„Valmiera/ORDO” neveiksmīgi aizvada pirmo puslaiku un spēles galotnē piekāpjas „Liepāja/Triobet”

Pirmdien, 24.aprīlī, „Valmiera/ORDO”„OlyBet” Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 80:85 piekāpās „Liepāja/Triobet”, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1:1. Valmieriešiem ar 20 punktiem šovakar rezultatīvākais spēlētājs bija Damjērs Pits, bet Dors Fišers izcēlās ar double-double, gūstot 16 punktus un izcīnot 16 atlēkušās bumbas.

Ceturtdaļfināla otrās spēles rezultātu pēc lieliskas divu spēlētāju sadarbības ar precīzu metienu no groza apakšas atklāja Fišers, bet liepājnieki atbildēja ar sava garākā vīra Montgomerija diviem punktiem. Jau no paša spēles sākuma bija jūtama liepājnieku vēlme reabilitēties par pārliecinošo zaudējumu sērijas pirmajā spēlē un jo vairāk minūšu spēles pirmajā nogrieznī bija aizvadītas, jo lielāks kļuva rēķins uz tablo par labu mājiniekiem. Pirmās ceturtdaļas vidū liepājnieki divas reizes panāca +5 (8:13 un 11:16), bet mirkli vēlāk pēc Krastiņa pustālā metiena (11:18), valmieriešu galvenais treneris Helmanis savus padotos pirmo reizi šovakar sauca uz minūti garu apspriedi. Pēc minūtes pārtraukuma vairākās situācijās spēli veiksmīgi saasināja Kaufmanis, bet liepājnieki veiksmīgi turpināja piešaut grozus no tālās distances, turklāt trīs reizes no perimetra nekļūdīgs bija jaunais spēlētājs Bērziņš, kurš četrās nospēlētajās minūtēs bija pamanījies atkārtot savu šīs sezonas punktu rekordu (9 p.). Liepājnieki ceturtdaļas izskaņā bija panākuši +12 (17:29), bet ārkārtīgi rezultatīvai ceturtdaļai punktu pielika Jurēvičus, kas deva mājiniekiem +10 (22:32).

Otrās ceturtdaļas rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja Butjankovs, bet pēc mirkļa liepājnieku leģionārs Stīls ar precīzu tālmetienu panāca jau +16 mājiniekiem (38:22). Viesiem ar Pita un Fišera individuālajām pūlēm otrās ceturtdaļas vidū  izdevās samazināt rezultāta starpību līdz 10 punktiem (28:38), bet ceturtdaļas turpinājumā mājinieki turpināja spēlēt ar lielu pārliecību uzbrukumā, kas rezultējās ar izrāvienu 15:8 un +17 pēc nospēlētajām divdesmit minūtēm (36:53). Liepājnieki spēles pirmajā puslaikā daudz veiksmīgāk uzbruka no trīs punktu metienu zonas (43% pret 16%), kā arī uzvarēja cīņu zem groziem (26 pret 22), bet pirmā puslaika papildus enerģijas lādiņš mājiniekiem bija iepriekšējo spēli blāvi aizvadījušā Grifina pārliecinošais sniegums (12p+6atl.b).

Acīmredzot valmieriešu galvenajam trenerim Uvim Helmanim puslaika pārtraukumā bija izdevies atrast pareizos vārdus, lai sapurinātu komandu, jo vismaz spēles trešās ceturtdaļas pirmajā pusē valmierieši darbojās jau ar pavisam citu pārliecības un enerģijas līmeni. Otrā puslaika ievadā ar sev ierastajiem double-double rādītājiem spēles protokolā pierakstījās Fišers, bet līdz trešās ceturtdaļas vidum pēc Laksas precīzā tālmetiena valmieriešiem bija izdevies atspēlēt jau 11 no 17 punktu handikapa (51:57). Trešajā ceturtdaļas izskaņā liepājniekiem izdevās atgūt pārliecību metienos un divas reizes tie panāca 13 punktu pārsvaru, bet punktu spēles trešajam ceturksnim ar precīzu divpunktu metienu pielika Blaus (58:69).

Spēles pēdējā cēliena priekškaru ar precīzu metienu no pustālās distances atvēra Pits, uz ko liepājnieki atbildēja ar savu šī vakara rezultatīvākā vīra Grifina diviem punktiem. Pēc Fišera precīzajiem soda metieniem ceturtās ceturtdaļas sākumā valmierieši samazināja rezultāta starpību līdz -9 (62:71), bet tad savu aukstasinību mājinieku sastāvā nodemonstrēja izslēgšanas spēļu rūdītais liepājnieks Jurēvičus, kurš guva piecus bezatbildes punktus un panāca mājiniekiem +14 (76:62). Ceturtdaļas vidū Lasmanis panāca mājiniekiem 16 punktu pārsvaru (79:63), bet turpmākajās minūtēs valmieriešiem izdevās uzbrukuma smailē veiksmīgi izvirzīt savus snaiperus, no kuriem Pits pusotru minūti līdz spēles izskaņai panāca valmieriešiem vairs tikai -7 (77:84). Fišers ar diviem precīziem soda metieniem nedaudz vairāk kā 30 sekundes līdz spēles beigām samazināja rezultāta starpību līdz četriem punktiem (80:84), bet liepājnieki prata noturēt uzvaru un tika pie sava pirmā panākuma sērijā (80:85).

“Valmiera/ORDO” – „Liepāja/Triobet” 80:85 (22:33, 14:20, 22:16, 22:16)

„Valmiera/ORDO”: Pits 20 (6 rez.p), Fišers 16 (16 atl.b), Laksa 14, Kaufmanis 9, Kārlis 7, Blaus 7, Bērziņš 5, Jonāts 2, Gabrāns, Mālmanis, Mičels.

„Liepāja/Triobet”: Grifins 22, Jurēvičus 16, Butjankovs 10, Bērziņš 9, Ausējs 8, Stīls 6, Montgomerijs 6 (10 atl.b), Lasmanis 5, Krastiņš 2, Pīternieks 1.

Ceturtdaļfināla sērija norisināsies līdz kādas komandas trim uzvarām un sērijas trešā spēle norisināsies 27.aprīlī Valmierā.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras muzejs (turpmāk – muzejs) aicina darbā Vēstures nodaļas vadītāju, direktora vietnieku/-ci zinātniskajā darbā (pilna slodze) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Bruņinieku iela 1, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • izstrādāt muzeja pētnieciskā darba stratēģiju, plānus; • organizēt sadarbību pētnieciskos jautājumos ar muzeja profilam radniecīgām iestādēm; • veikt pētniecisko darbu, t.sk. muzeja kolekciju pētniecību un publiskot tā rezultātus; • piedalīties zinātniski izglītojošā darbā par Vēstures nodaļas kompetences jautājumiem; • veikt ekspozīciju un izstāžu zinātnisko sagatavošanu; • izstrādāt finansējuma piesaistes projektus pētījumu, izstāžu un ekspozīciju publiskošanai, nodrošināt realizāciju;  ja Tev ir: • maģistra grāds vēsturē vai maģistra grāda vēsturē pēdējo kursu students; • pieredze darbā muzejā, muzeja profilam radniecīgā iestādē vai darba pieredze kultūras mantojuma iestādē vadošā amatā tiks uzskatītas par priekšrocību; • prasme veikt zinātniski pētniecisko darbu; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • angļu vai vācu valodas zināšanas (papildus vēl citas ES oficiālās valodas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību); • kompetences: labas komunikācijas un sadarbības prasmes; spēja strādāt komandā un individuāli; spēja pieņemt lēmumus; augsta atbildības sajūta, precizitāte, pozitīva attieksme pret darbu; spēja patstāvīgi organizēt savu darbu, noteikt mērķus, ievērot termiņus; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • teicamas prasmes darbam ar biroja tehniku, MS Office un google programmatūru; mēs piedāvājam: • atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā iestādē; • pamatalgu pārbaudes laikā 1165 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1226 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz muzejs@valmierasnovads.lv, vai personīgi: Valmieras muzejs, Bruņinieku iela 1, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Vēstures nodaļas vadītāja/-as, direktora vietnieka/-ces zinātniskajā darbā amatam” līdz 2024.gada 17.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64224770. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bruņinieku iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-17 Kontaktpersona: CV,mot.vēst.,lūdzam sūtīt uz e-pastu: muzejs@valmierasnovads.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)