Valmieras Ziņas

Valmierā vīrietis ar elektroskrejriteni iebrauc sētā un gūst traumas

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija par 121 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 9 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā no gadījumiem viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 58 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 30 par ātruma pārsniegšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Vakar, 11. maijā, īsi pēc pusdienlaika Valmierā, Tērbatas ielā vīrietis, braucot ar elektroskrejriteni, iebrauca sētā un krita, gūstot smagas traumas. Vīrietis nogādāts medicīnas iestādē. Policijā sākts administratīvais process.

Pēdējo gadu laikā elektroskrejriteņu popularitāte ir strauji augusi visā Latvijā un arī Valmieras pilsētā satiksmes dalībnieki sāk aktīvāk izmantot elektroskrejriteņus. Arvien biežāk uz ielām redzam dažādu vecumu cilvēkus, kas izbauda atpūtu vai pat dodas uz darbu un mājās uz elektroskrejriteņa. Lai arī to var uzskatīt par efektīvu un mūsdienīgu pārvietošanās līdzekli, ir dažas svarīgas lietas, kas būtu jāatceras, lai piedalīšanās satiksmē būtu droša un patīkama.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka vakar, 11. maijā, valdība apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos (CSN), kuros noteikts  regulējums elektroskrejriteņiem. Normatīvais regulējums paredz elektroskrejriteņu pārvietošanos gan pa gājēju ietvēm, gan veloceļiem, gan brauktuvēm, vienlaikus nosakot stingras prasības, kas jāievēro elektroskrejriteņu vadītājiem, lai pārvietošanās neapdraudētu pašus un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Valsts policija atgādina, kas jāņem vērā elektroskrejriteņu vadītājiem:

  • Elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvokli, aprīkotam ar bremzēm, braukšanas laikā priekšpusē ir jādeg baltas gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanas krāsas lukturim.
  • Elektroskrejriteņa vadītājs nedrīkst transportlīdzekli vadīt alkohola un citu apreibinošu vielu ietekmē;
  • Ar elektroskrejriteni nedrīkst pārvietoties vairāk nekā viena persona, kā arī nevar vest kravu;
  • Ir atļauts šķērsot gājēju pāreju, nenokāpjot no skūtera, taču obligāti jāpārliecinās, ka autovadītājs tevi redz, kā arī jāsamazina ātrums;
  • Eletroskrejriteņu maksimālais ātrums nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā.

Elektroskrejriteņi zināmā mērā atvieglo pārvietošanos pilsētās un ir videi draudzīgāki, taču to vadītājiem ir jābūt atbildīgiem un uzmanīgiem, lai netraucētu citiem satiksmes dalībniekiem, kā arī, lai izvairītos no traumām. Valsts policija atkārtoti atgādina, lai brauciens būtu drošs un patīkams, pirms brauciena iepazīsties ar drošības noteikumiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri