Valmieras Ziņas

Valmieras gaļas kombināta teritorija pārtop par Rūpniecības un eksporta parku (1)

Lasīšanas laiks: 4 min

Trešdien, 14. oktobrī, Valmieras tehnikumā norisinājās tradicionālais pasākums uzņēmējiem “Pēcpusdiena ar mēru”, kurā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks informēja par industriālo teritoriju attīstīšanu pilsētā.

Mērs atzina, ka

“industriālo teritoriju attīstīšana pašvaldībai ir jauna lieta, tāpēc daudzas nianses nepieciešams saprast un uzklausīt viedokļus, kā labāk rīkoties.”

Viens no jautājumiem, ko pašvaldība vēlas noskaidrot no uzņēmējiem, vai attīstāmajās teritorijās vajadzētu specializēties uz kādām konkrētām biznesa jomām kā pilsētai un reģionam kopumā. “Jau pašlaik, veidojot attīstības plānus, ir jāņem vērā administratīvi teritoriālā reforma, jo topošā novada pašvaldības pārziņā būs daudz lielāka teritorija.

Taču Valmiera ir veidota kā industriāla pilsēta, tādēļ arī pēc novada izveides industriālās teritorijas lietderīgi būs attīstīt pilsētā, kur ir pieejama visa nepieciešamā inženierinfrastruktūra. Ja šeit pilsētā ir pilnīgi viss – elektrība, ūdens, kanalizācija, optiskā līnija, dabasgāze, dzelzceļš, lai to ierīkotu kaut vai pāris kilometrus no pilsētas – tās būs ļoti lielas izmaksas,”

atzina J.Baiks.

Valmieras mērs pastāstīja par pēdējā pusotra gada laikā paveikto, kopš pašvaldība nolēma iegādāties bijušā gaļas kombināta teritoriju Rūpniecības ielā 1, kurā plānots izveidot Rūpniecības un eksporta parku.

2019. gada 23.jūlijā teritorija nonāca pašvaldības īpašumā, kad sākās teritorijas attīstības plāna izstrāde. Domājot ne tikai par bijušā gaļas kombināta teritorijas, bet arī par visa šī pilsētas kvartāla attīstību, tiek īstenota vienota teritorijas attīstības pieeja. Neatkarīgi no īpašuma tiesībām, visa teritorija starp Kauguru, Rūpniecības, Dzelzceļa un topošo Eksporta ielu tiks attīstīta vienoti. Šajā plānā iekļaujas jau pabeigtā Kauguru ielas pārbūve. Pašlaik jau sākusies Eksporta ielas izveide. Paredzēts rekonstruēt Rūpniecības un Dzelzceļa ielu, kā arī izveidot inženiertīkliem paredzētu ielu bijušā gaļas kombināta teritorijā. Nākotnē tiek plānota arī Zāļu ielas un Pleskavas ielas pārbūve, lai nodrošinātu uzņēmējiem ērtāku pieeju dzelzceļam.

Projekta īstenošanai piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums. 1.kārtas kopējās izmaksas ir 5 014 347 eiro (ERAF līdzfinansējums 3 142 525). Tās ietvaros notiek Eksporta ielas izbūve, kā arī stāvlaukumu izbūve Eksporta ielā 8. Pašlaik tuvojas noslēgumam lietus ūdens maģistrālā kolektora izbūve, notiek ēku demontāžas darbi, kā arī jāveic grunts reljefa veidošanas darbi divu stāvlaukumu izbūvei un ielas sagatavošana inženierkomunikāciju izbūvei. Darbus veic SIA “8CBR”.

Mērs piebilda, ka no 27 ēkām bijušās gaļas kombināta teritorijā tiks saglabātas piecas. Vēl 1. kārtas ietvaros tiek veikti 4 naftas produktu glabāšanas torņu demontāža, kā arī notiks augsnes sanācija. Šos darbus veic AS “BAO”.

No 20.novembra SIA “8CBR” sāks Dzelzceļa ielas pārbūvi.

Pašlaik vērtēšanas stadijā ir projekta 2.kārtas pieteikums. Tās kopējās izmaksas plānotas 6 964 722 eiro apjomā (ERAF 4 236 674). Drīzumā gaidāmi iepirkumi par plānotajiem darbiem Rūpniecības ielā un teritorijā Rūpniecības ielā 1: iebrauktuvju un stāvlaukuma izbūvi, ēku demontāžas darbiem un jaunas ēkas celtniecību (4000 m2). Darbi ietver arī jaunu inženierkomunikāciju izbūvi.

Uzņēmējiem būs dažādas iespējas, kā viņi varēs iegūt tiesības izmantot zemi un ēkas. Būs brīvi zemes gabali, ko varēs pirkt vai nomāt un paši būvēt ēkas. Tāpat būs pieejamas esošās ēkas, ko uzņēmēji varēs pārbūvēt savām vajadzībām.

Pašvaldība esošās ēkas neplāno pārbūvēt par publiskajiem līdzekļiem, jo tādā gadījumā tiktu piemēroti dažādi ierobežojumi, kas būtiski sašaurinātu uzņēmēju loku, kas varētu ēkas izmantot. Savukārt jaunbūvējamās ēkas izmantošanai tiks rīkotas nomas tiesību izsoles. Jānis Baiks skaidroja, ka, ieguldot ES fondu līdzekļus teritorijas un ēku attīstīšanā, pašvaldībai būs jāievēro virkne prasību. Nomas maksas par ēkas izmantošanu aprēķins tiks veikts saskaņā ar Ministru Kabineta apstiprinātu formulu. Tā kā pašlaik nav noticis būvniecības iepirkums, precīzu nomas cenu vēl nevar aprēķināt. Tiklīdz aprēķins tiks veikts, pašvaldība informēs uzņēmējus.

Mērs atzina, ka

Covid-19 izraisītā krīze ir mainījusi dažu uzņēmēju ieceres saistībā ar darbošanos Rūpniecības un eksporta parkā. Taču joprojām ir vairāki uzņēmēji, kuri plāno attīstīt savu biznesu un gaida, kad teritorija būs pieejama.

Jānis Baiks aicināja uzņēmējus, kuriem ir interese darboties Rūpniecības un eksporta parkā, sazināties ar pašvaldību vai Valmieras attīstības aģentūru. Viņš apliecināja, ka pašvaldība ir gatava uzklausīt ikvienu interesentu un piedāvāt katram uzņēmējam atbilstošu risinājumu.

    Raimonds - 21.10.2020

    Kartejais atrakstes murgs lai cilvekiem acis aizmalaletu viss sen pardots vnk vajadziba atmazgātos.pasaki kā tā nav !!!@@@@

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri