Valmieras Ziņas

Valmieras Kultūras centrā apskatāma fotogrāfiju izstāde “Daba. Miers. Ūdens”

Lasīšanas laiks: 2 min

Februāra vidū, kad ziema mums visiem sagādā dažādus pārsteigumus, kad vairāk parādās sarkanā krāsa un sirsniņas, Valmieras Kultūras centrā nomainās izstādes. Tagad vietu vestibilā ieņēmusi Maijas Druvas fotogrāfiju izstāde “Daba. Miers. Ūdens”. Maija nāk ar savu mīlestību pret jūru, dabas varenību un mieru, ar savu prasmi saskatīt skaisto dažādos ledus veidojumos, mākoņos un kokos. Šis nav tas gadījums, kad cilvēks dzīvo tuvu jūrai, bet pie jūras neiet. Uz Maiju noteikti varētu attiecināt populāro Raimonda Paula dziesmu “Pie jūras dzīve mana”, jo Maija ir dzimusi Jūrmalā, bet jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo Saulkrastos.

Fotografēšana ir bijis Maijas Druvas hobijs jau daudzus gadus, bet tagad viņa foto mākslu apgūst arī profesionāli. Kādam šķiet, ka fotogrāfijas ar saullēktiem, saulrietiem un jūru  ir banālas – nu, cik tad var? Bet Maija tā nedomā:

Reizēm vienas pastaigas laikā uzņemu kādas 200 bildes, bet tikai dažas no tām ir īpašas, uz kurām skatoties, man pašai ir sajūta – jā, šī ir īstā.

Katra diena, katrs mirklis ir citāds, katrs saulriets dāvā citādu krāsu gammu, un arī jūra katru dienu ir atšķirīga, daudzveidīga un mainīga. Kā atzīst fotogrāfe, jūra viņai sniedz gan mieru, gan enerģiju. Vēl viņai patīk vērot gulbjus.  Pavasarī šie cēlie putni Saulkrastu pludmalē ir bieži viesi, tie atlidojuši arī uz izstādi Valmierā. Tāpat Maija priecājas, ka arvien biežāk Latvijā var redzēt un iemūžināt ziemeļblāzmu.

Izstāde “Daba. Miers. Ūdens” pirmo reizi tika eksponēta Skultes Multifunkcionālajā centrā, tad – Saulkrastu novada domē, un šobrīd skatāma Valmierā. Pēc tam tā dosies uz Siguldas novada bibliotēku, un tad jau tālāk laiks rādīs. Maijas nākotnes vīzija ir, ka tā varētu ceļot pa visām lielākajām Latvijas pilsētām.

Tie, kas draudzējas ar Facebook, par Maijas pastaigām un fotogrāfijām var priecāties arī internetā, bet izstāde Valmierā apskatāma līdz 7. aprīlim.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri