Valmieras Ziņas

Valmieras muzejs dalās pieredzē ar muzejiem un kultūras iestādēm Ukrainā

Lasīšanas laiks: 2 min

Otrdien, 2. aprīlī, Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma un Vēstures nodaļas vadītāja, direktores vietniece zinātniskajā darbā Liene Rokpelne tiešsaistē Ukrainas muzeju, dažādu kultūras un tūrisma iestāžu 170 darbiniekiem pastāstīja par Valmieras muzeju, tā attīstību un jauno ekspozīciju “de Woldemer”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

“Ideja par šādu pieredzes apmaiņu radās Trostjaņecas pilsētas mēram Jurijam Bovam, kurš viesojies arī Valmieras muzejā. Ļoti ceram, ka mūsu pieredze būs noderīga un palīdzēs rast jaunas apmeklētāju piesaistes iespējas. Sarunas laikā vienojāmies, ka labprāt turpināsim saziņu, gan atbildot uz interesējošiem jautājumiem, gan uzzinot arī vērtīgu pieredzi, kas mums noderētu muzeja piedāvājuma attīstībā. Pēc Krievijas sāktā agresijas kara Ukrainā ir ļoti sāpīgi redzēt, ka agresori iznīcina ne tikai cilvēkus, bet arī kultūrvietas un vēsturisko mantojumu. Tāpēc liels prieks par Ukrainas muzeju apņēmību turpināt strādāt un attīstīties, meklējot jaunus sadarbības partnerus,” stāsta Valmieras muzeja vadītāja Iveta Blūma.

Sarunas dalībnieki uzzināja par Valmieras muzeja 20 gadu attīstības programmu, izpētes darbiem, mērķiem, pieejamības veicināšanu, dažādām muzeja piedāvātajām programmām un jaunās ekspozīcijas “de Woldemer” izveidi. Tas bija nopietns darbs desmit gadu garumā, ne tikai jaunā stikla apjoma virs pils mūriem izbūves dēļ, to veicot ar lielu pietāti pret valsts nozīmes arhitektūras pieminekli, bet arī seno ēku restaurēšanas dēļ, ēku atjaunošanu veicot pēc iespējas autentiski. Ekspozīcijas saturs veidots tā, lai informācija būtu gan lasāma, gan skatāma, gan saklausāma, pat sataustāma un sasmaržojama, lai ir interesanti gan maziem, gan lieliem, gan interesentiem, kuri iepazīst Valmieras vēsturi, gan profesionāļiem, kuri vēlas par to uzzināt padziļināti.

Jāpiemin, ka 7. martā svinīgā ceremonijā Valmieras muzeja ekspozīcijas “de Woldemer” ēka konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2023” nominācijā “Jaunbūve – sabiedriska ēka” ieguva 1. vietu. Iegūts arī apbalvojums “Eksporta un inovācijas balva 2023” kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”. Taču, kā saka Iveta Blūma, lielākā balva ir plašais apmeklētāju loks, pārstāvot vairāk nekā 25 valstis, atzīstot, ka ekspozīcija ir interesanta dažāda vecuma cilvēkiem un ļauj Valmieru iepazīt ne tikai pilsētas viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem atklāt daudz jauna.

Pieredzes apmaiņa norisinājās sadarbībā ar Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecību Latvijas Republikā un tās vadītāju Oksanu Kiriļuku (Oksana Kyryliuk). Asociācijas uzdevums ir mērķtiecīgi organizēt palīdzības sniegšanu mazajām pašvaldībām Ukrainā, kā arī sniegt palīdzību Ukrainas atjaunošanā pēc kara un valsts integrācijai Eiropas Savienībā, tostarp veidojot arī starptautiskas partnerības sadarbībai dažādās jomās.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri