Valmieras Ziņas

Valmieras muzejs šogad atzīmēs 60. jubileju

82976 apmeklējumi, 736 jauni materiāli, 17 izstādes. 2018.gads – Latvijas 100.jubilejas sagaidīšanas laiks – bijis darbīgs Valmieras muzejam, izceļot Latvijas vēsturē un mākslā nozīmīgus cilvēkus un notikumus. Muzeja krājums papildināts ar stāstiem par Valmieras vēsturi. Savukārt izstādēs klātienē bija iespēja apskatīt leģendāru Latvijas mākslinieku darbus. Šogad Valmieras muzejs sagaida 60.gadskārtu, portālu “Valmieras ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Individuāli muzeja piedāvātās iespējas cilvēki izmantojuši 39331 reizi, savukārt skolēnu, tūristu vai cita veida grupās – 11054. Valmieras muzeja rīkotajās ekskursijās, dažādās norisēs, sniedzot konsultācijas un palīdzot meklēt atbildes pētnieciskiem jautājumiem, uzskaitīts 32591 apmeklējums.

Iecienīta ir Muzeju nakts, kas Valmierā norisinājās jau 14.reizi. Savukārt jau 10 gadus muzeja durvis ir atvērtas arī gadumijā, pērn pulcējot 1035 apmeklētāju.

No 82976 muzeja apmeklējumiem 76052 bijuši bez maksas. Šādu iespēju izmantot aicināti skolēni, pensionāri, Vidzemes Augstskolas studenti, kā arī vairāku sociālo grupu pārstāvji. Jāpiemin, ka kopš 2018.gada Valmieras izglītības iestāžu audzēkņiem bez maksas ir arī muzeja pedagoģisko programmu apmeklējums. Pērn tika novadītas 316 muzejpedagoģiskās programmas, kas ir par 34 vairāk nekā 2017.gadā.

Muzeja krājums 2018.gadā papildināts ar 736 jauniem lietiskiem un dokumentāriem materiāliem. Īpaša uzmanība veltīta Valmieras vēstures izzināšanai. Interesants jaunieguvums ir M.Karitona veidotais Valmieras fotoalbums ar stāstiem. Krājums papildināts arī ar J.Naumova dāvinātajām fotogrāfijām, kurās dokumentēta Valmieras vēsture. Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai muzejā pašlaik ir vairāk nekā 65 tūkstoši kultūras mantojuma vienību. Ikviens interesents ar Valmiera muzeja krājuma glabātajām vērtībām var iepazīties, tās apskatot digitāli Nacionālā muzeja krājuma kopkatalogā, bet muzeju kolekciju tīklā “Meandrs” (www.meandrs.lv) var atrast informāciju par 27 334 Valmieras muzeja krājuma kolekciju vienībām.

Valmieras muzejā 2018.gadā bija skatāmas 17 izstādes. Tekstila darbos ievīti gadalaiki, gaisīgi, sievišķīgi un vienlaikus spēcīgi porcelāna izstrādājumi, brīnumainā materiāla stikla daudzveidīgās pārvērtības, ilknis, melnkoks un citi materiāli neparastās rotās, gleznās apslēpts Latvijas ainavu kods – šīs ir tikai dažas izstādes, kas aicināja uz pasauli paraudzīties mākslinieku acīm.

Latvijas simtgadē Valmieras muzejā bija skatāmi arī Latvijas mākslas attīstībā nenovērtējamu mākslinieku darbi. Džemma Skulme aicināja materializēt dzīvošanas sajūtu. Maija Tabaka izcēla cilvēku kā vienreizēju būtni, “aizrokoties” līdz skatītāja zemapziņai. Dažāda veida materiālu apvienošanu teātrim līdzīgā darbā, svarīgu lomu atvēlot scenogrāfijai, gaismas un ēnas spēlēm, atklāja Edīte Pauls-Vīgnere.

Tāpat vairākas izstādes aicināja izzināt dažādas kopsakarības, vēstures līkločus un dabas daudzveidību. Pērn ārpus Valmieras muzeja eksponētas 12 izstādes, stāstot gan par lauku muzikantiem un kapelām Vidzemē, gan vācu kultūras mantojumu, Pārgaujas vēsturi u.c.

2018.gadā muzejs piedāvāja 51 lekciju, ko noklausījās 1204 apmeklētāji. Tāpat arī aizvadītas 83 ekskursijas. Konsultācijas par kultūrvēsturisko mantojumu saņēmuši 67 interesenti, bet pētnieciskie pieprasījumi bijuši 408.

294 dienās jeb 2058 stundās, kad muzejs pērn bija atvērts apmeklētājiem, skanējuši arī seši koncerti, notikušas piecas tērpu izstādes, kā arī dažādas radošās darbnīcas un meistarklases.

“Šogad atzīmējam Valmieras muzeja 60.gadadienu. Dažādas norises būs visa gada garumā. Lepojamies ar mūsu krājumu un aicinām par to uzzināt vairāk. Izstāžu nama vestibilā stāstīsim par muzeja krājuma kolekcijām ekspresizstādēs “12 stāsti”. Kultūras mantojuma saglabāšanai būs veltīta arī izstāde “Uzmanību-EKSPEDĪCIJA”. Ar to pateiksimies sabiedrībai, jo cilvēku dāvinājumi veido muzeja krājuma pamatu,” stāsta Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri