Valmieras Ziņas

Valmieras muzejā atklāta Mihaila Ignata foto izstāde “Sapņu kartogrāfija”

Kā dāvana Latvijas 99.dzimšanas dienā piektdien, 17.novembrī, Valmieras muzejā tika atklāta Mihaila Ignata foto izstāde “Sapņu kartogrāfija”, kurā redzamas 20 aerofotogrāfijas.

Mihaila Ignata vārds labi pazīstams ne tikai Valmierā un Latvijā, viņa darbi ieguvuši daudzas godalgas starptautiskās izstādēs un konkursos, viņa fotogrāfijas atrodamas gan sociālajos tīklos, gan fotoalbumos.

Tieši aerofotogrāfijai Miks nopietnāk pievērsies pirms desmit gadiem, lai gan pats smej, ka pirmsākumi meklējami jau pagājušā gadsimta 80-tajos gados, kad pirmās aerofotogrāfijas tapušas no “žirafes” jeb pacēlāja…

 “Foto medībās” debesīs Miks bijis jau 121 reizi, katrreiz uzņemot 2000-2500 kadrus. No putna lidojuma skatīta visa Latvija, vismīļākie stūrīši fotogrāfam ir Kolkas rags un Latgale, bet šovasar aerofotogrāfijas tapušas arī virs Maltas un Vidusjūras. Ja nav nekādu ierobežojumu, lidojumi visbiežāk notiek 300-400 metru augstumā. Lielākais traucēklis ir lidmašīnu vibrācija, reizēm arī vējš un aukstums, kad asaro acis.

Pārsteidzoši, kādas līnijas un laukumus dabā veido ceļi un viadukti, upju līkloči, tikko uzarti tīrumi, ziedoši rapša lauki un tajos atstātās traktoru sliedes. Tā ir dabas un cilvēku veidota ģeometrija ar taisnēm, rombiem, apļiem un kvadrātiem. Pat sapresētie siena ruļļi un to ēnas no augšas veido īstu mākslas darbu! Protams, košākas ir pavasarī, vasarā un rudenī uzņemtās fotogrāfijas, bet ziemas fotogrāfijas savukārt piesaista ar mieru, lakonismu, minimālismu.

Izstādes vadošais motīvs ir vertikālisms, “skatiena nogrieznis ar plakni veido leņķi, kas maksimāli tuvs deviņdesmit grādiem” – tā par izstādē redzamajām fotogrāfijām saka rakstnieks Gundars Ignats.

Interesenti varēja aplūkot ne tikai izstādē redzamos darbus, bet skatīt vēl 295 aerofotogrāfijas slaidrādē. Tāpat bija iespēja pajautāt, kur un kādos apstākļos uzņemtas fotogrāfijas, kas ir Mika galvenie sadarbības partneri, vai droni ir Mika konkurenti un noskaidrot citus interesējošus jautājumus.

Mihaila Ignata aerofotogrāfijas tiek izmantotas arī kā dizaina elements dažādos birojos, iestādēs un mājas interjerā. Vēl plašāk tās apskatāmas un arī nopērkamas mājas lapā www.aerolatvija.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri