Valmieras Ziņas

Valmieras dzimšanas dienā atvērta stāstu un noskaņu grāmata „Baznīcas gailis ir valmierietis”

Piektdien, 26.jūlijā, Valmieras 736.jubilejas svinību ieskaņā Muzeja garšaugu dārzā notika stāstu un noskaņu grāmatas „Baznīcas gailis ir valmierietis” atvēršanas svētki. Šo grāmatu veidojuši lieli un mazi valmierieši, stāstot savas pilsētas stāstu.

Grāmatas pirmo eksemplāru no Valmieras mēra Jāņa Baika rokām saņēma Valmieras pilsētas pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare, ar kuras gādību tika apkopoti dažādu autoru stāsti.

Zane Bulmeistare portālam „Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka iepriekšējā grāmata par Valmieru tika izdota 2005.gadā. Tajā atrodamās informācija un attēli bija novecojuši, tādēļ bija nepieciešams radīt jaunu stāstu par Valmieru. Grāmatas autori šoreiz gāja netradicionālu ceļu. Tās saturs nav vienkāršs apraksts par pilsētas vēsturi un mūsdienām, kas papildināts ar fotogrāfijām. Oriģinālās idejas iedvesmotāji ir mazie valmierieši. Kad viņiem tika jautāts, ar ko nodarbojas Sv.Sīmaņa baznīcas torņa gailis, atbilde bija – viņš ir valmierietis. Tādēļ šīs grāmatas pamatā ir koncepcija, ka paši valmierieši stāsta Valmieras stāstu no sava skatupunkta. Viens no stāstniekiem ir baznīcas gailis. Pārējie stāstu autori ir bibliotekāre un stāstniece Agita Lapsa, aktieris Arnolds Osis, gide un skolotāja Ineta Amoliņa, kā arī vēsturnieces Ingrīda Zīriņa un Liene Rokpelne, savukārt aizkulišu stāstus pavēstīja dažādu interesantu arodu pārstāvji. Grāmatas satura veidošanā piedalījās arī mazie valmierieši.

„Grāmata būs interesanta it visiem, arī pašiem valmieriešiem, jo tā atklāj daudzus mazāk zināmus faktus par pilsētu un ļauj paraudzīties uz Valmieru citām acīm,”

uzsvēra Zane Bulmeistare.

Stāstus papildina lieliskās Valmieras fotogrāfu bildes un Valmieras dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbi.

Grāmatu var iegādāties Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri