēctecību, un padarītu tos iedzīvotājiem vēl pieejamākus, ērtāk sasniedzamus un kvalitatīvākus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri