Valmieras Ziņas

Valmieras izglītības iestāžu audzēkņi pārstrādei nodod 1,229 tonnas izlietotu bateriju

Noslēdzies “Zaļā josta” izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, kurā aizvadītajā mācību gadā piedalījās 335 izglītības iestādes no visas Latvijas. Kopumā konkursā savāktas 35,3 tonnas bateriju. Piedaloties 48 izglītības iestādēm no Vidzemes reģiona, konkursā “Tīrai Latvijai!” izdevies nodot pārstrādei 4,833 tonnas izlietotu bateriju.

2017./2018. mācību gada ietvaros, bateriju vākšanā iesaistoties 7 586 bērniem un jauniešiem no 48 Vidzemes reģiona mācību iestādēm, pārstrādei otrreizējās izejvielās izdevies nogādāt 4,833 tonnas bateriju, kas veido apmēram 14% no visa konkursa “Tīrai Latvijai!” ietvaros savāktā bateriju apjoma Latvijā.

Visvairāk izlietoto bateriju Vidzemes reģionā izdevies savākt Valmieras izglītības iestādēm. Piedaloties 2 083 bērniem un jauniešiem no 6 Valmieras izglītības iestādēm, savākta 1,229 tonna bateriju. Konkursā no Valmieras piedalījās bērni un jaunieši no Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra (atsevišķi arī no pirmsskolas izglītības grupām), Valmieras Pārgaujas sākumskolas, pirmsskolas izglītības iestādēm (PII) “Sprīdītis” un “Vālodzīte” struktūrvienības “Krācītes”, kā arī no Valmieras Viestura vidusskolas.

Cēsu novadu konkursā pārstāvēja 3 izglītības iestādes, savācot 971 kg izlietoto bateriju. Alūksnes novadu bateriju vākšanā pārstāvēja 8 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 711,1 kg izlietotu bateriju.

Lieliski sasniegumi Vidzemes reģionā ir Smiltenes vidusskolas audzēkņiem, kas savākuši 890 kg izlietotu bateriju. Valmieras Pārgaujas sākumskolas audzēkņi konkursa ietvaros savākuši 591 kg izlietotu bateriju. Savukārt Ziemeļvidzemes internātpamatskolas audzēkņi savākuši 406,9 kg bateriju.

Arī pirmsskolas izglītības iestādēm Vidzemē izdevies sevi pierādīt kā labus atkritumu šķirotājus un izlietoto bateriju vācējus. Liels nopelns ir pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, kas motivē ne tikai bērnus, bet arī iesaista konkursā un bateriju vākšanā visu audzēkņu ģimeni. Alūksnes PII “Sprīdītis” pārstrādei nogādāja 239 kg bateriju, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības grupas savāca 225 kg bateriju, bet Valmieras pilsētas 3. PII “Sprīdītis” audzēkņi savākuši 162 kg bateriju.

Visi konkursa dalībnieki ir aicināti apmeklēt konkursa “Tīrai Latvijai!” noslēguma pasākumu, kas norisināsies “Zaļās jostas” vides svētkos š.g. 25. maijā LVM dabas parka Tērvetē jaunatklātajā “Kurbada zemē”.

Plašāka informācija par izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” rezultātiem, Latvijas reģionu sniegumu, kā arī uzvarētāju saraksts atrodams “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO”, izklaides parku “Avārijas brigāde” un Valsts izglītības satura centru.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri