Valmieras Ziņas

Valmieras Mūzikas skolai – jauns flīģelis

Pirms 100 gadiem Valmieras Mūzikas skolas atvēršanas svētkos komponists Jāzeps Vītols novēlēja skolai raženas sekmes un uzsvēra mūzikas un dziedāšanas nozīmi cilvēka dzīvē. Šodien, 14.maijā, ar Jāzepa Vītola skaņdarbu “Valmieras suvenīrs” ieskandināts jaunais flīģelis – vērtīga dāvana skolas simtgadē, kas pie audzēkņiem un pedagogiem nonākusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, Valmieras Mūzikas skolai startējot projektu konkursā, un Valmieras pilsētas pašvaldības finansējumu.

Masīvkoka egles melni pulētais “Weinbach” flīģelis savu vietu ieņēmis skolas zālē. “Šis ir augstas klases flīģelis, kas ir liels ieguldījums klavierspēles apguvē, palīdzot ne tikai pilnveidot prasmi, bet iepazīt kvalitatīvu instrumentu, tā skanējumu, rosinot audzēkņus izpildīt un arī radīt skaistu mūziku. Iespēja muzicēt pie šāda flīģeļa, protams, ir liels atbalsts bērniem un pedagogiem, pārstāvot Latviju un Valmieru starptautiska mēroga konkursos, festivālos un koncertos,” stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

Valmieras Mūzikas skolai ir senas klavierspēles tradīcijas. Dibinot skolu 1920.gada 8.oktobrī, tās pirmā direktore bija pianiste Anna Ķirpīte (Kirpit), bet skolas Goda prezidents – komponists Jāzeps Vītols. Jau 26 gadus Valmieras Mūzikas skola organizē Starptautisko jauno pianistu konkursu, kas kopš 2018.gada tiek saukts izcilās pianistes, skolas absolventes un pedagoģes Jautrītes Putniņas vārdā. “Priecājamies par katru bērnu, viņa centieniem, izdošanos un nepadošanos. Īpašs prieks ir par mūsējiem, kuri izvēlējušies pianista ceļu. Klāvs Ābols mācās Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā Tallinā, viņš ir topošais džeza pianists, Roberts Ķibermanis talantu spodrina Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā taustiņinstrumentu spēli turpina pilnveidot Fēliks Siliņš un Markuss Kolosovs,” stāsta I.Sudraba.

Valmieras Mūzikas skolā izglītības programmā “Taustiņinstrumentu spēle” mācību priekšmetu “Klavierspēle” šobrīd apgūst 74 audzēkņi, bet mācību priekšmetu “Vispārējās klavieres” – 185 audzēkņi. Valmieras Mūzikas skolā visiem audzēkņiem neatkarīgi no izglītības programmas ir jāapgūst klavierspēle.

Valmieras Mūzikas skola nemainīgi palikusi uzticīga savam pienākumam kopt augsni audzēkņu muzikālai izglītošanai un radīt labvēlīgus apstākļus muzikālo talantu attīstīšanai līdz mākslinieciski un profesionāli augstākajai pakāpei. Ar mūzikas palīdzību skolas uzdevums ir vairot prieku, radošumu un dvēseles bagātību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri