Valmieras Ziņas

Valmieras novadā divu māju dūmvados deguši sodrēji

Lasīšanas laiks: < 1 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 30. marta plkst. 6.30 līdz 31. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – trīs uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Pēcpusdienā Valmieras novada Trikātas pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m2 platībā. Vakarā Valmieras novada Ķoņu pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 4 m2 platībā.

Abos gadījumos, izmantojot tehnisko sāli, degšana tika noslāpēta.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 54 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 11 bija kūlas ugunsgrēki, 14 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Mūsu partneri