Valmieras Ziņas

Valmieras muzejā atvērs Ilzes Lībietes darbu izstādi “Ceļš uz jūru”

Lasīšanas laiks: 2 min

No 8. jūnija līdz 7. augustam Valmieras muzeja Izstāžu namā būs skatāma grafiķes, litogrāfijas un praktiskās heraldikas meistares Ilzes Lībietes izstāde “Ceļš uz jūru”. Izstādes atklāšana norisināsies svētdien, 9. jūnijā, plkst. 13.00, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

“Jūra. Kā neaprakstāms skaistums un varenums. Kā apskaidrība un glābiņš. Kā mūžīgi mainīgā un mainīgi mūžīgā,” tā Ilze Lībiete, kuras iecienītākā nodarbošanās bērnībā bijusi lielo akmeņu mazgāšana Skultes jūrmalā, mēģinot noturēt akmeņu patieso krāsu, piesaka savu izstādi. Lai arī kļuvusi par grafiķi, lielākoties darbojoties litogrāfijas tehnikā, viņai krāsa ir svarīga.

“Akmens ir mans iecienītākais materiāls. Es jūtu to, tas palīdz, atvēsina. Graudainā litogrāfijas kaļķakmens virsma ir skaista – ar faktūru, ar zilganpelēko toni, ar cietību un uzticību. Uzticību tādā nozīmē, ka tas tavu mākslinieces rokas radīto saglabās un nemēģinās diktēt savus noteikumus. Tas vislabāk, visprecīzāk tevis zīmēto pārnesīs uz papīra, kaut arī ķīmiskais process un roku darbs pie zīmējuma apstrādes, lai panāktu novilkumu, ir sarežģīts.”

Ilzes Lībietes darbi ir dzīves dienasgrāmata vizuālā formā. Asociatīvais tēls ir kā vispārinājums un tēlainas valodas formula – tā ir Ilzes Lībietes formula mākslā. Izstādē būs skatāmi grafikas darbi, kas tapuši ilgākā laika posmā, sākot no mākslinieces radošās darbības pirmsākumiem līdz mūsdienām: darbu izlase no 1979. līdz 2024. gadam.

Ilze Lībiete (1951) absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1969) un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1976). Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2002). Izstādēs piedalās kopš 1974. gada. Strādā kā vieslektore Latvijas Mākslas akadēmijā. Daudzu izstāžu kuratore. Vairāku Latvijas Bankas monētu dizaina autore. Ilgus gadus vadījusi biedrību “Grafikas kamera”. Aktīvi strādā praktiskās heraldikas nozarē, izveidojusi vairākus simtus dzimtu un pašvaldību ģerboņus (kopā ar Juri Ivanovu), tai skaitā Valmieras novada ģerboni (2022).

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri