Valmieras Ziņas

Valmierā uzmirdzēs vērienīgs gaismu un video projekciju šovs

Lasīšanas laiks: 3 min

No 30. decembra līdz 1. janvārim Valmierā, Vienības laukumā uzmirdzēs vērienīgs gaismu un video projekciju šovs – multimediāls “Dinamiskās pilsētas” stāsts, bet Pārgaujā, Amatnieku parkā varēs apskatīt gaismas instalāciju “Melnā zvaigzne”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

30. decembrī no plkst. 17.00 līdz 23.00, 31. decembrī no plkst. 17.00 līdz 1. janvāra plkst. 01.00 un 1. janvārī no plkst. 17.00 līdz 23.00 Valmierā būs apskatāmi divi multimediāli mākslas objekti.

Vienības laukumā iemirdzēsies liela mēroga instalācija ar unikālu gaismu un video projekciju šovu, kas stāstīs Dinamiskās pilsētas stāstu. Objekta mākslinieciskās koncepcijas pamatā ir simboliska Dinamiskās pilsētas nākotnes attīstības vīzija, kas attīstījusies, Valmierai kandidējot uz “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” titulu – tajā satiekas cilvēks, daba, industriālā attīstība un tehnoloģiskais progress. Lielu lomu šajās attiecībās spēlē prasme sabalansēt cilvēka radītās idejas un industrijas vajadzības ar dabas mieru un harmoniju.

Iespaidīgo vides mākslas objektu – 10 m augsto, plato un garo kinētisko instalāciju – veidojis arhitekts un dizainers Didzis Jaunzems. Uz milzīgā kuba visām četrām plaknēm uzmirdzēs video mākslinieku Viktora Keino un Dmitrija Volovika veidotās 3D animācijas, savukārt par vērienīgu gaismu šovu rūpēsies “Those Guys Lighting” un gaismu mākslinieks Reinis Smiltenis. Īpašu šim notikumam veidotu skaņu celiņu radījis mūzikas producents un radio hitu autors Kaspars Ansons.

Objekts būs apskatāms dienas gaišajās un tumšajās stundās no iekšpuses un ārpuses.

Norisi organizē Valmieras novada pašvaldība kopā ar multimediju satura veidotājiem “Story Hub”, producentes Elizabete Palasiosa un Marta Kontiņa.

Savukārt Pārgaujā, Amatnieku parkā būs otrs vakara pastaigas pieturpunkts – gaismas instalācija “Melnā zvaigzne”. Melnā zvaigzne ir pretmets. Diennakts gaišajā laikā, kad spīd saule un visapkārt ir kņada, Melnā zvaigzne ir mierīga, tā slēpjas pilsētvidē un starp tumšajiem koku stumbriem, bet, iestājoties tumsai, tā atdzīvojas, spīd un skan.

Pienāc tuvāk un sajūti, kā tas ir “sasniegt zvaigznes”!

Gaismas instalācijas autori ir Didzis Jaunzems un Viktors Keino, producents – “Story Hub”.

Arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems veidojis scenogrāfiju Latvijas simtgades uzvedumam “Abas malas”, projektam “Dabas koncertzāle”, sadarbojas ar poļu režisoru Kristianu Ladu, veidojot operu jauniestudējumus dažādos Eiropas teātros, kā arī regulāri veido vides instalācijas. Veidojis dizainu starptautiskās izstādes “EXPO 2020” Latvijas paviljonam.

Multimediju mākslinieks Viktors Keino uzkrājis ilggadēju pieredzi lielizmēra instalāciju veidošanā. Bijis gan vairāku festivāla “Staro Rīga” objektu autors, gan veidojis multimedijus dažādiem uzvedumiem un koncertiem.

Producenti “Story Hub” ir interaktīvu un multimediju projektu īstenotāji. Veidojuši daudzus festivāla “Staro Rīga” objektus, kā arī strādājuši pie dažādu izstāžu, pasākumu un iestudējumu īstenošanas.

Gada nogales gaismas un multimediālu instalāciju programma Valmierā jau kļuvusi par ikgadēju tradīciju, kas novada iedzīvotājus un pilsētas viesus no visas Latvijas aicina Jaunā gada svētku sajūtu rast Valmieras ielās, laukumos un parkos. Arī šis gads nav izņēmums, Valmierā būs iespējams aplūkot gaismas un vides mākslas instalācijas, ko veidojuši Latvijā zināmi mākslinieki un nozares profesionāļi.

Lūdzam vērst uzmanību, ka iedzīvotājiem ir aizliegts publiskās vietās izmantot pirotehniku.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri