Valmieras Ziņas

Valmieras izglītības iestāžu audzēkņi pārstrādei nodod 1,229 tonnas izlietotu bateriju

Noslēdzies “Zaļā josta” izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, kurā aizvadītajā mācību gadā piedalījās 335 izglītības iestādes no visas Latvijas. Kopumā konkursā savāktas 35,3 tonnas bateriju. Piedaloties 48 izglītības iestādēm no Vidzemes reģiona, konkursā “Tīrai Latvijai!” izdevies nodot pārstrādei 4,833 tonnas izlietotu bateriju.

2017./2018. mācību gada ietvaros, bateriju vākšanā iesaistoties 7 586 bērniem un jauniešiem no 48 Vidzemes reģiona mācību iestādēm, pārstrādei otrreizējās izejvielās izdevies nogādāt 4,833 tonnas bateriju, kas veido apmēram 14% no visa konkursa “Tīrai Latvijai!” ietvaros savāktā bateriju apjoma Latvijā.

Visvairāk izlietoto bateriju Vidzemes reģionā izdevies savākt Valmieras izglītības iestādēm. Piedaloties 2 083 bērniem un jauniešiem no 6 Valmieras izglītības iestādēm, savākta 1,229 tonna bateriju. Konkursā no Valmieras piedalījās bērni un jaunieši no Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra (atsevišķi arī no pirmsskolas izglītības grupām), Valmieras Pārgaujas sākumskolas, pirmsskolas izglītības iestādēm (PII) “Sprīdītis” un “Vālodzīte” struktūrvienības “Krācītes”, kā arī no Valmieras Viestura vidusskolas.

Cēsu novadu konkursā pārstāvēja 3 izglītības iestādes, savācot 971 kg izlietoto bateriju. Alūksnes novadu bateriju vākšanā pārstāvēja 8 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 711,1 kg izlietotu bateriju.

Lieliski sasniegumi Vidzemes reģionā ir Smiltenes vidusskolas audzēkņiem, kas savākuši 890 kg izlietotu bateriju. Valmieras Pārgaujas sākumskolas audzēkņi konkursa ietvaros savākuši 591 kg izlietotu bateriju. Savukārt Ziemeļvidzemes internātpamatskolas audzēkņi savākuši 406,9 kg bateriju.

Arī pirmsskolas izglītības iestādēm Vidzemē izdevies sevi pierādīt kā labus atkritumu šķirotājus un izlietoto bateriju vācējus. Liels nopelns ir pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, kas motivē ne tikai bērnus, bet arī iesaista konkursā un bateriju vākšanā visu audzēkņu ģimeni. Alūksnes PII “Sprīdītis” pārstrādei nogādāja 239 kg bateriju, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības grupas savāca 225 kg bateriju, bet Valmieras pilsētas 3. PII “Sprīdītis” audzēkņi savākuši 162 kg bateriju.

Visi konkursa dalībnieki ir aicināti apmeklēt konkursa “Tīrai Latvijai!” noslēguma pasākumu, kas norisināsies “Zaļās jostas” vides svētkos š.g. 25. maijā LVM dabas parka Tērvetē jaunatklātajā “Kurbada zemē”.

Plašāka informācija par izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” rezultātiem, Latvijas reģionu sniegumu, kā arī uzvarētāju saraksts atrodams “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO”, izklaides parku “Avārijas brigāde” un Valsts izglītības satura centru.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ. Mēs sagaidām, ka Tev:ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev:ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev:interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev:pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (6.00€-15.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri