Valmieras Ziņas

Valmieras Mūzikas skolas absolventi svin izlaidumu

Piektdien, 23.maijā svinīgajā izlaiduma pasākumā Valmieras kultūras centrā Valmieras Mūzikas skolu absolvēja 31 audzēknis, no tiem septiņi puiši un 24 meitenes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja mūzikas skolas direktors Aivars Cepītis.

Pēc viņa teiktā, astoņi izglītojamie šogad absolvējuši kora klases izglītības programmu, septiņi – flautas spēles, četri – vijoļspēles, trīs – klavierspēles, pa diviem – kokles spēles un ģitārspēles un pa vienam – klarnetes, saksofona, trompetes, trombona un eifonija spēles izglītības programmas.

A.Cepītis pauda cerību, ka arī šogad vairāki skolas absolventi izvēlēsies profesionāla mūziķa izaugsmes un attīstības turpmāko ceļu,

“jo mūzikas skola ir tikai pirmais pakāpiens, pirmais atspēriens, bet, ja mūzikas pamatizglītība ir balstīta uz profesionāliem pamatiem, kā tas ir Valmieras Mūzikas skolā, tad turpmākais izaugsmes ceļš noteikti būs veiksmīgs.”

Pēc skolas direktora teiktā, vairāki no šī gada absolventiem, kuri šogad pabeidz 9.klasi vispārizglītojošajā skolā, vēlas mācīties, apgūt mūzikas zinības, instrumenta spēli mūzikas vidusskolā. Savukārt absolventi, kuriem vēl jāpabeidz vispārizglītojošās skolas 9. klase, kā arī tie, kuri mūziku turpmāk neapgūs vidusskolā, turpinās nākt uz Valmieras Mūzikas skolu, lai muzicētu ansambļos, orķestros, korī, kā arī spēlēs pūtēju orķestrī “Signāls” vai dziedās kādā no pilsētas koriem.

“Lai jaunie mūziķi ir centīgi un čakli turpmākās mūzikas apguvē, lai viņi kļūst par profesionāliem mūziķiem un piepulcējas tiem bijušajiem valmieriešiem, kuri tagad spēlē Latvijas Nacionālā simfoniskajā orķestrī, Liepājas simfoniskajā orķestrī, “Kremerata Baltica”, “Sinfonietta Rīga”, dzied Latvijas Nacionālā operā, korī “Latvija”, korī “Kamēr” un citos slavenos orķestros un koros!”

Izlaiduma pasākumā muzicēja solisti – vijolspēles, klavierspēles un pūšaminstrumentu spēles absolventi, kokļu kvartets, stīgu orķestris, kā arī koris “SolLaRe”, tāpat koncertēja arī skolas bijušais Mūzikas skolas audzēknis Klāvs Ābols, kurš tagad mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Viņš izlaiduma koncertā atskaņoja pats savu kompozīciju.

Valmieras Mūzikas skola ir vecākā mūzikas skola Latvijā, kas savu darbību sāka 1920.gada 8.oktobrī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

MERKURITA LV SIA Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 10 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Latvijā, Lietuvā, Krievijas Federācijā. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti.  Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ! Darba pienākumi: Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas spējas Vidējā vai augstākā izglītība Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: Kvalitatīvas profesionālās apmācības Sakārtotu un labi organizētu darbu Augstu atalgojumu CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz 19. jūlijam. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzeme Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: info@merkurita.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri