Valmieras Ziņas

Valmieras 2.vidusskolas Ekopadomei noslēdzas zināšanām bagāts mācību gads

2017./2018. mācību gadā Valmieras 2.vidusskola par savu Ekoskolas tēmu bija izvēlējusies “Skola un tās apkārtne”. Visa mācību gada laikā tika veiktas aktivitātes, kas saistītas ar skolai un tās tuvākai apkārtnei saistošām vides tēmām.

Valmieras 2.vidusskolas pirmsskolas izglītības grupu bērni izveidoja filmu par skolu un tās tuvāko apkārtni.

Sākumskolas 3. klase un viņu klases audzinātāja Olga Ševjakova apmeklēja Valmieras tuvumā esošo dabas izglītības centru “Vecupītes”. Bērni apskatīja izstādi par mežu, piedalījās vides spēlēs un dabas pētniecības nodarbībās. Iegūtās zināšanas gan bērni, gan skolotāja izmantos arī mācību stundās.

8.maijā skolas Ekopadomes pārstāvji Marks Lēvis, Alīna Koroļkova, Anna Koziņeca un Viktorija Jefimova piedalījās konferencē, kas  bija veltīta ūdens resursiem. Uzaicinājums tika saņemts no sadarbības partneriem – kaimiņos esošās Valmieras Viestura vidusskolas Ūdens parlamenta un Ekoskolas. Konferencē jaunieši uzzināja par ekosistēmām, kas saistītas ar ūdeni, aktualizēja ūdens ekosistēmu problēmas. Tāpat audzēkņi ar lielu interesi noklausījās Andra Klepera lekciju par putniem, kas ligzdo mūsu zemē. Lielu interesi izraisīja radošais darbs “Āderes un to  ietekme uz  cilvēku”. 

10.maijā Valmieras 2.vidusskolas Ekoskolas aktivitātēs iesaistītie skolēni ar saviem sadarbības partneriem no Valmieras Viestura vidusskolas devās aizraujošā ekskursijā. Ekskursijas organizatore Sarmīte Balode  bija sagatavojusi interesantu maršrutu, lai pētītu ekoloģijas, ģeoloģijas un bioloģijas jomas jautājumus. Ekskursijas laikā tika apskatīts Vaidavas ūdenskritums, apmeklēts Druskukalns (246 m), Dabas labirinti Alūksnes muzejā. Tajā jaunieši uzzināja daudz interesanta par minerāliem un to īpašībām un darbojās meistarklasē par dārgakmeņu atrašanu, kā arī mēģināja tos apstrādāt paši. Bija iespēja labāk iepazīt Alūksni un Gulbeni. Ekskursijas dalībnieki paviesojās arī pie sadarbības partneriem Smiltenes skolā.

Sākoties pavasara darbiem, Valmieras 2.vidusskolas jaunieši sakopa pie skolas esošās puķu dobes un pārstādīja jasmīnus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri