Valmieras Ziņas

Valmieras muzeja Izstāžu namā apmeklētājus aicina izstāde „Gobelēns”

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 1.oktobrī, Valmieras muzeja Izstāžu nama abos stāvos tika atklāta Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde „Gobelēns”. Izstādes autori ir 19 mākslinieki, no kuriem uz atklāšanu bija ieradušies deviņi. Apsveikuma runas gan notika ārā pie muzeja, kur savas krāsas un gobelēnu dabā rādīja rudens, bet skaņās to visu papildināja Agnese Geduševa ar saksofonu.

Kas tad ir gobelēns? Šim vārdam ir divas nozīmes: dekoratīvo audumu aušanas tehnika un tekstilmākslas izstrādājums, kas darināts šādā tehnikā. Vārdam ir franču izcelsme – gobelin (pēc Parīzes krāsotavas īpašnieka Gobelēna vārda). Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne pastāstīja, ka gobelēnam ir ļoti sena vēsture, tas bijis jau senajiem ēģiptiešiem. Arī muzeja direktorei Ivetai Blūmai gobelēns saistās ar trīs burtiem „S”: sens, silts un stabils.  Un kad gan vēl šo siltumu tik ļoti vajag, ja ne rudenī!

Iveta Blūma šoreiz priecājās gan par mākslinieku kuplo pulku un viņu darbiem, gan novērtēja sava muzeja kolektīva ieguldījumu, jo pēc iepriekšējās izstādes bija jāveic pamatīga sagatavošanās.  Īpašs paldies muzeja māksliniecei un noformētājai Andai Ledainei!                                                         

Gobelēnu izstādes „Domu zīmes” idejas autores ir Iveta Vecenāne un Lija Rage, tāpēc vārds tika dots arī viņām. Viņas uzsvēra, ka vienotā izstādē vēlējušās apvienot dažādu paaudžu mākslinieku jaunākos darbus. Pastāvējušas arī šaubas un bailes, vai tādi jaunumi maz būs, jo gobelēni prasa smagu un laikietilpīgu darbu, tomēr – Mēs varam, un Valmiera var!

Māksliniekus par lielo varēšanu ar ziediem un dāvanām sveica muzeja darbinieces, Valmieras kultūras ministrs Toms Upners un Kocēnu ķēniņš Jānis Olmanis (viņa amata nosaukums jaunajā Valmieras novadā ir pārāk garš!).

Izstādē apskatāmi gobelēni, kas tapuši gan 20.gadsimta beigās, gan šogad, te vienkopus ir darbi, ko darinājuši gan mākslinieki ar lielu starptautisku izstāžu pieredzi, gan jaunieši, kas nesen beiguši Latvijas Mākslas akadēmiju. Ir liela formāta darbi, kas aizņem visu sienu, un ir arī mazas glezniņas. Gobelēnos kopā sadzīvo zīds un metāla skaidas, lins un vilna, tur var atrast pat magnetofona lentas!

Katram māksliniekam ir savs skatījums un savs rokraksts, tāpat arī katram izstādes apmeklētājam ir savs redzējums un patikšana. Ne tikai lielā formāta dēļ, bet arī stāsts un krāsu spēles liek apstāties pie „Piestātnes” (autore Dzintra Vilks), bet Baibas Rīteres gobelēns „Meža mala” (170 x 370 cm) Izstāžu nama 2.stāvā ir kā fotogrāfija! Kā atzinās pati māksliniece, kas ceļu uz Valmieru mērojusi no Saldus, šis darbs ir tapis piecos mēnešos. Ne vienmēr tās ir 8 stundu darba dienas, tomēr ļoti ilgs un pamatīgs darbs. Māksliniecei ir divas stelles, un paralēli top divi darbi.

Izstāde apskatāma līdz 20.novembrim – pietiekami ilgs laiks, lai katrs atrastu savu mākslinieku un savu gobelēnu, lai sasildītos viņu krāsās un rakstos…

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Rubenē,Valmieras ielā 7. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta; Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 760-810 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ,ar norādi - pārdevējs Rubenē,vai pieteikties personīgi , vai WhatsApp mob.t.nr. +371 29 363 311. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 7, Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties WhatsApp +371 29363311

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā, Apiņa ielā 27b Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 870-920 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ,Apiņa ielā,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītāja,vai WhatsApp +371 29643136. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 27B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-19 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Meklējam - PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTU Valmierā. Sporta veikals Valmierā meklē papildspēkus. Veikals atrodas Valmieras centrā, divos stāvos. Sūti CV uz info@my-sport.lv. No jaunā kolēģa sagaidām:  Prasme kontaktēties ar cilvēkiem, pozitīva un atsaucīga personība  Priekšzināšanas velosipēdu vai slēpošanas inventāra tirdzniecībā tiks uzskatītas par priekšrocībām  Elementāras tehniskas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību  Pieredze pārdošanas darbā un prasme pārdot tiks uzskatīta par priekšrocību  Vēlme iemācīties kaut ko jaunu un darboties komandā  Augsta atbildības sajūta, precizitāte un koncentrēšanās spējas  Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas krievu valodas zināšanas. Piedāvājam: Dinamisku un interesantu darbu Stabilu atalgojumu Draudzīgu kolektīvu Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika Pilna slodze, darbs maiņās darba dienās un sestdienās. Alga no 1000-1100eur ( bruto) + bonusu sistēma, kas palielina ikmēneša algu Darba laiks darba dienās 10:00-18:30, sestdienās 10:00-15:00 Darbs maiņās  Ja atbilsti vēlamajām prasībām, sūti savu CV uz info@my-sport.lv, sazināsimies ar atbilstošajiem kandidātiem. Uz tikšanos! Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 21, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-30

Mūsu partneri