Valmieras Ziņas

Valmierā viesojas izcilais skeletonists Martins Dukurs

Otrdien, 23.jūlijā, Valmieras sākumskolā norisinājās tikšanās ar Latvijas izcilo skeletonistu Martinu Dukuru. Uz tikšanos bija aicināti visi Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi, treneri un citi sporta draugi.

Tikšanās laikā Martins Dukurs pastāstīja par savas sportista karjeras līkločiem, kā arī demonstrēja skeletona aprīkojumu un sporta trofejas.

Sportists atklāja, ka sācis nodarboties ar skeletonu 14 gadu vecumā, taču pirmos astoņus gadus tas bijis vienkārši hobijs. Tikai nobriedušā vecumā viņš atskārtis, ka nopietni trenējoties, pareizi ēdot un ievērojot dienas režīmu, kā arī veltot uzmanību psiholoģiskās noturības stiprināšanai, var sasniegt augstus rezultātus. Taču ļoti svarīgs faktors skeletonā ir labas tehnikas pieejamība.

Martins Dukurs atklāja, ka visinteresantākais grūtajā sportista karjerā ir bijis sākt no pašiem pamatiem apgūt Latvijā pilnīgi nezināmu sporta veidu. Pirmās kamanas, kuras brāļi Dukuri sākuši izmantot, tika atrastas atkritumu konteinerā pie Siguldas trases. Tur savulaik trenējušies ārzemju sportisti, kuri šīs kamanas atzinuši par nederīgām. Pamazām mūsu skeletonisti tikuši pie labāka aprīkojuma, iegādājoties tehniku ārzemēs. Taču konkurenti ne labprāt dalījušies ar savām iestrādnēm. Brāļi arī sapratuši, ka katram sportistam kamanas ir jāveido individuāli, lai sasniegtu maksimāli labus rezultātus. Sākumā vairāk ticis “špikots” no konkurentiem un mēģināts atdarināt, taču pašlaik Dukuri paši būvē savas kamanas, kas vienas no labākajām pasaulē, tādēļ daudzi konkurenti mēģina atdarināt viņu ražojumus.

Skeletonists arī atbildēja uz daudzo interesentu jautājumiem gan par to, cik tālu var aizlēkt, gan arī par attiecībām ar brāli un tēvu, gan arī par saviem hobijiem. Viņš atklāja, ka skolas gados ne tikai nodarbojies ar sportu, bet arī dziedājis korī un dejojis. Sportists mudināja arī jauniešus darīt dažādas lietas, jo ” tikai darot, var kaut ko sasniegt un atliek mazāk laika darīt muļķības.”

Pašlaik Martina Dukura aizraušanās ir hokejs, kā arī automašīnas. Turklāt automašīnu tirdzniecība abiem brāļiem devusi iespēju nopelnīt līdzekļus, ko ieguldīt sporta karjerā. Dodoties uz sacensībām Eiropā un Ziemeļamerikā, brāļi arī veltījuši laiku automašīnu iegādei un nosūtīšanai uz Latviju.

Sportists uzsvēra, ka skeletons nav sporta veids, ar kuru sākt nodarboties no agras bērnības. Ir nepieciešama laba fiziskā un psiholoģiskā sagatavotība, tādēļ vispirms ir jāsāk ar pamatiem – vieglatlētiku un citiem sporta veidiem, kas trenē visu ķermeni, lai varētu izturēt fizisku slodzi un vibrācijas, braucot ar skeletona kamanām.

Valmieras Bērnu sporta skola regulāri organizē dažāda veida meistarklases un tikšanās ar pazīstamām sporta personībām, izciliem sportistiem un iedvesmojošiem atlētiem. Septembrī Valmieras BSS audzēkņi tikās ar skolas bijušo audzēkni olimpieti Arni Rumbenieku, kurš ar jauniešiem dalījās ne tikai savā olimpiskajā pieredzē, bet arī teorētiskajās zināšanās par profesionāla skoļotāja karjeru un sniedza iespēju praktiski iemēģināt spēkus soļošanā. Tāpat skolas audzēkņiem mestarklasi snieguši arī Valmieras BSS absolventi, izcilie peldētāji Sindija Siliņa un olimpietis Uvis Kalniņš, jūnijā sporta skolas audzēkņi un treneri piedalījās pirmajā Brāļu Bertānu meistarklasē basketbolā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 22.KĀJNIEKU BATALJONS VALMIERĀ piedāvā darbu SPECIĀLISTAM PERSONĀLSASTĀVA NODAĻĀ Darba pienākumi: · Veikt Zemessardzes (ZS) 22.KB personālsastāva personu lietu uzskaiti un lietvedību atbilstoši noteiktajai kārtībai; · Veikt ZS 22.KB profesionālā dienesta karavīru un zemessargu skaitlisko un kvalitatīvo uzskaiti; · Gatavot standarta dokumentāciju par personāla iecelšanu amatos, darba samaksu, kompensāciju noteikšanu, atvaļinājumu piešķiršanu, komandējumiem u.tml.; · Veikt dokumentāciju sagatavošanu zemessargu uzņemšanai Zemessardzē; · Veikt personas lietu kārtošanu; · Gatavot ikdienas, iknedēļas, ikmēneša atskaites un darba uzskaites tabeles; · Kontrolēt lietvedību, reģistrēt sarakstes dokumentus atbilstoši lietu nomenklatūrai; · Pārzināt un uzturēt kārtībā nodaļas arhīvu; Pamatprasības: Izglītība – vidējā profesionālā lietvedībā un/vai personāla vadībā, kvalifikācijas kursi lietvedības/personāla vadības zinībās; · Teicamas latviešu un vēlamas angļu valodas zināšanas; · Labas organizatoriskās prasmes; · Profesionālas prasmes darbā ar MS Office programmām; · Augsta atbildības izjūta, spēja strādāt individuāli un komandā; · Psiholoģiskā noturība; · Spēja un motivācija pilnveidot savas zināšanas un iemaņas; · Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem. Piedāvājam: · Interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu; · Labus darba apstākļus; · Veselības apdrošināšanu; · Bruto atalgojums, sākot no 745 eiro līdz 1093 eiro (atkarībā no izglītības un darba pieredzes), un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; · Par priekšrocību tiks izvirzīti kandidāti, kuri savu turpmāko karjeru vēlas saistīt ar profesionālo dienestu NBS, kuri jau ir zemessargi vai ir gatavi iestāties Zemessardzē. Darba vieta Valmierā. Lai pieteiktos, sūti CV uz e-pastu ilze.pundure@mil.lv līdz 07.02.2020. Tālrunis informācijai 27806073. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 13.pantu, Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-07 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: ilze.pundure@mil.lv

Mūsu partneri