Valmieras Ziņas

Valmieras novada fonds “Ražas dienā” pateicas projektu īstenotājiem

Trešdien, 24.februārī, Valmieras Viestura vidusskolā, klātesot projektu īstenotājiem, ziedotājiem un sadarbības partneriem, Valmieras novada fonds (VNF) “Ražas dienā” atskatījās uz 2015.gadā paveikto un pateicās iedzīvotājiem par iniciatīvu iesniegt un īstenot idejas, kas saistošas arī citiem.

Īpaša dāvana bija Valmieras Viestura vidusskolas jauniešu pašu radītā iestudējuma “Saldie sapņi” pirmizrāde Rodrigo Krūmiņa režijā. Pirms pārcelšanās atpakaļ laikā kopā ar jaunajiem aktieriem, klātesošie bija aicināti baudīt 1960.gadu amerikānisko gaisotni.

2015.gads VNF aizritēja desmitās jubilejas zīmē.

“Gads bija bagāts ne tik daudz piesaistīto ziedojumu, bet gan īstenoto pasākumu un atbalstīto projektu ziņā. Kopumā 9000 eiro iegūti no ziedojumiem, rīkoti septiņi projektu konkursi, atbalstīti 40 projekti,”

pastāstīja Ansis Bērziņš, Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs. Ziedojumi piesaistīti dažādos veidos, parādot, ka dot savu ieguldījumu sabiedrībai nozīmīgu ideju īstenošanā var būt interesanti, piemēram, līdzekļus vācot Bumbu rallijā. Savukārt projektu konkursa “Sev, tev, novadam” finansējums galvenokārt iegūts no VNF Ziedotāju kluba, par kura dalībnieku var kļūt katrs interesents, ziedojumiem.

Vairākos projektu konkursos atbalstītas iedzīvotāju idejas. “Sev, tev, novadam”, kas rīkots divas reizes gadā, atbalstītas 18 idejas, piemēram, pirmajā konkursā par saņemto finansējumu pie Trikātas kapiem tapa informatīvs stends par Lāčplēša Kara ordeņu kavalieru atdusas vietām, Naukšēnos aktīvās vecmāmiņas kopā ar jaunajām māmiņām rīkoja nodarbības mazuļu attīstībai, savukārt otrā konkursa ietvaros Mazsalacā labiekārtota pastaigu taku uz vecās dzelzceļa līnijas, Sēļos tapis namiņš uz Mīlestības saliņas u.c.

Pilsoniskās sabiedrības, starpkultūru dialoga un mazākumtautību projektu konkursos, kas īstenoti kopā ar Kultūras ministriju, atbalstītas 14 idejas, piemēram, rīkoti stāstniecības pasākumi un esošo un topošo stāstnieku mācības, organizēta Deju dienu, piedaloties astoņiem dažādu tautību deju kolektīviem, vienas skolas audzēkņu dažādu tautību vecāki kopīgi gatavoja maltītes, iepazīstinot ar savu kultūru.

Konkursā “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2015” atbalstītas septiņas iniciatīvas, piemēram, atjaunota un apgleznota pietura Naukšēnos, darinātas kukaiņu mājiņas Valmieras bērnudārziem, bijuši brīvdabas kino vakari. Šim konkursam jaunieši līdzekļus radošā veidā vāca paši: Valmieras pilsētas svētku laikā, ieveidojot frizūras un sapošot meitenes, krājkasītē ieripojuši 80 eiro, “Valmiera/ORDO” basketbola komandas spēļu laikā, pieskatot mazākos līdzjutējus, iegūti 400 eiro, izveidots un pārdots fotoalbums, rīkot loterija “Ezīša miga” u.c.

Bērnu un jauniešu izcilības programmas ietvaros jaunajiem talantiem sniegta finansiāla palīdzība dalībai augsta līmeņa sacensībās, konkursos un olimpiādes. Tādējādi Ralfs Krūze piedalījās automodelisma pasaules čempionātā Prāgā, Atis Heinols piedalījās Pasaules velo orientēšanās čempionātā, bet Savēlijs Suharževskis piedalījās triatlona Eiropas kausā junioriem Turcijā.

Tāpat arī daudz strādāts pie brīvprātīgā darba kustības aktualizēšanas, rosinot tam būt mērķtiecīgam un regulāram, īstenotas apkaimes darbnīcas un Valmieras Iedzīvotāju forums, kurā dažas no izteiktajām idejām drīzumā tiks realizētas, rīkots klavierspēles maratons, pasniegta jau sestā Elīzas Purmales piemiņas fonda vijole un īstenoti vēl citi pasākumi.

“Raža ir bijusi bagāta īstenoto projektu un pasākumu ziņā. Tā ir fonda pamatideja, ka esam saistoši cilvēkiem, ka atbalstām dažādas aktivitātes, ka ziedojumi nonāk dažādu jomu ideju īstenošanā. Vienu brīdi likās, ka ir panīkums, bet pagājušajā gadā atkal bija daudz jaunu un interesantu ideju, kas pierāda, ka šādi konkursi ir vajadzīgi, daudzām no šīm idejām ir turpinājums arī pēc projekta noslēguma,”

pastāstīja A.Bērziņš, norādot, ka pērn ieviestā Bērnu un jauniešu izcilības programma ir ceļš, kas noteikti turpināsies. “Ja gribam atbalstīt talantīgus cilvēkus, kritērijs nav sociālais statuss, tas ir stāsts par personību un spējām. Gribam vairot izcilību.” Tāpat arī ražens gads bijis Jauniešu ideju laboratorijai:

“Jauniešu ideju laboratorijas dalībnieki pērn, rīkojot savas aktivitātes, ieguvuši rekordlielu summu – ap diviem tūkstošiem eiro. Tas ir vērā ņemams sasniegums un ļaus projektu konkursā sniegt lielāku atbalstu. Mums ir izcila situācija – tā kā Valmierā ir Vidzemes Augstskola, šeit pārstāvētas dažādu vecumu jauniešu grupas, tāpēc ļoti vēlamies, lai iesaistās vairāk studentu gan Jauniešu ideju laboratorijas darbā, gan arī iesniedzot savas idejas projektu konkursos.”

Jau martā tiks izsludināts šī gada pirmais “Sev, tev, novadam” projektu konkurss.

Valmieras novada fonds ir mūsdienīga labdarības organizācija Valmieras apkaimē, tomēr arvien biežāk pasākumus īsteno visā Vidzemē. Fonda pamatdarbības joma ir ziedojumu piesaiste, lai atbalstītu vietējo iedzīvotāju iniciatīvas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri