Valmieras Ziņas

Valmieras Ekoskolas Latvijas valsts simtgadē dāvinās tīru piekrasti

Atzīmējot 100 gadus, kas pagājuši kopš Latvijas valsts proklamēšanas, Vides izglītības fonds,  kampaņa “Mana jūra”, Ekoskolas un vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki aicina piedalīties Piekrastes Tīrradē – iniciatīvā, kuras laikā kopīgiem spēkiem tiks sakopta Baltijas jūras piekraste, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja Valmieras pilsētas pašvaldībā.

Piekrastes Tīrrade notiek katru septembra sestdienu, ciešā sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, Ekoskolām, iniciatīvas sadarbības partneriem un ikvienu, kam rūp tīra piekraste. 22.septembrī Baltijas jūras piekrastes sakopšanas talkā piedalīsies arī pārstāvji no Valmieras Ekoskolām – Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras 2.vidusskolas un Lazdiņas privātā pamatskolas “Punktiņš” struktūrvienības ZAĻĀ SKOLA. Jaunieši no Valmieras Ekoskolām sakops jūras piekrasti Carnikavas novada Kalngales pludmales apkārtnē, aptverot kopā 6 km garu piekrastes posmu.

Kampaņa “Mana jūra”  notiek jau septīto gadu un, diemžēl, kā liecina kampaņas atkritumu monitoringa izvērtējumu dati, pludmales ar katru gadu kļūst aizvien netīrākas – šogad uzrādot visā izvērtējumu vēsturē vissliktākos rezultātus. Atkritumu daudzums ir pieaudzis par apmēram vienu trešdaļu; gandrīz 60% no monitoringa laukumos atrastajiem atkritumiem ir plastmasa. Tādēļ Latvijas simtgadē Baltijas jūras sakopšanas talkā nolēmuši iesaistīties arī pārstāvji no Valmieras Ekoskolām.

Iniciatīvas nosaukumu “Piekrastes Tīrrade” ietver vārdu, kas ticis radīts īpaši šim pasākumam. “Tīrrade” ir saliktenis, ko veido divi vārdi – “tīrs” un “radīt”. Tādejādi iniciatīvas autori vēlas uzsvērt, ka tos vieno un iedvesmo ideja par tīras vides radīšanu, vīzija par tīru un sakoptu piekrasti.

Plašāka informācija par Piekrastes Tīrradi: www.tirrade.lv

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri