Valmieras Ziņas

Valmierā viesojas izcilais skeletonists Martins Dukurs

Otrdien, 23.jūlijā, Valmieras sākumskolā norisinājās tikšanās ar Latvijas izcilo skeletonistu Martinu Dukuru. Uz tikšanos bija aicināti visi Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi, treneri un citi sporta draugi.

Tikšanās laikā Martins Dukurs pastāstīja par savas sportista karjeras līkločiem, kā arī demonstrēja skeletona aprīkojumu un sporta trofejas.

Sportists atklāja, ka sācis nodarboties ar skeletonu 14 gadu vecumā, taču pirmos astoņus gadus tas bijis vienkārši hobijs. Tikai nobriedušā vecumā viņš atskārtis, ka nopietni trenējoties, pareizi ēdot un ievērojot dienas režīmu, kā arī veltot uzmanību psiholoģiskās noturības stiprināšanai, var sasniegt augstus rezultātus. Taču ļoti svarīgs faktors skeletonā ir labas tehnikas pieejamība.

Martins Dukurs atklāja, ka visinteresantākais grūtajā sportista karjerā ir bijis sākt no pašiem pamatiem apgūt Latvijā pilnīgi nezināmu sporta veidu. Pirmās kamanas, kuras brāļi Dukuri sākuši izmantot, tika atrastas atkritumu konteinerā pie Siguldas trases. Tur savulaik trenējušies ārzemju sportisti, kuri šīs kamanas atzinuši par nederīgām. Pamazām mūsu skeletonisti tikuši pie labāka aprīkojuma, iegādājoties tehniku ārzemēs. Taču konkurenti ne labprāt dalījušies ar savām iestrādnēm. Brāļi arī sapratuši, ka katram sportistam kamanas ir jāveido individuāli, lai sasniegtu maksimāli labus rezultātus. Sākumā vairāk ticis “špikots” no konkurentiem un mēģināts atdarināt, taču pašlaik Dukuri paši būvē savas kamanas, kas vienas no labākajām pasaulē, tādēļ daudzi konkurenti mēģina atdarināt viņu ražojumus.

Skeletonists arī atbildēja uz daudzo interesentu jautājumiem gan par to, cik tālu var aizlēkt, gan arī par attiecībām ar brāli un tēvu, gan arī par saviem hobijiem. Viņš atklāja, ka skolas gados ne tikai nodarbojies ar sportu, bet arī dziedājis korī un dejojis. Sportists mudināja arī jauniešus darīt dažādas lietas, jo ” tikai darot, var kaut ko sasniegt un atliek mazāk laika darīt muļķības.”

Pašlaik Martina Dukura aizraušanās ir hokejs, kā arī automašīnas. Turklāt automašīnu tirdzniecība abiem brāļiem devusi iespēju nopelnīt līdzekļus, ko ieguldīt sporta karjerā. Dodoties uz sacensībām Eiropā un Ziemeļamerikā, brāļi arī veltījuši laiku automašīnu iegādei un nosūtīšanai uz Latviju.

Sportists uzsvēra, ka skeletons nav sporta veids, ar kuru sākt nodarboties no agras bērnības. Ir nepieciešama laba fiziskā un psiholoģiskā sagatavotība, tādēļ vispirms ir jāsāk ar pamatiem – vieglatlētiku un citiem sporta veidiem, kas trenē visu ķermeni, lai varētu izturēt fizisku slodzi un vibrācijas, braucot ar skeletona kamanām.

Valmieras Bērnu sporta skola regulāri organizē dažāda veida meistarklases un tikšanās ar pazīstamām sporta personībām, izciliem sportistiem un iedvesmojošiem atlētiem. Septembrī Valmieras BSS audzēkņi tikās ar skolas bijušo audzēkni olimpieti Arni Rumbenieku, kurš ar jauniešiem dalījās ne tikai savā olimpiskajā pieredzē, bet arī teorētiskajās zināšanās par profesionāla skoļotāja karjeru un sniedza iespēju praktiski iemēģināt spēkus soļošanā. Tāpat skolas audzēkņiem mestarklasi snieguši arī Valmieras BSS absolventi, izcilie peldētāji Sindija Siliņa un olimpietis Uvis Kalniņš, jūnijā sporta skolas audzēkņi un treneri piedalījās pirmajā Brāļu Bertānu meistarklasē basketbolā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri