Valmieras Ziņas

Valmieras centra autostāvvietās plāno ieviest laika limitu (6)

2018.gada laikā Valmierā tiks veikts esošās transporta infrastruktūras izvērtējums un izstrādāts tematiskais plānojums “Valmieras pilsētas transporta infrastruktūras attīstības koncepcija”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Nav noslēpums, ka Valmierā sāk veidoties transporta “sabiezējumi”. Pilsētā ik dienas iebrauc ap 6000 automašīnām. Izvērtējot pilsētas transporta infrastruktūru kopumā, pētījumā lielākais uzsvars tiks likts uz centrālo daļu, analizējot transporta plūsmu, gājēju drošību, velo infrastruktūru un autostāvvietu jautājumu,” skaidroja mērs.

J.Baiks uzvēra, ka pašvaldība neplāno ieviest maksas autostāvvietas. Lai ierobežotu transporta novietošu pilsētas centrā, stāvvietās tiks ieviests laika limits. “Ja mēs vēlamies, lai pilsētas veikalos būtu vairāk pircēju, jo sevišķi no citām pilsētām un Igaunijas, nebūtu prātīgi likt papildu šķēršļus, prasot samaksu par auto novietošanu. Laika limits skars tos autovadītājus, kuri izmanto centra stāvlaukumus transporta novietošanai uz visu dienu, aizņemot vietas, kas paredzētas veikalu un iestāžu apmeklētājiem,” norādīja mērs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Arvils - 05.02.2018 Atbildēt

  Jābūvē stāvlaukumam otrs stāvs auto novietošanai 👍🏻

  juris - 05.02.2018 Atbildēt

  TC Valletas darbinieki aizņem daudz stāvvietu

   Arvils - 05.02.2018 Atbildēt

   Tādā gadījumā kur tad viņiem būtu jānovieto automašīnas?

  Daaa - 05.02.2018 Atbildēt

  Nu, ceturtdien-sestdien, lai “noparkotu” auto, ir jāriņķo ap stāvlaukumu minūtes 5-10 un tad, ja palaimēsies, ka kāds neielien, varēsi to nolikt. Valletas stāvvietas vispār ir kaut kāds neizdevies projekts. Stāvlaukums, kas ir starp “Valleta” un k/n auto tiek novietoti 2 pa 3 vietām. Reizums žēl, ka nav kāds lielāks auto ar dugām priekšā, lai tos golfiņus pārbīdītu pa vietām.
  Valmieras pašvaldībai jādomā par stāvlaukumu paplašināšanu, jo auto paliks tikai vairāk.

   Jānis - 10.02.2018 Atbildēt

   Ja pirkums nav smags, Valmieras attālumi gan atļauj tajās 10′, kas zaudētas, riņķojot gar centra stāvvietām, atnākt kājām līdz Valletai no Jāņparka, G.Apiņa kvartāla tālākā gala, Krāču kakta un citām vietām. Arī pašu veselībai vien par labu, jo līdz 5000 soļiem dienā atzīstams par mazkustīgu dzīves veidu. Bet laika limits centra stāvvietās 2 h gan derētu, ja “Alfai” Rīgā pietiek ar 4 stundām.

  Ainars - 06.02.2018 Atbildēt

  Maksas uztaisīt un problēma risināta

Mūsu partneri