Valmieras Ziņas

Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija atzīmē 15 gadu darbības jubileju

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras novada fonda(VNF) vārds lielākajai daļai Valmieras un apkārtnes iedzīvotāju noteikti nav svešs. Labdarības organizācija nu jau 17 gadus atbalsta dažādas vietējo iedzīvotāju iniciatīvas, par uzsvaru liekot faktu, ka pašu resursiem un spēkiem varam paveikt daudz laba.

Nu jau 15 no 17 VNF darbības gadiem fondā darbojas arī jauniešu sektors, jeb Jauniešu ideju laboratorija (JiL), kura jauniešiem sniedz iespēju iesaistīties Valmieras un arī Valmieras novada aktivitātēs, iegūstot jaunas prasmes, zināšanas un pieredzi dažādu pasākumu oragnizēšanā, un kopienu fondu darbībā. 

Aizvadītajā nedēļā tika atzīmēta Jauniešu ideju laboratorijas 15. dzimšanas diena, kas neizpalika bez satikšanās, dāvanām un, protams, tortes. Jubilejas svinības kļuva arī par pieredzes apmaiņu starp citiem Latvijas kopienu fondiem. Citu pieredze ļauj labāk izvērtēt JiL 15 gados paveikto un, iespējams, pat pārplānot savu darbību. 

Līdz šim jaunieši Valmierā darbojušies visā gada garumā. Septembrī izveidojas komanda un visa gada garumā realizē dažādus projektus. Tomēr arī COVID-19 pandēmija ir atstājusi ietekmi uz jauniešu iesaisti.  Valmieras novada fonda Projektu koordinatore Gundega Siliņa atklāj, ka 15 darbības gados gājis viļņveidīgi, tomēr Jaunieši ideju laboratorijā realizēti kopumā realizēti ap 60 projektiem, kur mazākais atbalstītais projekts bijis vien pāris demitu euro vērtībā, bet lielākais tuvojies vienam tūkstotim euro.

Jauniešu ideju laboratorija darbojas pēc ”KFI” principa – Komanda, finanses un idejas. Jaunieši paši meklē sponsorus, uzrunā uzņēmējus un pēcāk rīko konkursus, kur izvērtē jauniešu iesniegtās idejas un attiecīgi pieķir finanses to realizēšanai. Darbības cikls bijis mācību gada ietvaros un idejas pārsvarā realizētas vasarā. Tomēr, kā atzīst Valmieras novada fondā, iespējams, ka jāpārskata šis darbības modelis, jo jaunieši bieži vien ir gatavāki iesaistīties konkrēta projekta ietvaros, nevis visa mācību gada garumā.

Paši jaunieši atzīst, ka darbojoties JiL ieguvuši prasmes, kuras nevarētu iegūt nekur citur. Tas palīdzējis gan ikdienas dzīvē, gan savas profesionālās karjeras veidošanā.

Darbība tādās jauniešu organizācijās kā Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija sniedz iespēju mācīties caur reālām dzīves situācijām. 

Ar Jauniešu ideju laboratorijas realizētajiem projektiem iespējams iepazīties ŠEIT.

Jaunieši, kuriem radusies interese iesastīties Jauniešu ideju laboratorijā, pasākumu organizēšanā vai, varbūt, ir ideja, kuras realizēšanai nepieciešams atbalsts aicināti apmelēt Valmieras novada fonda mājaslapu www.vnf.lv.Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri