Valmieras Ziņas

Valmieras muzejā atklāta Pētera Postaža gleznu izstāde

Piektdien, 14.februārī, Valmieras muzejā jau piekto reizi izstādīti gleznotāja Pētera Postaža darbi. Kā par sevi teicis pats mākslinieks – gleznošana ir mans mūžs, strādāju nepārtraukti. Atklājot izstādi, muzeja izstāžu un pasākumu daļas vadītāja Guna Medne ar apbrīnu izteicās par sirmo, bet joprojām šarmanto kungu, kurš negaida dāvanas no citiem, bet pats dāvina. Valmieras muzeja kolekcijā jau ir 104 viņa gleznas, nu piepulcējušies vēl 22 lielformāta darbi, kas ir bagāti krāsām, formām un tematisko daudzveidību.

Pēteris Postažs ir īsts darbarūķis ar sastrādātām rokām un latviešu zemniekam piemītošo pamatīgumu. Līdz 2019.gadam viņš bija asociētais profesors Latvijas Mākslas akadēmijas Gleznošanas katedrā, viņš ir viens no 20.gadsimta otrās puses gleznošanas klasiķiem, bet viņa gleznas nu jau ir bagātīgs devums arī 21.gadsimtā. Un šķiet neticami, ka māksliniekam 24.februārī būs skaista un apaļa jubileja – 80 gadi.

Pēteris Postažs par saviem darbiem daudz nerunā, jo uzskata, ka par gleznām nav jārunā, tās ir jāskatās. Kā nevar izstāstīt Mocarta vai Šopēna mūziku, tā nevar izstāstīt arī gleznas.

Cienījamo mākslinieku sveica arī Valmieras muzeja vadītāja Iveta Blūma, Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un galvenā kultūras projektu vadītāja Liene Jakobsone, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Inese Mētriņa. No Rūjienas gleznotāju apsveikt bija ieradusies Rūjienas izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, jo arī viņu pārsteidzis gleznotāja dāsnums, dāvinot Rūjienai 17 savus darbus.

Pēc garīgā baudījuma sekoja neformālas sarunas un svētku cienasts, kurā bija gan pīrādziņi un atspirdzinoši dzērieni, gan skaisti un garšīgi kliņģeri, kuri veidoja cienījamo skaitli „80”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri