Valmieras Ziņas

Valmieras muzejā atklāta Mihaila Ignata foto izstāde “Sapņu kartogrāfija”

Kā dāvana Latvijas 99.dzimšanas dienā piektdien, 17.novembrī, Valmieras muzejā tika atklāta Mihaila Ignata foto izstāde “Sapņu kartogrāfija”, kurā redzamas 20 aerofotogrāfijas.

Mihaila Ignata vārds labi pazīstams ne tikai Valmierā un Latvijā, viņa darbi ieguvuši daudzas godalgas starptautiskās izstādēs un konkursos, viņa fotogrāfijas atrodamas gan sociālajos tīklos, gan fotoalbumos.

Tieši aerofotogrāfijai Miks nopietnāk pievērsies pirms desmit gadiem, lai gan pats smej, ka pirmsākumi meklējami jau pagājušā gadsimta 80-tajos gados, kad pirmās aerofotogrāfijas tapušas no “žirafes” jeb pacēlāja…

 “Foto medībās” debesīs Miks bijis jau 121 reizi, katrreiz uzņemot 2000-2500 kadrus. No putna lidojuma skatīta visa Latvija, vismīļākie stūrīši fotogrāfam ir Kolkas rags un Latgale, bet šovasar aerofotogrāfijas tapušas arī virs Maltas un Vidusjūras. Ja nav nekādu ierobežojumu, lidojumi visbiežāk notiek 300-400 metru augstumā. Lielākais traucēklis ir lidmašīnu vibrācija, reizēm arī vējš un aukstums, kad asaro acis.

Pārsteidzoši, kādas līnijas un laukumus dabā veido ceļi un viadukti, upju līkloči, tikko uzarti tīrumi, ziedoši rapša lauki un tajos atstātās traktoru sliedes. Tā ir dabas un cilvēku veidota ģeometrija ar taisnēm, rombiem, apļiem un kvadrātiem. Pat sapresētie siena ruļļi un to ēnas no augšas veido īstu mākslas darbu! Protams, košākas ir pavasarī, vasarā un rudenī uzņemtās fotogrāfijas, bet ziemas fotogrāfijas savukārt piesaista ar mieru, lakonismu, minimālismu.

Izstādes vadošais motīvs ir vertikālisms, “skatiena nogrieznis ar plakni veido leņķi, kas maksimāli tuvs deviņdesmit grādiem” – tā par izstādē redzamajām fotogrāfijām saka rakstnieks Gundars Ignats.

Interesenti varēja aplūkot ne tikai izstādē redzamos darbus, bet skatīt vēl 295 aerofotogrāfijas slaidrādē. Tāpat bija iespēja pajautāt, kur un kādos apstākļos uzņemtas fotogrāfijas, kas ir Mika galvenie sadarbības partneri, vai droni ir Mika konkurenti un noskaidrot citus interesējošus jautājumus.

Mihaila Ignata aerofotogrāfijas tiek izmantotas arī kā dizaina elements dažādos birojos, iestādēs un mājas interjerā. Vēl plašāk tās apskatāmas un arī nopērkamas mājas lapā www.aerolatvija.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Roullier Group ir 1959. gadā dibināts ģimenes uzņēmums, kurš mūsdienās ir viens no inovatīvākajiem uzņēmumiem pasaulē kultūraugu mēslojumu, kā arī augsnes uzlabošanas līdzekļu ražošanā un tirdzniecībā. Uzņēmuma pārstāvniecībās 102 valstīs strādā 8000 darbinieku, 2018. gadā sasniedzot 2.6 miljardu eiro apgrozījumu. Lauksaimniecības nozares produkti pasaulē tiek izplatīti ar zīmolu Timac Agro. Timac Agro Latvia ir uzņēmuma pārstāvniecība Latvijā, un uzņēmumam paplašinoties, aicinām pievienoties mūsu kolektīvam AGROTEHNISKOS KONSULTANTUS Tirdzniecības pārstāvis Lauksaimniecības industrijā Galvenie darba pienākumi: Aktīvi apmeklēt lauksaimniekus , izzināt viņu vajadzības, sniegt konsultācijas un pārdot Timac Agro ražotos augu mēslošanas līdzekļus Organizēt un piedalīties uzņēmuma mārketinga pasākumos, semināros un tirdzniecības izstādēs Ikdienā izmantot CRM sistēmu savu aktivitāšu reģistrēšanai un atskaišu iesniegšanai Patstāvīgi organizēt savas ikdienas aktivitātes un plānot prioritātes Prasības kandidātam: Ar lauksaimniecību saistīta izglītība Pieredze agronomijā vai pārdošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Patiesa vēlme un spēja strādāt pārdošanā un ikdienā komunicēt ar lauksaimniekiem Neatlaidība un vēlme mācīties Spēja klausīties, argumentēt un pārliecināt  “B” kategorijas autovadītāja apliecība Teicamas valsts valodas zināšanas Mēs piedāvājam: Iespēju pārstāvēt vienus no pasaulē labākajiem laukaugu mēslošanas līdzekļiem Pieredzējušus un atsaucīgus kolēģus Konkurētspējīgu atalgojumu kurš sastāv no fiksētās darba algas un neierobežotas iespējas nopelnīt komisijas un bonusus Uzņēmuma auto, datoru, telefonu un citus nepieciešamos darba instrumentus teicama rezultāta sasniegšanai Lai pieteiktos, sūtiet savu CV uz e-pastu recruitment@lv.timacagro.com . Timac Agro Latvia, SIA Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu recruitment@lv.timacagro.com Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku aicina darbā sētnieku (1,0 slodzes) Galvenie darba pienākumi: teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonalitātei, zāles pļaušana, sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana, labiekārtošanas darbu veikšana, valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās, un Jums ir: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu, teicama saskarsmes kultūra, vispārējā vidējā izglītība, mēs piedāvājam: sociālās garantijas, atalgojumu EUR 430,00 mēnesī, pirms nodokļu nomaksas, labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV ar norādi "Sētnieks" lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā līdz 2020. gada 17.jūlijam plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 25505453. Iesniegtos personas datus Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-17 Kontaktpersona: CV ar norādi "Sētnieks" sūtīt uz vs@valmiera.edu.lv, tālr. 25505453.

Mūsu partneri