Valmieras juniori jau pēc beigu signāla zaudē EYBL fināla zeltu Gruzijā

No 28.-29. aprīlim Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi norisinājās Eiropas Jaunatnes basketbola līgas (EYBL) Superfināls U-20 vecuma basketbolistiem. Valmierieši bija viena mirkļa attālumā, lai kļūtu par turnīra čempioniem, bet pēc neviennozīmīgi vērtējama tiesnešu lēmuma jau pēc mača beigu signāla pie zelta medaļām tika Gruzijas izlases basketbolisti.

Lai nokļūtu līdz tiesībām spēlēt EYBL Superfinālā Roberta Zeiles un Alvila Kaufmaņa trenētajiem Valmieras basketbolistiem bija nepieciešams trīs sabraukuma posmu laikā sakrāt pietiekami daudz punktus, lai 16 komandu konkurencē ierindotos labāko četriniekā. Septembrī Ventspilī vidzemnieki izcīnīja četras uzvaras piecās spēlēs, uzvarot attiecīgo posmu. Decembrī Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā valmierieši izcīnīja trīs panākumus un piedzīvoja divus zaudējumus, ieņemot ceturto vietu posma kopvērtējumā. Savukārt februārī savās mājās Valmieras basketbolisti palika nepārspēti, tiekot pie uzvaras posmā un nodrošinot trešo pozīciju regulārās sezonas kopvērtējumā. Līdz ar to valmierieši, kuru pamatspēkus veido 1999. un 2000. gadā dzimušie basketbolisti, iekļuva junioru grupas Superfinālā, kur spēlētāju pamatvecums ir par vienu gadu lielāks nekā Vidzemes komandas sastāvā.

Sestdien valmierieši pusfināla spēlē tikās ar Poliju pārstāvošajiem Vladislavovo pilsētas basketbolistiem. Uzkrītoša bija spēlētāju augumu atšķirība. Kamēr Valmieras rindās nav neviena izteikta garā gala spēlētāja, komandas spēli balstot uz ārējās līnijas basketbolistiem, poļiem groza apakšā valdīja nobrieduši centri ar kuplu bārdu. Neskatoties uz milzīgajiem augumiem, valmierieši visā spēlē cīņā par atlēkušajām bumbām zaudēja tikai ar divu bumbu starpību. Vidzemnieki izmantoja savas ātruma īpašības un karstās rokas no tālās distances, jau otrās ceturtdaļas vidū pārņemot spēles vadību un novedot maču līdz drošai uzvarai ar 89:74. Kopumā trāpot astoņus tālmetienus, valmieriešu uzvaru ar 35 gūtiem punktiem pusfinālā kaldināja Valters Liepiņš. Pret Polijas komandu ar 19 gūtiem punktiem izcēlās Edgars Kaufmanis, bet 16 punkti Valtera Vēvera kontā.

Turnīra finālspēlē Valmieras puikas mērojās spēkiem ar mājiniekiem – Gruzijas junioru izlasi. Arī gruzīniem bija augumu pārsvars, tomēr salīdzinājumā ar poļiem Gruzijas spēlētāji bija krietni kustīgāki. Finālspēle risinājās viļņveidīgi. Pirmās ceturtdaļas vidū valmierieši izvirzījās vadībā, noturot pārsvaru līdz ceturkšņa noslēgumam. Spēles otrajā periodā Gruzijas komanda atspēlējās un ātri ieguva vadību, noturot vadību gandrīz visas ceturtdaļas laikā. Tomēr pirmā puslaika pašās beigās Valtera Liepiņa trejacis ieguva minimālu vadību Latvijas jaunajiem basketbolistiem – 36:35. Spēles trešajā ceturtdaļā Gruzijas komanda aktīvi centās atspēlēties, bet Edgara Kaufmaņa augstvērtīgais sniegums ļāva latviešiem saglabāt līderpozīciju, tomēr pirms turnīra noslēdzošajām desmit minūtēm komandas šķīra divu punktu starpība. Piecas minūtes līdz spēles laika beigām Kaufmanis sasniedza astoņu punktu pārsvaru Latvijas komandai. Tomēr mača noslēdzošajās minūtēs spēles soģi atrada iespējas palīdzēt turnīru uzņēmušajai Gruzijas komandai. Cīņā par bumbu uz dēļiem, kas normālās situācijās vienmēr tiek fiksēta kā strīdbumba, Valmieras komanda saņēma nesportisko piezīmi. Tādējādi gruzīniem izdevās pietuvoties līdz aizsniedzamam attālumam. Savukārt pēdējā uzbrukumā pēc spēles beigu sirēnas tika fiksēti divi punkti ar sodu par labu mājiniekiem, lai gan pārkāpumu pat atkārtojumā saskatīt bija ļoti sarežģīti. Ar trāpīto soda metienu pēc spēles laika beigām gruzīni tika pie uzvaras Superfināla noslēdzošajā spēlē ar 81:80. Tādējādi liekot valmieriešiem samierināties ar sudraba iegūšanu.

Finālspēlē rezultatīvākais spēlētājs ar 34 gūtiem punktiem bija Edgars Kaufmanis, bet Valters Liepiņš sakrāja 23 punktus. Abi basketbolisti šajā spēlē realizēja pa pieciem tālmetieniem. Bez viņiem finālturnīrā Valmieras komandu pārstāvēja arī Elvis Brokāns, Rainers Kalniņš, Valters Vēveris, Aleksis Ābols, Mārtiņš Jakovels, Rolands Puliņš, Kristers Elksnītis, Jānis Ķikuts un Kristers Poseiko. Komandu trenē Alvils Kaufmanis un Roberts Zeile.

Jau 1. maijā savu dalību EYBL Superfinālā U-14 vecuma grupā uzsāks 2004. gadā dzimušo Valmieras basketbolistu komanda. Viņu finālturnīrs norisināsies Polijas pilsētā Čluhovā.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu