Valmieras Ziņas

Valmieras 2. vidusskolas skolēni brīvlaikā radoši darbojas digitālajā e-nometnē

Piparkūku un mandarīnu smarža, dāvanas zem eglītes, Ziemassvētku vecīša apmeklējums, I semestra liecība, klases kopbilde un atpūta līdz 4.janvārim. Ierasti un saprotami!

Ziemas brīvlaika negaidītais pagarinājums domīgus darīja ne tikai skolotājus, bet arī vecākus. Kādas ir atpūtas un izklaides iespējas bērniem, ņemot vērā esošo situāciju valstī? Vai ziemas brīvlaika pagarinājums nepārvērtīsies garlaicīgā nīkšanā? Kā saplānot sava bērna dienas kārtību? 

Var ieplānot galda spēļu vakarus ģimenes lokā, pastaigas ārā, grāmatu lasīšanu, zīmēšanu, sportošanu, bet kā tad ar MĀCĪBĀM? Ko darīt pa dienu, kad, iespējams, vecāki nav mājās un ir garlaicīgi? Valmieras 2. vidusskola piedāvāja iespēju 1.-4.klašu skolēniem piedalīties digitālajā e-nometnē „@V2V STEM VIRTUAL LABORATORY”. 

Ja kādreiz ir cepti šokolādes cepumi, tad noteikti ir zināms, ka vispirms jāsagatavo sastāvdaļas, tad jānomēra nepieciešamais to daudzums, jāsajauc viss kopā, jāsagatavo cepamtrauks, jāuzsilda krāsns, un tikai tad notiek  cepšana. Kā iemācīt bērnam nepieciešamo prasmju kopumu, kuras izpildot, tiek sasniegts vēlamais rezultāts? Iztrūks kāds posms – cepumiem vairs nebūs vēlamā garša, nāksies procesu  sākt no sākuma.  Galvenās dzīves prasmes ir kā kulinārijas recepte. Šo filozofiju arī realizējām @V2V e-nometnē.

Atbilstoši katras klases vecumposmam skolotāji izstrādāja interesantas e-nometnes programmas: “BiznESs”, “Mentālā matemātika”, “Detektīvu aģentūrā”, ”Brīnumainie eksperimenti”, “Pasaku varoņi”, “Ziemassvētku brīnumi un tradīcijas”, u.c. Radoši, aizraujoši, digitāli!

 E-nometnes laikā skolēni aktīvā sadarbībā ar saviem  skolotājiem prātoja, kā matemātikā var vairot prieku. Caur spēles elementiem trenēja atmiņu, uzmanību un algoritmisko domāšanu, eksperimentēja, vai smiltis var dejot izvēlētajā ritmā? Vai lineāls, kurš ikdienā tiek izmantots mērīšanai, var sākt dungot. Ielūkojās zelta griezuma proporcijās matemātikā, dabā un mākslā. Lasīja daudzveidīgus dažādu valstu autoru dzejoļus, minēja mīklas, spēlēja  vārdu spēles, izzināja mūziku pasakās, pilnveidoja  teātra mākslas elementus un  inscenēja pasakas  dažādās valodās. “Prasmīgo roku darbnīcas” dalībnieki  iztēlojās un veidoja Pasakaino ziemas mežu, no vilnas diegiem darinot galvenos personāžus. Ai, cik aizraujoši notikumi risinājās  “Detektīvu aģentūrā”, kurā satikās valodu, mākslas un dažādu profesiju pārstāvji!

Liels ieguvums dalībniekiem bija svešvalodas prasmju attīstīšana gan angļu valodas e-nodarbībās ”The alphabet song, game, dance!”, gan CLIL nodarbībās ar matemātikas, literatūras, dabaszinības, mūzikas elementiem angļu valodā, gan darbs  dažādās interneta vietnēs, kur uzdevumu veikšanai nācās pielietot savas svešvalodas zināšanas.

Izglītībā arvien lielāka loma ir tehnoloģijām. Bērniem bija iespēja nokļūt virtuālajā mūzikas studijā, gūt sākotnēju priekšstatu par ierakstu programmu, ierakstīšanas knifiem, veikt  savas balss ierakstus. Ar “Pirmklasnieku muzikālo ceļojumu” var iepazīties šeit: (https://ej.uz/v2vsingls). 

Bērni ir priecīgi par iespēju komunicēt, par gūtajiem  iespaidiem un jaunatklājumiem. Neskatoties uz esošo situāciju valstī, papildus brīvlaiku un citiem apstākļiem, ceram, ka esam atbalstījuši ģimenes un nodrošinājuši krāsaināku ikdienu mūsu skolēniem.

Pirmklasnieka vecāka pārdomas: “…dēlam  ļoti patika darboties piedāvātajā programmā matemātikā, viņš sāka visu pētīt, noteikti tur atgriezīsies ar lielu azartu. Un mēs paši esam patīkami pārsteigti, ka tik labi sokas angļu valodā, pagājušajā nedēļā mēs stundu pastaigas laikā sarunājāmies, klusums nebija nevienu brīdi, tomēr laikam YouTube skatīšanās, lai arī brīžiem tas liktos nevajadzīgi vai par daudz, sniedz rezultātus. Paldies par Jūsu un skolas iniciatīvu, savādāk jau galīgs vasaras režīms ieslēdzies ziemas vidū.”

Ar e-nometnes nodarbībām turpinām  stiprināt  skolēnu pieredzi – būt par lieliskiem problēmjautājumu risinātājiem, eksperimentētājiem, testētājiem, sadarbības kolēģiem, izgudrotājiem un pateicamies  mūsu sākumskolas skolotājiem  par degsmi, idejām un paveikto e-nometnē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri