Valmieras Ziņas

Valmieras Integrētās bibliotēkas desmitgades svinības noslēdzas akvareļa un akordeona noskaņās

Pirmdien, 20.novembrī, vēlā pēcpusdienā noslēdzās Valmieras Integrētās bibliotēkas 10.dzimšanas diena. Noslēguma koncertā bija paredzēts uzstāties Andrim Kivičam, taču dziedātāja slimības dēļ organizatoriem ātri vajadzēja atrast citu mākslinieku.

Lai arī šis cilvēks bija no pavisam „citas operas” un ar citu muzikālo saturu, domājams, ka  svinību dalībniekiem tas vilšanos nesagādāja, drīzāk otrādi – visi devās mājās pacilātā noskaņojumā.

Viens no slavenākajiem Latvijas akordeonistiem Kaspars Gulbis pārsteidza klātesošos gan ar savu virtuozo spēlēšanu, gan daudzveidīgo repertuāru: ungāru čardašs, polkas, E.Dārziņa „Melanholiskais valsis”, fanfaras no „Vilhelma Tella”, skaņdarbi no Maikla Džeksona un Edītes Piafas repertuāra, klasika no operas „Seviļas bārddzinis”… Pa vidu arī visiem pazīstamas un kopīgi dziedamās latviešu dziesmas, sākot ar „Bēdu manu, lielu bēdu” un koncertu noslēdzot ar „Nevis slinkojot un pūstot”.

Kaspars Gulbis izmantoja arī divus akordeonus. Kā pats smēja, „kad viens pārāk uzkarst, spēlē ar otru”. Būtībā otrs instruments bija digitālais akordeons „Roland”, kuram ir daudz plašākas skaņas, ritma un pavadījuma iespējas.

Pēc koncerta visi varēja aplūkot mākslinieces Birutas Jansones meistarklases „Domino efekts” kopdarbu „Iesākumā bija vārds”. B.Jansonei ir 12 akvareļu cikls „Ritums”, no kuriem četri darbi pārnesti uz lielformāta audeklu, meistarklasē papildināti ar kolāžām, ko no burtiem, vārdiem un vārdu savienojumiem salīmējuši dzimšanas dienas viesi. Šis krāsainais darbs tagad rotās bibliotēkas telpas un priecēs ikvienu apmeklētāju.

Bibliotēkas jubilejas noslēgumā pateicības vārdus māksliniekiem, darbiniekiem un visiem klātesošajiem teica Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne un Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktore Evita Lantrāte.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri