Valmieras Ziņas

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā aizvadīta “Diena ar dizaina nozares profesionāļiem”

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV), ciešā sadarbībā ar biedrību “Vidzemes mākslas izglītības attīstības centrs”, ar Vidzemes plānošanas reģiona, Kultūrkapitāla fonda un “Latvijas Valsts meži” finansiālu atbalstu, īstenojusi projektu “Diena ar dizaina nozares profesionāļiem”, kura mērķis ir sekmēt VDMV izglītojamo zināšanas un prasmes par dizaina, produkta un uzņēmuma identitātes izstrādi. Iegūtās zināšanas un prasmes plānots izmantot praktiski, dibinot skolēnu mācību uzņēmumus un radot produktus “VDMV MARKA” tirdziņam, kas skolā norisināsies jau sesto gadu (šogad 8. decembrī), kā arī kopumā papildinās zināšanu un pieredzes bāzi, ko izmantot gan turpmākajā mācību procesā, gan vēlāk – kļūstot par nozares profesionāli.

Lai sasniegtu mērķi, tika uzrunāti dizaina nozares profesionāļi – Aija Freimane, Māra Maižele un Arvīds Endziņš, kuri 12. novembrī visu dienu vadīja teorētiskas un praktiskas nodarbības VDMV vidusskolas audzēkņiem. Šobrīd notiek pārmaiņas izglītībā – mainās mācību metodes u.tml., līdz ar to uzskatām, ka šis ir viens no veidiem, kā papildināt skolā apgūstamo izglītību un veidot ciešāku saiti starp skolā apgūstamo izglītību un nākotnes profesiju.

Audzēkņi atzīst, ka šāda veida nodarbības ir nepieciešamas, un tās ne tikai papildina mācību procesu, bet arī veido ciešāku sadarbību starp dažādu kursu audzēkņiem, jo ikdienā lielākoties sadarbība notiek tikai kursa grupās. Tādējādi grupā “satiekas” dažādas kompetences – jaunāko kursu zināšanas un pieredze, un vecāko kursu. Šādi pasākumi attīsta arī prezentēšanas prasmes, kas ir ļoti svarīgi topošajiem absolventiem – kā treniņš kvalifikācijas darbu aizstāvēšanai.

Savukārt, dizaina nozares profesionāļiem, kuri savu profesionālo ikdienu vairāk saista ar Latvijas galvaspilsētu vai citu pilsētu, vai novadu, bija iespēja “satikt” VMDV audzēkņus – veicināt viņu izaugsmi un apmaiņā iegūt viņu pieredzi, un skatījumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vaidava Ceramics ir ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Tie apvieno cieņu pret vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilglaicīgu dizainu, kas turas pretī laikam un mainīgajām tendencēm. Aicinām darbā: FORMĒŠANAS MEISTARU / TRAUKU PODNIEKU (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Normālu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu no 4.00 – 5.00 EUR stundā, pirms nodokļu nomaksas Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Trauku izgatavošana uz formēšanas virpas - Trauku apstrāde pēc formēšanas procesa - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “FORMĒŠANAS MEISTARS” uz info@vaidava.lv līdz 31.05.2019. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un vaidava.lv. SIA “Rebeka”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 26425050. Profesija: PODNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-05-31 Darba sākšanas datums: 2019-06-03 Kontaktpersona: Miks Balodis Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri