“Valmiera” uzvar “Spartaku” un turpina pakaļdzīšanos RFS komandai

“Valmieras” komanda sestdien, 23.oktobrī, izcīnīja uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 26.kārtas mačā un atkal pietuvojās kopvērtējuma līderei RFS, kamēr titula cerības zaudējusī “Riga” cieta nepatīkamu zaudējumu Daugavpilī.

“Valmiera” viesos ar rezultātu 4:1 (1:0) uzvarēja Jūrmalas “Spartaka” vienību, kurai ierobežojumu dēļ pieteikumā bija vien 13 futbolisti.

Abām vadošajām komandām RFS un “Valmierai” līdz sezonas beigām ir palikušas trīs spēles, bet rīdzinieku pārsvars ir tikai divi punkti. RFS sezonas atlikušajās cīņās jāspēlē ar “Riga” un divreiz ar “Daugavpili”, bet “Valmierai” jātiekas ar “Metta” un divreiz ar “Riga” vienību.

Valmieriešiem pirmajā puslaikā bija daudz iespēju panākt 1:0, bet izdevās tas vien 38.minūtē, kad, jūrmalniekiem nespējot izraidīt bumbu no soda laukuma, precīzi no aptuveni 11 metriem sita Džibrils Gejs.

Spēles 60.minūtē pēc Artūra Ļotčikova piespēles no kreisās malas bumba vārtu priekšā nonāca pie virslīgas labākā vārtu guvēja Leonela Vambā, kurš savu statusu attaisnoja – 1:1. Astoņas minūtes vēlāk, sitienu izpildot Daisukem Jokotam, bumba no Ņikitas Bērenfelda nonāca “Spartaka” vārtos – vadībā atkal “Valmiera”.

Vadībā vidzemnieki nostiprinājās 11 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad bumba rikošetā nonāca pie Ibrahima Sova, kurš no apmēram viena metra bija nekļūdīgs. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc saspēles ar Sovu no vietas, kur parasti izpilda “pendeles”, precīzi sita Raimonds Krollis – 4:1.

Tikmēr “Riga” viesos ar 0:3 (0:1) kapitulēja “Daugavpils” futbolistiem.

Jau astotajā minūtē pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu tika daugavpilieši un Viljams Mukvele bija nekļūdīgs – 1:0 mājinieku labā. Desmit minūtes vēlāk “pendele” tika nozīmēta uz otriem vārtiem, taču Mikaēla Soisalo izpildīto raidījumu atvairīja Valentīns Raļkevičs.

Neapskaužamā situācijā rīdzinieki nonāca 47.minūtē, kad pēc Valerija Lizunova sitiena bumbu savos vārtos ieraidīja Nedeļko Piščevičs – 2:0 “Daugavpils” labā. Desmit minūtes vēlāk pēc Valērija Afanasjeva izpildītā stūra sitiena burzmā vārtu priekšā sekmīgi nospēlēja Edgars Ivanovs, kurš panāca 3:0.

Kopvērtējumā pirmo vietu ar 59 izcīnītiem punktiem 25 spēlēs ieņem RFS vienība, otrajā vietā ierindojas “Valmiera” ar 57 izcīnītiem punktiem 25 mačos, bet labāko trijnieku noslēdz “Riga”, kas ir izcīnījusi 47 punktus 25 aizvadītās cīņās. Ceturtajā vietā ar 39 izcīnītiem punktiem 24 spēlēs atrodas “Liepāja”, tālāk ar 32 punktiem 25 no 26 dueļos ir “Daugavpils “un “Spartaks”. Kopvērtējuma pēdējā vietā atrodas “Metta” ar 17 punktiem 26 spēlēs.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām “Ventspils”, bet pēc tam – arī skandāliem apvītā Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions tiks noskaidrots četru apļu turnīrā.