Valmieras Ziņas

„Valmieras HK/BSS/ViA” vārtsargs Markuss Žukovskis: Esmu iemīlējis to, ko daru, un katru spēli uztveru nopietni

Markuss Žukovskis ir 12. klases skolēns, kuram šobrīd priekšā eksāmenu laiks, bet pēc tā sekos lēmums – kur virzīties dzīvē un kāda būs hokeja turpmākā loma tajā? Gadu gaitā hokeja prasmi Žukovskis apguvis un attīstījis Valmieras kluba sistēmā. Pirms diviem gadiem ar „Valmieras HK” U16 komandu viņš izcīnīja pirmo zelta medaļu Valmieras kluba vēsturē kādā no jauniešu čempionātiem Latvijā, bet šogad, mainoties komandas sastāvam, viņš ir kļuvis par „Valmieras HK/BSS/ViA” pirmo vārtsargu.

Markuss Žukovskis vērtē aizvadītos gadus Valmierā, vārtsarga pozīciju un savu lomu šī brīža komandā? Lasi un uzzini intervijā!

Kā uzsāki savas hokejista gaitas? Kad un kā tas notika?

Hokejista gaitas galvenokārt es uzsāku tāpēc, ka arī mans tētis spēlēja. Īsti neatceros, kad tas notika, bet varētu būt, ka četru, piecu gadu vecumā, tad, kad uzcēla Vidzemes Olimpisko centru. Toreiz mani sāka laist uz hokeja treniņiem. No sākuma bija ļoti grūti, man nepatika – bija daudz kritienu, ripas mums nedeva –, vairākkārt gribēju pārtraukt trenēties, bet vecāki mani noturēja, un šobrīd, protams, esmu priecīgs par to.

Kāpēc izvēlējies tieši vārtsarga pozīciju?

Arī tāpēc, ka tētis bija vārtsargs. Ātri vien sāku lūgties treneriem, lai mani laiž vārtos, un vienmēr treneris Brīvulis [Andris – aut.] teica, lai es pagaidu, kas pienāks tas laiks, un tā kādus divus gadus biju aizsargs, pēc tam mani sāka likt vārtos.

Kas ir visgrūtākais, spēlējot kā vārtsargam?

Es domāju, ka psiholoģija. Piemēram, spēlētājiem nav tik liels spiediens. Citi laukuma spēlētāji var nokļūdīties, bet aiz viņiem parasti vēl ir kāds aiz muguras, kas var labot kļūdu. Labi, arī man citreiz aiz muguras kaut ko izvelk (smejas), bet tas ir citādāk. Vārtsargam ne vienmēr ir viegli noturēt sevi grožos un izturēt spiedienu spēles laikā.

Vai vārtsargs varētu būt jebkurš?

Nezinu. Domāju, ka jā, bet cik labs? Kaut kam īpašam noteikti jāpiemīt, piemēram, neatlaidībai. Arī lokanībai, lai arī esmu redzējis nelokanus vārtsargus. Kaut kam ir jāaizved Tevi līdz tam, īpašības parādīsies vēlāk.

Kāda ir sajūta, kad Tev ripa lielā ātrumā lido tieši sejā, un ko Tu tādos brīžos domā?

Kā šo ripu noķert. Man nepatīk treniņos četras reizes dabūt ar ripu pa galvu, kā mums bieži gadās (smejas). Esmu iemīlējis to, ko daru.

Cik traumatiska ir vārtsarga pozīcija?

Diezgan, ja pirms treniņiem un spēlēm neizstaipās. Tādējādi var gadīties saraut kaut ko, īpaši cirksni, tāpat ik pa laikam gadās sadursmes, kas var būt bīstamas, jo spēlētāji slido lielā ātrumā un paklūp, visādi var gadīties. Jāņem vērā, ka šādās situācijās aiz vārtsarga vēl ir dzelzs konstrukcija.

Tev pašam ir bijusi kāda smaga trauma?

Smaga nē, un ceru, ka tuvākajā laikā arī nebūs, bet mikrotraumas gadu laikā, protams, ir bijušas.

14./15. gada sezonā Tevi varēja manīt HS Rīga 2000 sastāvā. Varbūt vari pakomentēt, kā un kas notika toreiz?

Pats sākums noteikti bija tas, ka toreiz klīda baumas par gaidāmo sezonu, kurā, iespējams, nebūtu Valmieras HK komandas, un gribējās arī kaut ko pamainīt. Valmierā nebija vārtsargu trenera, un es gribēju sevi vairāk attīstīt. Tad mēs ar vecākiem izlēmām, ka mēģināsim. To gadu es nevaru nosaukt par sliktu, tas man deva daudz, lika saprast, kā jūtas citi, bija vārtsargu treniņi, iemācījos dzīvot patstāvīgi, vienkārši nebija liela spēles laika. Es, protams, pasakos tiem, ar kuriem gada laikā saskāros, bet Valmierā es jūtos labāk un komfortablāk, jo šos čaļus es zinu.

Pēc tam Tu atgriezies Valmierā, un divus gadus vēlāk jūs ar Valmieras hokejistiem U16 grupā izcīnījāt zeltu, kas bija pirmā uzvara jauniešu čempionātā Latvijas līmenī Valmierai. Kā Tu atceries to sezonu?

Man pašam sezona bija slikta, labi nospēlēju vien dažas spēles, bet galvenais, ka kopā kā komandai viss izdevās un sanāca izcīnīt čempionu titulu.

Ko jums, jaunajiem hokejistiem, toreiz nozīmēja šāds panākums?

Mums tas nozīmēja daudz, īpaši tāpēc, ka mēs Valmierā tādi bijām pirmie, kuriem izdevies uzvarēt jauniešu čempionātā. Daudz nozīmēja arī tas, ka uzvārējām kopā tie čaļi, ar kuriem ilgi bijām trenējušies un izgājuši cauri visām grūtībām.

Pēc tam daļa no komandas aizgāja prom no Valmieras kluba. Vai Tu tajā brīdī arī neapsvēri šādu domu?

Nē, es tikko biju uzsācis mācības vidusskolā un negribēju doties prom, tieši domājot par mācībām. Es zināju, ka spēlēšu 1. Līgas komandā [tag. Junioru attīstības hokeja līga – aut.] arī tad, ja nebūs jauniešu komandas, kas ļāva palikt un turpināt mācīties un spēlēt hokeju Valmierā.

Pagājušajā gadā „Valmieras HK/BSS/ViA” sastāvā pirmā vārtsarga loma tika uzticēta Tomam Konrādam, un toreiz Tev pieaugušo līgā tā bija otrā sezona. Kas ir mainījies šī gada laikā, kad komandas vārtus Tev uzticēts sargāt biežāk nekā otram vārtsargam – Ralfam Bērziņam?

Mainījies ir daudz kas. Tagad uz spēlēm nāku ar lielāku atbildību, bet mazāku spiedienu – zinu, ka iespējas atrasties uz laukuma būs vairāk nekā pagājušā gadā, kad spēles laiks bija ļoti ierobežots, līdz ar to nav jāuztraucas par to, kā īsākos brīžos sevi parādīšu. Tagad jūtos komfortablāk un esmu pārliecinātāks par sevi, kas arī dod daudz, domājot par sniegumu uz ledus.

Kas Tev ļāvis ieņemt pirmā vārtsarga lomu?

Iespējams, šosezon tas ir demonstrētais sniegums un stabilitāte. Aivars [Anis – aut.] gadu gaitā ir iepazinis mani. Šajā vasarā ar Lapsu un Menci [Rūdolfs Lapsa un Toms Mencis – aut.] daudz trenējāmies un gatavojāmies sezonai. Cik zinu, arī treneris par to bija informēts. Varbūt tas, ka es gribu un katru spēli uztveru nopietni, domāju, to zina visi, ir ļāvis uz laukuma šogad atrasties vairāk nekā Ralfam.

Ko esi ieguvis, spēlējot kā pirmais vārtsargs, kādas prasmes attīstījis, ar kādām grūtībām saskāries?

Esmu saskāries ar dažādām grūtībām, pārsvarā psiholoģiskām, kas ļāvis sevi mentāli attīstīt. Īpaši grūtas bijušas spēles, kurās zaudējām ar smagu rezultātu, piemēram, Daugavpilī, pēc kuras domāju, vai maz gribu vēl spēlēt hokeju (smejas), bet noteikti ir bijis arī daudz pozitīva, šī ir bijusi mana produktīvākā sezona.

Kādi, Tavuprāt, ir ieguvumi, spēlējot Valmieras hokeja klubā?

Noteikti mierīgā vide – Tu vari būt Tu pats, treneris ir saprotošs, un komanda pieņems ikvienu. Domāju, ka visi jaunie čaļi, kuri atnāk spēlēt uz Valmieru, ir priecīgi un tiek pieņemti. Neesmu redzējis, ka kādam te nepatiktu, iespējams, tāpēc spēlētāji te atgriežas.

Vai kaut ko vajadzētu mainīt, ieviest?

Treneris, kas vairāk uzmanību pievērstu vārtsargiem, paanalizētu mūsu darbības un pamācītu. Iespējams, arī lielāku finansiālo atbalstu, kas vairāk būtu nepieciešams jaunajiem hokejistiem, kuri aug, bet tas tādā plašākā mērogā, domājot par hokeju Latvijā, ne tikai te, Valmierā.

Kā Tu gatavojies spēlēm, ir kādi īpaši rituāli?

Es esmu ļoti māņticīgs. Īpaši pēdējās spēlēs es ievēroju dažādas darbības, ko veicu noteiktā secībā un vēlāk redzu, kā tas atmaksājas spēles gaitā. Ir lietas, ko daru jau gadiem, ir lietas, ko ieviesu nesen. Ja kādā spēlē neveicas, kaut ko pamainu.

Piemēram? Vai Tu skaļi neteiksi?

Man vienmēr palīdz mūzika, noteikta secība dažādiem iesildīšanās vingrinājumiem. Visu es negribu stāstīt, tas lai paliek pie manis, bet kopumā man šādas lietas ir daudz un dažādas.

Tu esi redzējis, kā mainās komandas sastāvs. Kā Tu vērtē šī brīža komandu un tās potenciālu?

Šobrīd komandai un tam, kā mēs varam spēlēt, ja visi gribam, es redzu lielu potenciālu. Varbūt sezonas sākumā nebijām tik stabili, bet īpaši pēdējās spēlēs esmu ievērojis, ka čaļi ļoti daudz cīnās. Es jūtu, ka mēs varam, un man patiešām ir liela pārliecība, ka mēs tiksim playoffos, un, ja mēs tiksim, tad ticu, ka mēs varam pacīnīties ar visiem.

Kā Tu vērtē hokeja kultūru Valmierā?

Domāju, ka valmieriešiem hokeja klubs noteikti ir nepieciešams. Protams, interese ir atkarīga arī no mūsu snieguma – ja mēs spēlētu stabilāk visu šo gadu laikā, noteikti par klubu ieinteresētu vairāk cilvēku.

Kādas ir Tavas nākotnes idejas?

Būtu labi, ja es pats to zinātu. Nākotni vēlos saistīt ar sportu, taču neesmu līdz galam pārliecināts. Iespējams, valodas vai matemātika, kas man padodas. Tuvākajā laikā man jāizlemj, ko es gribu darīt, un jāskatās, kādas ir iespējas hokejā.

Sezona tuvojas izskaņai – ko Tu sagaidi no ceturtdienas spēles [spēle izbraukumā pret HK „Dinaburga” – aut.]?

Ceru, ka ieradīsies visi, kuri varēs, jo jārēķinās, ka tas ir izbraukums darba dienā, un ne visiem spēlētājiem ir skolēnu brīvlaiks (smejas). Es sagaidu neatlaidību no spēlētājiem un ceru, ka komanda saprot, cik maz ir palicis līdz sezonas beigām un ka mums ir jācīnās par katru punktu un katrā spēlē no sevis jāizliek maksimums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ. Nr. 90000069281, www.vid.gov.lv) izsludina konkursu uz Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Pirmās piedziņas daļas Sestās nodaļas galvenā/-ās nodokļu inspektora/-es ierēdņa amatu (vakance uz nenoteiktu laiku) Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana nodokļu parādu piedziņas jomā. Ja Tev ir: atbilstība „Valsts civildienesta likuma” 7.panta pirmās daļas prasībām (tajā skaitā valsts valodas prasme C līmeņa 2. pakāpē) un pēdējo trīs gadu laikā neesi pārcelts (ar pamatojumu, lai nodrošinātu sabiedrības uzticību civildienestam) citā amatā; pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vēlama ekonomikā, komerczinībās (finanšu vadībā, grāmatvedībā) vai tiesību zinātnē; zināšanas nodokļu normatīvajos aktos; prasme vienlaikus strādāt ar liela apjoma dažāda veida informāciju, pieņemt atbilstošus lēmumus; labas prasmes darbā ar MS Outlook, Word, Excel; prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos; nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā vidē un: veikt nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu bezstrīda piedziņu no iekšzemes un citu valstu nodokļu maksātājiem valsts vai Eiropas Savienības budžetam; izskatīt iesniegumus par nodokļu samaksas termiņu pagarināšanu un/vai samaksas termiņu pagarinājuma ievērošanu; sagatavot lēmumu projektus par nodokļu samaksas termiņa pagarināšanu, iesniegumu atstāšanu bez izskatīšanas, atteikumu piemērot nodokļu samaksas termiņu pagarinājumu un citus dokumentus, kas saistīti ar minēto jautājumu izlemšanu; veikt nodokļu nomaksas termiņu ievērošanas kontroli un darbu ar nodokļu maksātājiem par labprātīgu parādu samaksu līdz bezstrīda piedziņas uzsākšanai; veikt iesniegumu par nokavēto nodokļu maksājumu labprātīgu izpildi Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; iespēju piedalīties dažādās apmācību programmās; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi. Ierēdņa dienesta vieta: Beātes iela 49, Valmiera Ierēdņa amatam ir noteikta: 26.3. apakšsaime “Privātpersonas kontrole”, IIIA līmenis un 9. mēnešalgu grupa. Bruto mēnešalga no 701 līdz 973 EUR (atkarībā no kategorijas, kuru nosaka, ņemot vērā pretendenta profesionālo pieredzi attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei). Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju 20 dienu laikā no sludinājuma publicēšanas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NPPP_1PD_7N_GNI_Vards_Uzvards”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Tiks izskatīti to pretendentu pieteikumi, kuri ir iesnieguši visus norādītos dokumentus. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam ierēdņa amatam, pretendents apliecina, ka atbilst „Valsts civildienesta likuma” 7.panta pirmās daļas prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.panta 1.punktam sniedzam informāciju par iesniegto personas datu apstrādes tālākajām darbībām VID: personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.67122651; datu apstrādes juridiskais pamats – Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts un c) apakšpunkts 9. panta 2. punkta b) apakšpunkts, Valsts civildienesta likums un Darba likums. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru 67122651 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: GALVENAIS NODOKĻU INSPEKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 49, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-04-08

Pievienojies ātrās ēdināšanas restorānu tīklam "Hesburger"! Valmierā, Rīgas ielā 4, aicina darbā Klientu APKALPOTĀJUS (ēdināšanas jomā). Lai strādātu "Hesburger" restorānos, Tev nav jābūt profesionālim - nepieciešamās apmācības mēs nodrošināsim un parūpēsimies, lai kļūsti par virtuozu mūsu virtuvē un attīsti komunikācijas spējas darbā ar klientiem! Mēs cienām Tavus hobijus, kaislības un vēlmi mācīties, tāpēc piedāvājam elastīgu darba grafiku, ko varēsi pielāgot saviem plāniem! Ko mēs varam Tev sniegt? Darba pieredzi un apmācības Elastīgu darba grafiku – strādā pilnu slodzi vai pusslodzi, apvieno ar studijām un hobijiem, pēc izvēles strādā brīvdienās vai nakts stundās Stabilu algu, sākot no 3,80€ - 4,30€ bruto stundā un piemaksas par darbu brīvdienās un nakts stundās Sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu Izaugsmes iespējas Atlaides restorānā Ko mēs sagaidām no Tevis? Tev ir vismaz 18 gadu Enerģija un atbildība raksturo tieši Tevi! Tev ir labas komunikācijas prasmes Tev nav iebildumu strādāt darba formā Sūti savu CV uz e-pastu darbs@hesburger.lv vai aizpildi pieteikuma anketu elektroniski. Vairāk: www.hesburger.lv/darbs Profesija: Klientu APKALPOTĀJS (ēdināšanas jomā) Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-04-30 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@hesburger.lv vai aizpildi pieteikuma anketu elektroniski

Mūsu partneri