Valmieras Ziņas

Valmieras Kultūras centrā izskanējis “Balto bērzu” jubilejas koncerts

Valmiera vienmēr var lepoties ar bagātīgiem kultūras pasākumiem, un arī šī nedēļas nogale nebija izņēmums. Sestdien uz kultūras centra skatuves rībēja deju soļi, bet svētdien skanēja vīru balsis, jo koris “Baltie bērzi” svinēja savu 25 gadu jubileju.

Pasākums sākās ar slaidiem, kuros sirmie kungi dalījās pārdomās, kas tad ir īsts latvietis. Ar ziediem un dāvanām kori bija ieradies sveikt Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, bet ar dzeju un fragmentiem no “Valmieras puikām” koncertu vadīja Valmieras mūzikas skolas direktore Inese Sudraba un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolotājs, kā arī vien no kaķiem – Māris Bušmanis.

Sirmos vīrus labi raksturoja koncerta pirmā dziesma “Sauc brāļus dziesma kopā”:

Dzied mežs un debess dzied, dzied laika straumē gadi.

Tu dziedi, dziedam mēs un dziesmā topam tavi radi.

Radu, draugu un mūzikas mīļotāju zālē netrūka, un skatītāji ar sirsnīgiem aplausiem pavadīja ikvienu kora dziesmu: “Teic, kur zeme tā”, “Dziesma par Valmieru”, “Piltenes noktirne” un citas.

Uz dziesmu “Bērnam” blondajiem vīriem pievienojās tikpat gaišas zēnu galviņas no Valmieras 5.vidusskolas zēnu kora. Neviļus prātā ienāca retorisks jautājums – vai šie jaunāko klašu skolnieki būs draugos ar dziesmu arī sirmā vecumā?

Pie populārās “Mežrozītes” vīru korim pievienojās vakara goda viesis Daumants Kalniņš un koncertmeistars Romāns Vendiņš. Daumanta skanīgā balss priecēja klausītājus gan solo numuros, gan kopā ar “Sirmajiem bērziem” un kamerkori “Kaķi” izpildot tādas pazīstamas dziesmas kā “Solījums”, “Latviešu jūrniekiem”, “Tu esi Latvija”.

Koncerta noslēgumā daudzi paldies vārdi un ziedu pušķi tika veltīti  koncertmeistarei Inesei Reinfeldei un diriģentei Ingai Zirnei, bet daudzi valmierieši pēc koncerta devās Lāčplēša dienai veltītajā lāpu gājienā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri